Home > Zpravodajství > domácí sport > O start ve VP zabojují i Josef Váňa st. a Martina Růžičková

O start ve VP zabojují i Josef Váňa st. a Martina Růžičková

Sobotní třetí kvalifikace na Velkou pardubickou slibuje zajímavou podívanou. Mezi 17 startujícími se objeví i Josef Váňa st. v sedle Tiumena a Martina Růžičková v sedle Rubína.

Josef Váňa se na závodní dráhu vrátil před měsícem, kdy v rámcovém dostihu po výborném závěru s Tiumenem vybojovali třetí místo. Nyní se pokusí kvalifikovat do 124. Velké pardubické. Jak ale sám v rozhovoru pro Dostihový spolek uvedl, nehodlá se jen zúčastnit a kvalifikovat: „Na to, abych se jel jen projet, na to jsem už starej dost, uvidíme, jestli tam ještě něco je.“

Tiumen a Josef Váňa při prvním letošním startu

Tiumen a Josef Váňa při prvním letošním startu

Váňův parťák Tiumen byl kvůli zranění dva týdny mimo trénink, protože ho ve výběhu nakopl jiný kůň. Nyní je již v pořádku a již normálně pracuje. Podle Josef Váni si díky zranění odpočinul.

Aby byl osminásobný vítěz Velké pardubické v ideální kondici, chodí plavat, pak zajde i do sauny. Do práce jezdí na kole a ve volném čase i na kolečkových bruslích. K faktu, že potřebuje zhubnout dvě kila dodal: „Přestanu žrát a musím víc sportovat, co k tomu víc říct.“

Martina Růžičková měla v plánu startovat ve třetí kvalifikaci s klisnou Folie D´Ocean, kterou vlastní bývalý pilot formule 1 Mika Häkkinen. Ta se ale v tréninku zranila. Není to sice vážné, ani nekulhá, ale s ohledem na rizika spojená s dostihem startovat nebude. Do poslední kvalifikace by měla nastoupit v Pavlem Kašným.

Martina Růžičková a Folie D´Ocean

Martina Růžičková a Folie D´Ocean

Na start se Martina Růžičková postaví v sedle Rubína. Ten podle jejího vyjádření má dobrou formu a kvalifikace by mu měla po velkém odpočinku sednout. Podle jejího vyjádření pro Dostihový spolek, prostě pojede pantáta a paňmáma. „Rubínkovi je dvanáct a mně padesát,“ dodala s úsměvem.

Čtěte také:  Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé

Stejně jako Josef Váňa přiznává problémy s váhou i Martina Růžičková. Za dva měsíce musela shodit až čtrnáct kilogramů. Jak tuto situaci řešila? „Jednoduše přestanu jíst a začnu běhat. V tomhle věku tělo už moc nepotřebuje, klidně si celej den jede na jednu okurku a nic s ním nehne. Zabalím se do igelitu a tvrdě na sebe,“ dodala trenérka a jezdkyně v jedné osobě.

Josef Váňa kvalifikace Martina Růžičková Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nové přírůstky koně Převalského v Mongolsku
Následující: Bartoš vede do kvalifikace jedinou klisnu. Věří jí.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Do jubilejního 130. ročníku Velká pardubická vstupuje se stabilním titulárním partnerem. „Slavia pojišťovna prodloužila spolupráci na další dva roky, a tak se její jméno s Velkou pardubickou spojuje minimálně do roku 2021,“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny. Navíc se Slavia pojišťovna rozhodla spolupracovat s Dostihovým spolkem a.s. i na jiných ...