Home > Zpravodajství > pozvánky > O držitelích cen České jezdecké federace je rozhodnuto

O držitelích cen České jezdecké federace je rozhodnuto

Ačkoliv do jezdeckého galavečera v pražském Radiopaláci, který se bude konat v sobotu 1. února 2014, zbývá zhruba měsíc, o držitelích čtyř výročních cen České jezdecké federace je již rozhodnuto. Výsledky však zůstanou ještě nějakou dobu utajeny.

ilustracni Ceny CJF 480

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová.

Hlasovací lístky odevzdali členové Výkonného výboru ČJF již při prosincovém zasedání. Každý z pětice hlasujících jednotlivě vyhodnotil seznam nominovaných ve čtyřech kategoriích. Na nominacích se společně s Výkonným výborem ČJF podílely především jednotlivé komise disciplín.

Aby bylo hlasování co nejvíce objektivní, porotci přidělovali body ve škále od 10 do 1 bodu, přičemž každou z hodnot mohli využít pouze jednou a při méně jak 10 nominovaných museli uplatnit horní hodnoty bodové škály. Držitelem ocenění se stanou ti z nominovaných, kteří obdrželi nejvíce bodů ve své kategorii.

A o které že se jedná kategorie? Cena pro jezdce navzdory všemu je určena pro člověka, který se věnuje koním a jezdectví i přes svůj tělesný, nebo mentální handicap, příp. jiné extrémně obtížné osobní okolnosti. Cena za rozvoj jezdectví v České republice je za rozvojový projekt jednotlivce nebo organizace, který/á prokázal(a) schopnosti, nadšení a energii pro rozvoj jezdeckého sportu. Zbývající dvě ceny se již vážou ke konkrétnímu roku. Vycházející hvězdou roku 2013 se stane jezdec ve věku od 14 do 21 let s výjimečným talentem a zápalem pro věc. Sportovcem ČJF roku 2013 se pak může stát ten, kdo v uplynulém roce prokázal výjimečné schopnosti v jakékoliv disciplíně pod hlavičkou ČJF. Jednat se může jak o jezdce, tak i koně, nebo dvojici či snad celý reprezentační tým.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Ocenění se radostnou zprávu dozvědí již krátce po Novém roce, jelikož s nimi budou muset být natočeny video medailonky, jež budou součástí jak samotného vyhlašování, tak televizního záznamu na stanici ČT Sport. Až do samotného vyhlášení se však bude jednat o neveřejnou informaci, a tak i uvedení laureáti budou vázáni mlčenlivostí o svém úspěchu.

Několik informací však lze prozradit již nyní. Tak např. nejvyšší počet nominací se sešel v hlavní kategorii – tj. Sportovec ČJF roku 2013. Do seznamu bylo v tomto případě napsáno 16 adeptů. O dva méně pak figurovalo v seznamu nominovaných na Cenu za rozvoj jezdectví v ČR. Jedenáct jmen se objevilo mezi vycházejícími hvězdami roku 2013 a potenciálních držitelů Ceny navzdory všemu bylo šest.

Názorově nejblíže byli hlasující u Sportovce roku. Nechybělo mnoho a vítěz by byl zvolen jednomyslně. Naopak velmi těsné výsledky zaznamenala kategorie za rozvoj jezdectví v ČR, kde mezi 1. a 2. místem je pouhý jeden bod. Mezi vycházejícími hvězdami pro změnu chyběly hned dvěma nominovaným k dosažení děleného prvenství pouhé dva body! Bohužel, pravidla ankety jsou v tomto směru nekompromisní a i přes malé rozdíly budou veřejnosti 1. února 2014 známi vždy pouze jen vítězové.

Útěchou tak může být skutečnost, že u sezónních kategorií mají dotyční šanci uspět ještě při dílčích galavečerech jednotlivých disciplín a adepti na ceny za dlouhodobý přínos mohou uspět třeba příští rok. Právě omezený počet držitelů dělá z výročních cen České jezdecké federace něco výjimečného, co nemůže získat zdaleka každý.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Slosovatelné vstupenky na slavnostní vyhlášení cen ČJF jsou k dostání od 299 do 499 korun. Do 31. 12. 2013 platí pro všechny objednatele sleva 10 %, kterou lze uplatnit i po 1. 1. 2014, avšak při objednávce celého stolu pro 12 osob.

 

Předchozí: Seminář Proudem času moravskou chovatelskou historií
Následující: Sezona v sedle televizní tečkou za jezdeckým rokem 2013
x

Mohlo by vás zajímat

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Do jubilejního 130. ročníku Velká pardubická vstupuje se stabilním titulárním partnerem. „Slavia pojišťovna prodloužila spolupráci na další dva roky, a tak se její jméno s Velkou pardubickou spojuje minimálně do roku 2021,“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny. Navíc se Slavia pojišťovna rozhodla spolupracovat s Dostihovým spolkem a.s. i na jiných ...