Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Novinky ve slatiňanské Švýcárně

Novinky ve slatiňanské Švýcárně

Ve slatiňanské Švýcárně připravili pro návštěvníky několik novinek. Již od října loňského roku slouží zejména dětským návštěvníkům nové venkovní hřiště s herními prvky ve tvaru koníků. Úplnou letošní novinkou je venkovní vyhlídka, která byla zbudována pod zadní stěnou Švýcárny. Je z ní vynikající výhled na živé koně, kteří se pasou v ohradách. Druhou úplnou novinkou je také podkrovní expozice přibližující někdejší hospodářské zázemí blízkého zámku.

Švýcárna Slatiňany

Některé věci se však nemění. I v letošní sezoně se mohou návštěvníci seznámit s problematikou chovu starokladrubských koní, prohlédnout si box pro koně, vyzkoušet jízdu na kočáře a v promítacím sále zhlédnout odborné i tematické filmy o koních, o jejich kování, reprodukci i životě. V uplynulé sezóně byl do promítání zařazen také dokument o natáčení televizního seriálu Dobrá Voda.

Čtěte také:  Hvězdy Velké pardubické se vrací! Jan Kratochvíl bude na startu extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE
Interaktivní muzeum starokladrubského koně Slatiňany Švýcárna Slatiňany
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Do Kladrub míří 47 kočárů z 8 evropských zemí
Následující: Český skokový pohár v Martinicích s tisícovkou startů

One comment

  1. Upřímně řečeno… Chybí mi (a to velmi) novinky, které by dotvzovaly název muzea, tedy novinky z expozice o starokladrubských koních, neb Švýcárna je Muzeum starokladrubského koně !!!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Úspěšná návštěvnická sezona v národním hřebčíně zdaleka nekončí

Letošní návštěvnická sezona potvrzuje vzrůstající zájem veřejnosti o národní kulturní památku Národní hřebčín Kladruby nad Labem. V letošním roce jej zatím navštívilo 75 000 návštěvníků, což je o celou čtvrtinu (15 000) více než za celý loňský rok (60 000). Přestože hlavní návštěvnická sezóna skončila, hřebčín připravil pro návštěvníky ve dnech 17. až 19. listopadu „Prodloužený ...