Home > Zpravodajství > domácí sport > O kolínský skokový pohár na Ptýrově je velký zájem

O kolínský skokový pohár na Ptýrově je velký zájem

Více jak 350 koní odstartuje v rámci dalšího kola Českého skokového poháru. Ten se ve dnech 22. – 25. května přesouvá na ptýrovské kolbiště, kde vyvrcholí tradiční Velkou cenou Kolína. Po zrušeném závodu Ostravě se tak jedná o třetí kolo seriálu.

Uspěje Denisa Bittnerová v Českém skokovém poháru i napotřetí? Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Uspěje Denisa Bittnerová v Českém skokovém poháru i napotřetí? Ilustrační foto: Kateřina Návojová

V luxusním areálu Farmy Ptýrov nedaleko Mnichova Hradiště bude startovat i vedoucí žena žebříčku. Nejvíce bodů si totiž na konto z úvodních dvou Velkých cen připsala Denisa Bittnerová. Ta se rozhodla nevynechat ani další kolo parkurové extraligy a nahlášena je samozřejmě i do nedělní Velké ceny, která čtyřdenní program skokových závodů uzavře. Parkur stupně T* (145 cm) by jezdkyně měla absolvovat s oběma svými klisnami Vanessa 5 a Adéla-S.  Z prozatím nejlepší čtyřky nebude chybět ani Jakub Novotný, jemuž k průběžnému čtvrtému místu stačila velmi dobře zajetá Velká cena Martinic. Doufat v posun vpřed bude i na páté pozici žebříčku Ludvík Jandourek s Vigem 1. Těmto úspěšným jezdcům v rámci Českého skokového poháru budou situaci stěžovat další zkušení závodníci, jako např. Jiří Luža či vítěz předcházející Velké ceny Brna – Jiří Papoušek. Ten bude startovat v sedle Cornady-K, jež před dvěma lety Velkou cenu Kolína vyhrála. Tenkrát ovšem ještě v sedle Martina Šoupala. Již vloni v srpnu jsme jí na tomto kolbišti mohli vidět s Jiřím Papouškem. Sice nevyhrála, ale obsadila s ním velmi pěkné 4. místo. Jistě tedy bude patřit mezi favority i tentokrát.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

S Českým skokovým pohárem jsou spjaty i rámcové seriály Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup. V prvním zmíněném seriálu budou amatérští jezdci sbírat body ze čtyř otevřených kvalifikací na parkurech Z (100 cm) – L* (115 cm) a do nedělního finále se probojuje nejlepší dvacítka. Mezi jezdci bojujícími o body bude i momentálně vedoucí Dana Pinkavová, která se představí v sedle svých dvou svěřenců Lassy 2 a La Cora 1.

Junioři mají přichystané uzavřené soutěže – od pátku do neděle každý den jednu. Půjde opět o soutěže hodnocené formou hendikepu, kdy mladší junioři (12 – 15 let) budou skákat překážky o 5 cm nižší než jezdci kategorie B ve věku od 16 do 18 let.  Páteční a sobotní soutěže budou vysoké 115/120 cm, nedělní finále připraví stavitel pakuru Jan Šíma s překážkami 120/125 cm. Kolínské kolo na Ptýrově si nenechá ujít ani nejlepší účastnice mezi mladší kategorii Markéta Miková. Sedlat bude mimo jiné i svého úspěšného koně z Martinic, valacha Pay Day. Ve starší kategorii se představí průběžně třetí Nicola Grünthálová či čtvrtá Denisa Vegrichtová. Vedoucí Hana Dostálová a ani na druhém místě Kateřina de Jagerová na seznamu přihlášených nefigurují.

Během závodů pořadatel vypsal celkem patnáct soutěží. Přestože o všechny je ze strany jezdců veliký zájem, absolutně nejvíce startujících se sejde při čtvrtečním parkuru ZL s výškou překážek 110 cm. Tam se zapsalo přesně 120 jezdců! Během závodů bude veřejnosti představena nová informační LED obrazovka. Jedná se o pilotní projekt kolínského pořadatele a bude zajímavé sledovat, zda se inspirují i další organizátoři Českého skokového poháru.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Autoři kurzů parkurů Václav Drbal a Ing. Jan Šíma nabídli při závodech v rámci Velké ceny Kolína možnost dalším svým kolegům absolvovat pro svůj postup ve vzdělávání asistenci u stavitelů I. třídy. Zájemci se mohou hlásit přímo u Václava Drbala na telefonním čísle 602373054. Další aktuální informace o závodech naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Den koní ve Slatiňanech
Následující: Zájem o Velkou pardubickou je i v zahraničí
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...