Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Novinky ve slatiňanské Švýcárně

Novinky ve slatiňanské Švýcárně

Ve slatiňanské Švýcárně připravili pro návštěvníky několik novinek. Již od října loňského roku slouží zejména dětským návštěvníkům nové venkovní hřiště s herními prvky ve tvaru koníků. Úplnou letošní novinkou je venkovní vyhlídka, která byla zbudována pod zadní stěnou Švýcárny. Je z ní vynikající výhled na živé koně, kteří se pasou v ohradách. Druhou úplnou novinkou je také podkrovní expozice přibližující někdejší hospodářské zázemí blízkého zámku.

Švýcárna Slatiňany

Některé věci se však nemění. I v letošní sezoně se mohou návštěvníci seznámit s problematikou chovu starokladrubských koní, prohlédnout si box pro koně, vyzkoušet jízdu na kočáře a v promítacím sále zhlédnout odborné i tematické filmy o koních, o jejich kování, reprodukci i životě. V uplynulé sezóně byl do promítání zařazen také dokument o natáčení televizního seriálu Dobrá Voda.

Čtěte také:  XIII. den metropolitní sezóny: 39. Velká cena Prahy CK Martin Tour
Interaktivní muzeum starokladrubského koně Slatiňany Švýcárna Slatiňany
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Do Kladrub míří 47 kočárů z 8 evropských zemí
Následující: Český skokový pohár v Martinicích s tisícovkou startů

One comment

  1. Upřímně řečeno… Chybí mi (a to velmi) novinky, které by dotvzovaly název muzea, tedy novinky z expozice o starokladrubských koních, neb Švýcárna je Muzeum starokladrubského koně !!!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jarní prázdniny v NH Kladruby nad Labem

O jarních prázdninách pro Pardubický kraj (6. – 12. března 2017) zveme všechny velké i malé návštěvníky za starokladrubskými koňmi do Národního hřebčína. Nechce se vám čekat až do zahájení hlavní návštěvnické sezóny 1. dubna? Tak přijeďte už druhý týden v březnu! V Kladrubech nad Labem vás čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů, saní a postrojů. ...