Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Equine Sport Centrum v Olomouci Lazcích je v roce 2015 pořadatelem nejen Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc, ale také celé řady dalších závodů. Vedle finále Českého skokového poháru bude hostit dvoje závody ze série Central Europe Jumping Cup.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Po úspěšném zahajovacím ročníku v roce 2014 se i letos uskuteční mezinárodní skokové závody, které spojují Českou republiku, Slovensko a od letoška i Maďarsko. Během roku se uskuteční tři kvalifikace a finále proběhne v ESC Olomouc na přelomu července a srpna. Oproti prvnímu ročníku nedošlo pouze k rozšíření o maďarského pořadatele v Bábolně, který se tak přidal k organizátorům z areálů Equine Sport Center Olomouc a Rozálka Pezinok. Pozměněn byl i název samotného seriálu. Slovo „Middle“ nahradilo „Central“ na konečný název Central Europe Jumping Cup. Právě Bábolna hostí první kolo mezinárodních skokových závodů, a to ve dnech 9. – 11. dubna. Stejně jako při druhém kole v ESC Olomouc (8. až 10. května) a třetím v Rozálka Pezinok (19. až 21. června) se bude soutěžit celkem v pěti kategoriích. Na parkurech 110 – 125 centimetrů budou bojovat mladí 5 až 6letí koně. Na parkurech 100 a 110 centimetrů se představíúčastníci v rámci hobby tour, kde může bodovat každý jezdec, jehož výkonnost je maximálně do parkurů 125 centimetrů. Pro jezdce s nejvyšší dosáhnutou výkonností stupně ST je otevřena Little Tour. Ta se bude jezdit na parkurech 115 až 120 centimetrů vysokých. Nejtěžší dvě kategorie jsou otevřené pro všechny účastníky, tedy Medium a Big Tour. V nenáročnější kategorii budou jezdci bodovat na parkurechs výškou překážek od 135 do 140 centimetrů, na jezdce přihlášené v medium tour budou čekat soutěže 125 až 130 centimetrů vysoké.

Čtěte také:  Vítězství v červnové kvalifikaci obhájil Ange Guardian

Aby jezdec mohl startovat ve finále, které proběhne na české půdě v olomouckém areálu, je třeba získat kvalifikaci. Tu jezdec získá po absolvování alespoň dvou soutěží během jednoho závodního víkendu v rámci dané kategorie. Díky kvalifikaci jezdci postupují do předfinálových bojů, které se uskuteční ve dnech 31. července a 1. srpna. Z těchto soutěží postoupí elitní padesátka jezdců do nedělního finále, které v Olomouci proběhne 2. srpna. „Jsme moc rádi, že se do tohoto seriálu zapojili i pořadatelé z Maďarska. Pevně doufáme, že se tamním jezdcům projekt zalíbí a dorazí i na druhé kvalifikační závody, které se u nás konají zhruba měsíc před Světovým pohárem J&T Banka CSI3*W Olomouc. Pevně věříme, že se podobně jako slovenským jezdcům u nás zalíbí, řeknou si to mezi sebou a budou se k nám podobně jako východní sousedé pravidelně a v hojném počtu vracet,“ uvedla manažerka Equine Sport Centra Olomouc Veronika Michálková.

V roce 2014 do finále postoupilo 40 nejlepších jezdců, z nichž se na parkuru stupně ST** (140 cm) při finále Big Tour nejvíce dařilo Kateřině Kubrické s Šejnou 1. Rozeskakovali se celkem čtyři jezdci, nejblíže vítězce měla slovenská jezdkyně Yanina Haranina a Levisto Lord. Třetí příčku obsadil Marek Klus a Al Cambero, tento jezdec zároveň nenašel přemožitele v medium tour, kde sedlal koně Crado von Wichtenstein. V Little Tour nikdo nestačil na dvojici Jan Zwinger a Al Grana a v hobby tour se radovala domácí olomoucká jezdkyně Leona Chladníčková a Cinderella Z. Místo mladých koní se konala kategorie dětí, kde se ve finále nejlépe předvedla Sára Vingrálková a Bohemia Wild Boy.

Čtěte také:  V Olomouci začíná Světový pohár v parkurech. Skákat se bude pět dní

K získání kvalifikace do finálových bojů v Olomouci mají jezdci tři příležitosti. Ta první v maďarském Bábolnu je doslova nadosah, neboť se tam závodí již ve dnech 9. – 11. dubna. Kompletní informace o seriálu naleznete na stránkách ESC Olomouc s adresou: www.escolomouc.cz. Bližší informace o Světovém poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc hledejte na adrese: www.csi-olomouc.cz.

Central Europe Jumping Cup ESC Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji
Následující: Drsné námluvy u divokých koní. Hřebec si vybojoval náklonnost prvních klisen

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions jsou v polovině GCL v Cascais pátí. Vedou Monaco Aces

Deváté závody Global Champions 2019 hostí portugalské letovisko Cascais. Ve čtvrtek 20. června se tam odehrálo první kolo týmové soutěže. Pražští lvi zahájili nadějně, před rozhodující částí jsou na páté příčce. V čele jsou členové týmu Monaco Aces. Foto: Stefano Grasso/GCL Za družstvo Prague Lions nastoupili ve čtvrtek 20. června ...