Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomouc bude hostit olympijskou kvalifikaci v parkurech

Olomouc bude hostit olympijskou kvalifikaci v parkurech

Equine Sport Center v Olomouci Lazcích bude v roce 2015 podruhé v historii hostit Světový pohár v parkurovém skákání. Prestižní mezinárodní závody J&T Banka‎ CSI3*W, které spadají i do série olympijských kvalifikací, proběhnou od 10. do 14. června.

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Pět měsíců před termínem akce jsou již přípravy v plném proudu. „V těchto dnech dokončujeme ke schválení rozpis soutěží, probíhají jednání se sponzory, stavitelem parkurů, rozhodčími či stewardy,“ prozradila na úvod ředitelka závodů Klára Damborská.

Oficiální označení olomouckého mítinku je CSI3*W – CSI J/YR – CSI YH. Z něj vyplývá, že se bude soutěžit nejen na tříhvězdičkové úrovni ve velké túře vrcholící soutěží zařazenou do série Světového poháru. Svoji túru budou mít také mladí koně a v neposlední řadě junioři s mladými jezdci. „Právě soutěže juniorů a mladých jezdců jsou novinkou letošního ročníku. Ty v programu nahradí loňskou kategorii CSI1*. Určitě se můžeme těšit na zajímavou konkurenci, jelikož si u nás tito mladí účastníci budou moci splnit kvalifikaci pro mistrovství Evropy,“ prozradila Klára Damborská.

O splnění kvalifikačních limitů se ovšem bude bojovat i na nejvyšší úrovni. „Jsme rádi, že se naše závody dostaly i na seznam kvalifikací pro olympijské hry v Riu. Ti jezdci, kteří budou usilovat o účast mezi jednotlivci, v Olomouci budou moci získat cenné body do olympijského žebříčku,“ uvedla ředitelka závodů. „Nejdůležitější jsou v tomto směru závody kategorie 4 nebo 5 hvězd, ale pro mnohé jezdce je často velmi obtížné se vůbec na takové závody dostat, a tak se jim body z 3hvězdičkové soutěže mohou velmi hodit. Pevně věříme, že uvedená skutečnost bude mít podobný vliv na kvalitu startovního pole, jako v loňském roce skutečnost, že byla hlavní soutěž kvalifikací pro Světové jezdecké hry v Normandii,“ dodala.

Čtěte také:  Hvězdy Velké pardubické se vrací! Jan Kratochvíl bude na startu extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE

Pořadatelé musejí kvůli tomu nechat předem schválit kurz kvalifikačního parkuru na Mezinárodní jezdeckou federaci, aby svojí náročností odpovídal významu soutěže. Jelikož však pořadatelé zajistili opětovnou účast světové hvězdy mezi staviteli – Olafa Petersena, není pochyb o kvalitách ani obtížnosti parkurů. „Olaf Petersen je absolutní profesionál a zkušeností má na rozdávání. Pro nás je zárukou té nejvyšší úrovně stavby kurzů a pro jezdce velkým lákadlem. Myslím, že se čeští fanoušci jezdectví mají opravdu na co těšit,“ shrnula Klára Damborská.

Další podrobnosti o závodech CSI3*W Olomouc, jejichž generálním partnerem je opět J&T Banka, najdete na internetové adrese: www.csi-olomouc.cz, nebo na Facebooku www.facebook.com/csiolomouc.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zimní Jezdecký pohár 2015 s šesti předkoly a festivalem
Následující: Manželé z Itálie zachraňují koně z jatek

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká cena Frenštátu přinese boj o pohárovou TOP4

Jednou z posledních šancí získat body do žebříčků v rámci série Českého skokového poháru 2017 je Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Účastníci se však letos nesjedou do podhůří Beskyd, ale do Olomouce, kde tento mítink, jež se koná ve dnech 8. – 10. září, hostuje. TJ Frenštát pod Radhoštěm, která je organizátorem devátého ...