Home > Zpravodajství > domácí sport > O parkurový Světový pohár v Olomouci je velký zájem

O parkurový Světový pohár v Olomouci je velký zájem

Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015, který se koná od 11. do 14. června v areálu olomouckého Equine Sport Centra, se zúčastní bezmála tři stovky koní! Aktuální počet se zastavil na 285 koních a pořadatelé již další přihlášky nepřijímají.

Na závodech světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 nebude chybět Zuzana Zelinková. Foto: Tomáš Holcbecher

Na závodech světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 nebude chybět Zuzana Zelinková. Foto: Tomáš Holcbecher

„Jsme nadšeni zájmem jezdců o účast na našich závodech. Dostali jsme se na maximální kapacitu koní, a proto již nemůžeme další zájemce přijímat, i když bychom rádi,“ konstatovala ředitelka závodů Klára Damborská. Ne všichni z uvedeného počtu ovšem budou startovat na nejvyšší úrovni – v tzv. tříhvězdičkových soutěžích. Do túry určené juniorům a mladým jezdcům je nahlášeno přes 30 koní z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Litvy a Běloruska. V hlavní kategorii závodů se představí zástupci 11 států. Kromě našich reprezentantů a účastníků ze všech sousedních států pořadatelé přivítají soutěžící z Holandska, Itálie, Maďarska, Ruska, Švýcarska a Turecka.

Z českých jezdců budeme mít v Olomouci téměř kompletní reprezentační A a B kádr, těšit se můžeme především na starty Zuzany Zelinkové s Calerim, která dala přednost Olomouci před pozváním do Balve na mistrovství Německa, Ondřeje Zváry, Jiřího Papouška, Anny Kellnerové nebo Jiřího Hrušky, kterému se na kolbišti Equine Sport Centra vloni velmi dařilo.

Z účastníků olomouckých závodů si určitě zaslouží vyzdvihnout Andreas Brenner startující za Německo, který je na 121. místě žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – Longines Jumping Ranking nebo Olga Cechina z Ruska. Ta je ve zmiňovaném žebříčku na 218. pozici. Nedávno např. reprezentovala ruskou federaci při závodech CSIO v Linci. Nejvýše postaveným českým jezdcem na žebříčku je Aleš Opatrný na 183. místě, ale jeho účast v Olomouci je zatím s otazníkem vzhledem k jeho dalším závodním plánům. Zuzana Zelinková zaujímá 303. pozici, Ondřej Zvára je na 569. řádku tabulky a o 23 příček níže je další z Čechů – Emma Augier De Moussac. Jezdců, kteří získali za posledních 12 měsíců nějaké body v soutěžích započítávaných do Longines Jumping Ranking je přitom téměř 2800!

Čtěte také:  Hasiči opět pomáhali koním

Z Německa dorazí vedle Andrease Brennera také Maximilian Schmid, jenž byl v loňské Grand Prix Olomouce při J&T Banka CSI3*W třetí! Silná sestava dorazí mj. i z Rakouska. Dieter Köfler je momentálně druhý jezdec rakouského žebříčku, Roland Engelbrecht, Gerfried Puck a Astrid Kneifel jsou pak dalšími členy rakouského A kádru. Mezi maďarskými jezdci najdete např. Balásze Horvátha – vítěze Grand Prix Poděbrady 2006 nebo Gábora Szabó – loňského vítěze Grand Prix při CSIO Budapešť. Ve Švýcarské ekipě mířící do Olomouce je Adrian Schmid, který patří do nejlepší pětistovky jezdců. V dubnu uspěl v Grand Prix při CSI3* Magna Racino, kde byl druhý.

Samozřejmě nelze opomenout naše východní sousedy. Slovensko bude reprezentovat Radovan Cibere, i když toho bychom měli řadit spíše mezi domácí jezdce, a to ještě s velkým „D“. Jeho stálé angažmá je totiž přímo v olomouckém Equine Sport Centru. Pod slovenskou vlajkou budou startovat dále: Monika a Marian Štangelovi, Patrik Majher, Peter Mackovjak či Igor Šulek. Detailní seznam účastníků Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc bude publikován v nejbližších dnech na internetových stránkách akce s adresou: www.csi-olomouc.cz.

Anna Kellnerová ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc Jiří Hruška Jiří Papoušek Ondřej Zvára skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kladrubský úspěch na Pfingst Turnier 2015
Následující: Sněmovna schválila novelu plemenářského zákona, změna se dotkne zemských hřebčinců Písek a Tlumačov

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...