Home > Zpravodajství > domácí sport > Oba dostihové vrcholy festivalového mítinku ovládli koně z jedné stáje

Oba dostihové vrcholy festivalového mítinku ovládli koně z jedné stáje

Mezinárodní filmový festival momentálně vládne Karlovým Varům. Ale nežije jím pouze centrum města. Atmosféra rozmanitého světa pohyblivých obrázků se v neděli 6. července za přítomnosti herců a nepřehlédnutelných přátel kinematografie na závodišti ve Dvorech prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí mítink se svou atraktivitou zařadil mezi naprosté vrcholy letošního roku. Zájemců z řad trenérů a majitelů bylo tolik, že u většiny ze sedmi dostihů se na startu sešel maximální povolený počet účastníků. Výborně připravenou dráhu si vyzkoušelo více než sedm desítek koní z Čech i daleké Moravy. Oproti zvyklostem se nepotvrdilo se, že ruku v ruce s příchodem festivalu do lázeňské metropole přichází také chladné a deštivé počasí. Diváci i samotní aktéři byli tentokrát zužováni vedrem.

Finiš Letní ceny klisen

Finiš Letní ceny klisen

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly čtyřnohé dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, Letní cenu klisen, letos s přívlastkem Pohár MFF Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími v roce 2004. V letošním jubilejním ročníku se prosadila starší klisna. Zároveň se zrodil nejtěsnější doběh v desetileté historii Letní ceny klisen. Po tuhém boji o hlavu se prosadila sázková favoritka Iceni Girl (ž.P.Foret) před Lužnicí (ž.J.Verner).

Iceni Girl vs. Lužnice

Iceni Girl vs. Lužnice

V zajetí kinematografie se neslo celé odpoledne, konané jako součást oficiálního doprovodného programu 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pod záštitou primátora ing. Petra Kulhánka a prezidenta MFFKV Jiřího Bartošky. Stačí připomenout filmového producenta Jaroslava Boučka, iniciátora překážkového Poháru Josefa Váni (NL, 4.500m). V porovnání s loňskou premiérou sice chyběli zahraniční účastníci, představili se ovšem domácí koně se zahraničními zkušenostmi. Ani zde nezaváhal papírový favorit, ze stejné stáje a v péči stejného trenéra, jakého má vítězka Letní ceny klisen. Sedmiletý hnědák Gejzir (ž.T.Boyer) lehce o šest délek porazil většinu dostihu tempo udávajícího Nikana (F.Kovačík) a obhájce loňského triumfu Khalshaniho (ž.J.Bartoš). Tabulový doběh doplnili majitel loňské pardubické Stříbrné trofeje Čáriray (ž.D.Andrés) a z největší dálky přicestovavší host Sherardo (M.Kubík).

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Třetí vítězství v řadě dosáhli Barateus (ž.J.Bartoš) ve steeplechase IV.kategorie a Aztek (ž.J.Verner) ve dvoukilometrové trojkové Ceně primátora města Karlovy Vary.

Výsledky:

1.dostih: Princezna Arabela (ž.V.Korečková) – Laveroni (ž.B.Murzabayev) – Armanno (P.Filipová)

2.dostih: Iceni Girl (ž.P.Foret) – Lužnice (ž.J.Verner) – Sapsiree (ž.J.Šafář)

3.dostih: Barateus (ž.J.Bartoš) – Zeus (M.Kubík) – Feraclos (J.Borč)

4.dostih: Gejzir (ž.T.Boyer) – Nikan (F.Kovačík) – Khalshani (ž.J.Bartoš)

5.dostih: Aztek (ž.J.Verner) – Peerless Squeak (ž.V.Korečková) – Matter For Love (ž.P.Foret)

6.dostih: Rabbit Railink (ž.J.Rája) – Illuminati (ž.M.Zatloukal) – Mramor (ž.B.Murzabayev)

7.dostih: Old Story (ž.M.Zatloukal) – Aldan River (ž.B.Murzabayev) – Everest Hill (ž.R.Koplík)

Text a foto: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen Pohár Josefa Váni
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Čtyři hřebci proti jedné klisně
Následující: Nejkrásnější kůň: Pátým vítězem je achaltekinský Mysmysh

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...