Home > Zpravodajství > informujeme vás > Novinkou výstavy Koně v akci bude atraktivní a zábavný parkur minikoní

Novinkou výstavy Koně v akci bude atraktivní a zábavný parkur minikoní

Pardubická mezinárodní výstava Koně v akci se stane dějištěm předposledního závodu seriálu parkurových závodů minikoní. Tento sport, který je v českých zemích zatím nováčkem, jistě najde v domově Velké pardubické své nadšené příznivce. Minikoně s maximální výškou v kohoutku 99 centimetrů totiž umí překonat skoky i ve výšce 125 centimetrů!

obrazek_196

Relativně nový jezdecký sport pro minikoně propaguje jezdecká stáj Przechoworzd, kde bylo v loňském roce založeno Skokové centrum minikoní. Letos toto centrum uspořádalo seriál pěti skokových závodů Przechorzd Tour, jehož předposlední zastavení bude právě v Pardubicích. Závody jsou určeny všem minikoním, kteří mají výšku v kohoutku maximálně 99 centimetrů a dosáhli věku tří let. Podle své výšky jsou rozděleni do tří tříd, v té nejvyšší umí minikoně překonávat výšku skoků až 125 centimetrů. Jezdec ovšem na koni nesedí, je jeho vodičem a parkurovou trať musí překonat „po svých“.

Dvoukolová soutěž je do programu výstavy Koně v akci zařazena v sobotu 6. září od 11 hodin v dostihové dráze, v prostoru náměstí u military stolu.

Parkur ale není jediným bodem programu malých koní v rámci výstavy Koně v akci. Kromě toho, že se v sobotu 6. září i v neděli 7. září dopoledne uskuteční pony pro děti, je připravena i „Shetland pony show“. Návštěvníci výstavy budou mít možnost seznámit se s tímto plemenem jak v mini, tak i ve standardním typu. Shetlandi se předvedou v minimálně dvanácti výstavních třídách a to včetně plemenných hřebců. Ovšem výstavu doplní i další plemena pony a cob, která patří k původním plemenům britských ostrovů. Organizátory výstavy jsou akreditovaná a renomovaná posuzovatelka plemene shetland pony z Velké Británie Joy Barugh a dlouholetý chovatel a akreditovaný posuzovatel britských nativních plemen Henk van Dijk z Nizozemí. Tato výstava se koná v sobotu 6. září na travnatém kolbišti od 9:30 do 14:00 hodin.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Plzeňský Jiří Luža zvítězil ve Velké ceně Plzně
Následující: V Olomouci můžete studovat obor Jezdec a chovatel koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

Dnešní den byl termínem pro první kolo přihlášek na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na seznamu přihlášených figuruje třicet jmen koní, z nichž mnozí si už kurz legendárního dostihu vyzkoušeli. Ovšem vedle tří vítězů uplynulých ročníků nechybí ani nováčci. Své zástupce nominovali také Francouzi a Irové. Nejvíce přihlášených koní ...