Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Oba vrcholy festivalového mítinku ovládli favorité

Oba vrcholy festivalového mítinku ovládli favorité

Mezinárodní filmový festival momentálně vládne Karlovým Varům. Ovšem nežije jím pouze centrum města. Atmosféra rozmanitého světa pohyblivých obrázků se v neděli 5. července za přítomnosti herců a přátel kinematografie na několik hodin přesunula na Hipodrom Holoubek, kde se prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí letošní mítink moderovaný Bořkem Slezáčkem se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy celé karlovarské sezóny. Tradičně bezchybně připravenou dráhu si vyzkoušelo šest desítek koní z Čech, Moravy i Slovenska. Oproti zvyklostem se nepotvrdilo, že ruku v ruce s příchodem festivalu do lázeňské metropole přichází chladné a deštivé počasí. Diváci i samotní aktéři byli tentokrát zužováni tropickým vedrem.

Ley Percy

Ley Percy

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly čtyřnohé dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, Letní cenu klisen, letos pod záštitou primátora města Karlovy Vary, prosadili pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími v roce 2004.

Početně převládaly klisny zahraničních chovů. Jediná česká rodačka Zamira byla zároveň jedinou tříletou klisnou v poli, ale ani výhoda nesené váhy jí k dotovanému místu nepomohla.

Podobně jako v letech předchozích se prosadila starší klisna. Čtyřletá Lužnice měla velký okruh fanoušků. Tradičně se jí totiž ve Varech daří. Před dvěmi lety vyhrála Cenu Masise a těsně druhá skončila ve Svatováclaské zimní královně. Loni doběhla v Letní ceně klisen těsně druhá, tentokrát stačila při svém premiérovém letošním běhání na 6.místo.Pětiletá Sapsiree, někdejší účastnice Českého derby, druhá z českého Oaks a třetí z rakouského i slovenského Oaks, obhájila loňské třetí místo z Letní ceny klisen.

Čtěte také:  Galerie: Double pro jezdce i trenéry se staly symbolikou velkopardubického mítinku

Ley Percy na zdejší dráze prohrála v dubnu s Baratheusem a po dvou výkonnostních výpadcích opět ukázala svoji třídu. V kvalitním čase 2:06,74 minut s jistotou dvou a čtvrt délky odrazila útok letošní dvojnásobné vítězky Money For Danny.

Ve filmovém duchu se neslo celé odpoledne, konané jako součást oficiálního doprovodného programu 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu.  Stačí připomenout filmového producenta Jaroslava Boučka, který byl iniciátorem vzniku překážkového Poháru Josefa Váni (NL, 4.500m). Letošní třetí ročník steeplechase náležející do nejvyšší kategorie National Listed se odběhl pod záštitou společnosti Agrofert. Představili se v něm domácí koně se zahraničními zkušenostmi, ale také slovenský host So Fantastic v sedle se svým trenérem ž.J.Brečkou. Devítiletému hnědákovi se bohužel dostih stal ostudným. Velmi snadno si s nástrahami trati poradil předloňský vítěz a loni třetí v tomto dostihu Khalshani. Cílovou pásku protnul s velkým náskokem před jedinou klisnou v poli Sunshine Of Gracie a neustále se zlepšujícím Zeusem. Josef Váňa, ústřední postava dostihu dotovaného čtyřmi stovkami tisíci korunami, měl dvě želízka v ohni. Šestiletý valach No Time To Lose doběhl čtvrtý a Big Mago, který se po pěti zahraničních startech představil českému publiku letos poprvé, až jako předposlední.

Khalshani

Khalshani

Závěrečný překážkový dostih se podle očekávání stal jasnou záležitostí papírového favorita Mustamira. Čtyřletý svěřenec trenéra Františka Holčáka a českém území dosud nenašel přemožitele. Jubilejního stého vítězství kariéry dosáhla v sedle valacha Old Beer v Ceně Galerie umění Karlovy Vary Martina Havelková. Nejúspěšnějším trenérem odpoledne se stal ing. Václav Luka, který zaznamenal kromě triumfu v hlavním rovinovém dostihu ještě vítězství v úvodní Ceně EBF s tříletou Annaquou. Dvojnásobným jezdeckým preminatem je úřadující šampión B.Murzabayev. V Ceně Barrandovské rovinky se vydařila žokejovi M.Zatloukalovi riskantní taktika start – cíl.  Spolu s bělkou Ottimou si vypracoval komfortní náskok hned v úvodních metrech a v cílové rovince odrazil lehce útok Pepy Havla.

Čtěte také:  Jezdecký tým Prague Lions figuruje v Global Champions League 2018 na deváté příčce

Výsledky:

1.dostih: Annaqua (ž.B.Murzabayev) – Rachel Tiffany (ž.J.Chaloupka) – Linngrid (B.Ferhanov)

2.dostih: Old Beer (ž.M.Havelková) – Honey Bunny (H.Pejšková) – True Dream (K.Hlubučková)

3.dostih: Fabrisco (ž.J.Verner) – Samruk (ž.J.Rája) – Tycho Brahe (ž.R.Koplík)

4.dostih: Ottima (ž.M.Zatloukal) – Pepa Havel (K.Hlubučková) – Nee L´Amour (ž.J.Verner)

5.dostih: Ley Percy (ž.B.Murzabayev) – Money For Danny (ž.P.Foret) – Sapsiree (ž.J.Chaloupka)

6.dostih: Khalshani (ž.L.Matuský) – Sunshine Of Gracie (ž.J.Kousek) – Zeus (J.Kocman)

7.dostih: Mustamir (ž.M.Novák) – Taras (ž.L.Matuský) – Salient Of Gracie (ž.J.Kousek)

Text a foto: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Khalshani Letní cena klisen Ley Percy
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Klisny koně Převalského jsou na cestě do Mongolska
Následující: Lukáš Klouda staronovým mistrem ČR ve voltiži

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zimní královnou suverénní raketa Dark Absolu

Sedmý a zároveň poslední mítink letošní dostihové sezóny na karlovarském Hipodromu Holoubek je úspěšně za námi. Po pátečním svátečním odpoledni je dostihové veřejnosti známo, která z nejlepších dvouletých klisen se stane vládkyní letošní zimy. 37. Cenu zimní královny DS Pegas přesvědčivým výkonem na mílové distanci a navíc v novém časovém ...