Home > Zpravodajství > pozvánky > O držitelích cen České jezdecké federace je rozhodnuto

O držitelích cen České jezdecké federace je rozhodnuto

Ačkoliv do jezdeckého galavečera v pražském Radiopaláci, který se bude konat v sobotu 1. února 2014, zbývá zhruba měsíc, o držitelích čtyř výročních cen České jezdecké federace je již rozhodnuto. Výsledky však zůstanou ještě nějakou dobu utajeny.

ilustracni Ceny CJF 480

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová.

Hlasovací lístky odevzdali členové Výkonného výboru ČJF již při prosincovém zasedání. Každý z pětice hlasujících jednotlivě vyhodnotil seznam nominovaných ve čtyřech kategoriích. Na nominacích se společně s Výkonným výborem ČJF podílely především jednotlivé komise disciplín.

Aby bylo hlasování co nejvíce objektivní, porotci přidělovali body ve škále od 10 do 1 bodu, přičemž každou z hodnot mohli využít pouze jednou a při méně jak 10 nominovaných museli uplatnit horní hodnoty bodové škály. Držitelem ocenění se stanou ti z nominovaných, kteří obdrželi nejvíce bodů ve své kategorii.

A o které že se jedná kategorie? Cena pro jezdce navzdory všemu je určena pro člověka, který se věnuje koním a jezdectví i přes svůj tělesný, nebo mentální handicap, příp. jiné extrémně obtížné osobní okolnosti. Cena za rozvoj jezdectví v České republice je za rozvojový projekt jednotlivce nebo organizace, který/á prokázal(a) schopnosti, nadšení a energii pro rozvoj jezdeckého sportu. Zbývající dvě ceny se již vážou ke konkrétnímu roku. Vycházející hvězdou roku 2013 se stane jezdec ve věku od 14 do 21 let s výjimečným talentem a zápalem pro věc. Sportovcem ČJF roku 2013 se pak může stát ten, kdo v uplynulém roce prokázal výjimečné schopnosti v jakékoliv disciplíně pod hlavičkou ČJF. Jednat se může jak o jezdce, tak i koně, nebo dvojici či snad celý reprezentační tým.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Ocenění se radostnou zprávu dozvědí již krátce po Novém roce, jelikož s nimi budou muset být natočeny video medailonky, jež budou součástí jak samotného vyhlašování, tak televizního záznamu na stanici ČT Sport. Až do samotného vyhlášení se však bude jednat o neveřejnou informaci, a tak i uvedení laureáti budou vázáni mlčenlivostí o svém úspěchu.

Několik informací však lze prozradit již nyní. Tak např. nejvyšší počet nominací se sešel v hlavní kategorii – tj. Sportovec ČJF roku 2013. Do seznamu bylo v tomto případě napsáno 16 adeptů. O dva méně pak figurovalo v seznamu nominovaných na Cenu za rozvoj jezdectví v ČR. Jedenáct jmen se objevilo mezi vycházejícími hvězdami roku 2013 a potenciálních držitelů Ceny navzdory všemu bylo šest.

Názorově nejblíže byli hlasující u Sportovce roku. Nechybělo mnoho a vítěz by byl zvolen jednomyslně. Naopak velmi těsné výsledky zaznamenala kategorie za rozvoj jezdectví v ČR, kde mezi 1. a 2. místem je pouhý jeden bod. Mezi vycházejícími hvězdami pro změnu chyběly hned dvěma nominovaným k dosažení děleného prvenství pouhé dva body! Bohužel, pravidla ankety jsou v tomto směru nekompromisní a i přes malé rozdíly budou veřejnosti 1. února 2014 známi vždy pouze jen vítězové.

Útěchou tak může být skutečnost, že u sezónních kategorií mají dotyční šanci uspět ještě při dílčích galavečerech jednotlivých disciplín a adepti na ceny za dlouhodobý přínos mohou uspět třeba příští rok. Právě omezený počet držitelů dělá z výročních cen České jezdecké federace něco výjimečného, co nemůže získat zdaleka každý.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Slosovatelné vstupenky na slavnostní vyhlášení cen ČJF jsou k dostání od 299 do 499 korun. Do 31. 12. 2013 platí pro všechny objednatele sleva 10 %, kterou lze uplatnit i po 1. 1. 2014, avšak při objednávce celého stolu pro 12 osob.

 

Předchozí: Seminář Proudem času moravskou chovatelskou historií
Následující: Sezona v sedle televizní tečkou za jezdeckým rokem 2013
x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...