Home > Zpravodajství > domácí sport > O účast na J&T Banka CSI3*W Olomouc je velký zájem

O účast na J&T Banka CSI3*W Olomouc je velký zájem

Stejně jako v předešlých ročnících je i letos mezi jezdci obrovský zájem o účast na J&T Banka CSI3*W Olomouc. To se koná ve dnech 22. až 25. června a v aktuálních přihláškách do všech vypsaných kategorií figuruje na 350 koní!

Čtyřdenní program mezinárodních parkurových závodů zapsaných do seriálu Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace nabídne soutěže v několika výkonnostních úrovních. Na své si přijdou jezdci zařazení do různých věkových kategorií. To vše je, ruku v ruce s výborným zázemím olomouckého Equine Sport Centra a profesionální organizací závodů, důvodem, že zájem ze strany jezdců o účast je i tentokrát větší, než dovoluje celková kapacita mítinku.

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

V hlavní kategorii CSI3* se můžeme těšit na téměř všechny členy českého skokového „A“ kádru. Diváci uvidí Aleše Opatrného, Zuzanu Zelinkovou, Kamila Papouška i Ondřeje Zváru. Poslední jmenovaný se představí mj. v sedle Cento Lana, s nímž jen před několika málo dny prokázal vynikající formu v Poháru národů a Grand Prix CSIO5* v Sopotech. V českých barvách budou závodit i další přední jezdci, z nichž lze jmenovat např. Barboru Tomanovou, Rudolfa Doležala, Zdeňka Žílu, Marka Kluse a Jiřího Hrušku.

Vítězství v Grand Prix přijede obhajovat německá jezdkyně Jörne Sprehe. Zvučná jména můžeme číst v řadách italské ekipy, s níž dorazí Juan Carlos Garcia, který jako člen národního týmu Itálie má letos za sebou mimo jiné Pohár národů Divize 1 v Lummenu a dařilo se mu také v Grand Prix při CSIO5* v Římě. Tradičním účastníkem je Francesco Truturiello, který je také členem italské reprezentace pro nejvyšší úroveň parkurů. V polské přihlášce figuruje mimo jiné vítěz Centrální evropské ligy Světového poháru 2016/2017 Dawid Kubiak. Silnou sestavu vysílají Maďaři včetně jezdkyně Mariann Hugyecz, dalšími jsou například Balázs Horváth, Gábor Szabó nebo Szabolcs Krucsó. V rakouských barvách bude závodit např. Gerfried Puck, Roland Englbrecht či Daniel Sonnberger. Početné zastoupení má v přihláškách Slovensko s Marianem Štangelem, Radovanem Cibere, Radovanem Šillem a mnoha dalšími. Celkem je v nejvyšší tříhvězdové úrovni zastoupeno dvacet zemí včetně Hong Kongu, Japonska, Jižní Korey nebo Kanady.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Velký zájem je také o soutěže pro juniory a jezdce do 25 let. Olomouc se stane dějištěm přímé kvalifikace do finále prestižního seriálu European Youngster Cup 2017, které se odehraje během prosince v Salzburgu. Túra proto přilákala více než 30 jezdců v této věkové kategorii z 10 nejen evropských zemí! Z České republiky se představí jedenáct sportovců, mezi nimi jsou: Kateřina De Jagerová, Veronika Jelínková, Kateřina Málková, Michaela Refková či Václav Nágr. Vypsané jsou dále soutěže pro mladé koně CSIYH. I ty jsou mezi jezdci oblíbené a mnoho těch, kteří se svými zkušenými svěřenci budou závodit v kategorii CSI3*, využilo příležitosti, a přiveze také nadějné mladé koně.

„Počty boxů v Equine Sport Centru připravených pro účastníky Světového poháru se rok od roku zvyšují,“ uvedla prezidentka závodů Barbora Valštýnová. „Zájem jezdců nás samozřejmě moc těší, nicméně přes veškerou snahu je jasné, že kapacita areálu i nabitý soutěžní program nám nedovolí bohužel vyhovět všem zájemcům o účast,“ dodala ředitelka akce Klára Damborská.

Mítink odstartuje zahajovací soutěží ve čtvrtek 22. června v 8.00 hodin, vyvrcholí v neděli 25. června, kdy je na programu mj. hlavní soutěž J&T Banka Grand Prix Olomouc, jež je zařazená do Světového poháru a je zároveň kvalifikační soutěží pro ME seniorů 2017 a světové jezdecké hry 2018. Její začátek je plánován na 12. hodinu. Podrobný program a další důležité informace najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc J&T Banka CSI3*W Parkur skoky
Předchozí: Karlovarská dvojnásobná míle pro veterána Soliniho
Následující: Trojici ostřílených koní vyzve nastupující generace

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...