Home > Zpravodajství > domácí sport > Obhájí opět Jiří Hruška Velkou cenu Martinic při ČSP?

Obhájí opět Jiří Hruška Velkou cenu Martinic při ČSP?

Již ve čtvrtek 24. dubna otevírá své brány prvnímu kolu Českého skokového poháru martinický areál Equitana na Příbramsku. Extraligový seriál vstupuje v roce 2014 již do 13. ročníku. Závody vyvrcholí nedělní Velkou cenou, kde nebude chybět loňský vítěz Jiří Hruška…

Jiří Hruška a Aristo Z. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška a Aristo Z. Foto: Kateřina Návojová

Opavský jezdec v roce 2013 ovládl hlavní soutěž na úrovni T* (145 cm) s plemenným hřebcem Aristem Z. Obhajobu však nebude mít vůbec jednoduchou, neboť mu budou konkurovat další silná jména. Do Martinic se se svým vítězným koněm Zandirem z posledního kole Světového poháru Centrální evropské ligy vydá i Aleš Opatrný. První kolo si nenechají ujít ani plzeňští Jan Štětina a Jiří Luža ze stáje Schneider, kteří mají do Velké ceny oba nahlášeného každý jednoho koně. Z loňské finálové čtyřky nevynechá úvod ani mnohokrát bodující dvojice Jiří Skřivan s klisnou Kallisto, kteří skončili v hořovickém finále těsně druzí. Z elitní čtyřky tak chybí pouze Lucie Poláková, která momentálně nepůsobí v České republice.

Během závodů se uskuteční dalších 18 soutěží, a to včetně dvou seriálů. Uzavřené soutěže v rámci Equiservis Amateur Tour proběhnou pro neprofesionální jezdce, na které čekají parkury stupně ZL (110 cm) v pátek a sobotu ráno. Nejlepší jezdci z těchto dvou kvalifikací pak stanou na startu nedělního malého finále. To proběhne těsně před Velkou cenou a závodit se bude opět na parkuru stupně ZL (110 cm), tentokrát s rozeskakováním. Na tento seriál váží dalekou cestu z Moravy i dlouholetá a úspěšná účastnice seriálu Dana Pinkavová společně s Lassy 2. Nejen ta se bude snažit získat v prvním kole co nejvíce bodů do celoročního žebříčku.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Třetím seriálem jsou soutěže pro juniorské jezdce do 18 let. V rámci Czech Junior Cupu budou jezdci závodit taktéž v uzavřených soutěžích, a to vždy po jednom parkuru od pátku do neděle. Zároveň to budou právě junioři, kteří soutěží 120/125 cm s handicapem otevřou nedělní závodní den.

Pro aktuální informace, startovní a výsledkové listiny sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Autor: ČSP

Český skokový pohár equitana Martinice Jiří Hruška
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Český skokový pohár vstupuje do třinácté sezony
Následující: Hasiči asistovali při vyproštění koně z průjezdu u rodinného domku
x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...