Home > Zpravodajství > krátké novinky > Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v bahně.

Vyplašené zvíře bylo potřeba vyprostit v co možná v nejkratším čase. Pomocí upínacích popruhů a záchranné sítě se podařilo koně zvednout a dopravit do bezpečí. Hasiči také asistovali při nakládce koně do převozního boxu. Na místě zásahu spolupracovali hasiči s přivolaným veterinářem, který po celou dobu zásahu poskytoval lékařský dohled.

Zasahující jednotky: Stanice Doksy, Stanice Česká Lípa, JSDH Doksy 1 – Doksy

Autor: por. Bc. Lucie Hložková, HZS Libereckého kraje

Foto: HZS LK

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické
hasiči záchrana koně záchranná síť
Předchozí: V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina
Následující: Štětina si díky triumfu ve Velké ceně Ptýrova upevnil pozici lídra ČSP

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči se záchrannou sítí v akci

Tři jednotky hasičů dnes zachraňovaly kobylu, která uvízla v bažinatém terénu v Raspenavě (sídelní jednotce Peklo). Na místě zasahovali profesionální hasiči z Raspenavy společně se svými dobrovolnými kolegy a dále liberečtí lezci, kteří přivezli záchrannou síť. Záchrannou síť získali v roce 2015 prostřednictvím občanského sdružení EDUvet.cz jako první v České ...