Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Equine Sport Centrum v Olomouci Lazcích je v roce 2015 pořadatelem nejen Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc, ale také celé řady dalších závodů. Vedle finále Českého skokového poháru bude hostit dvoje závody ze série Central Europe Jumping Cup.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Po úspěšném zahajovacím ročníku v roce 2014 se i letos uskuteční mezinárodní skokové závody, které spojují Českou republiku, Slovensko a od letoška i Maďarsko. Během roku se uskuteční tři kvalifikace a finále proběhne v ESC Olomouc na přelomu července a srpna. Oproti prvnímu ročníku nedošlo pouze k rozšíření o maďarského pořadatele v Bábolně, který se tak přidal k organizátorům z areálů Equine Sport Center Olomouc a Rozálka Pezinok. Pozměněn byl i název samotného seriálu. Slovo „Middle“ nahradilo „Central“ na konečný název Central Europe Jumping Cup. Právě Bábolna hostí první kolo mezinárodních skokových závodů, a to ve dnech 9. – 11. dubna. Stejně jako při druhém kole v ESC Olomouc (8. až 10. května) a třetím v Rozálka Pezinok (19. až 21. června) se bude soutěžit celkem v pěti kategoriích. Na parkurech 110 – 125 centimetrů budou bojovat mladí 5 až 6letí koně. Na parkurech 100 a 110 centimetrů se představíúčastníci v rámci hobby tour, kde může bodovat každý jezdec, jehož výkonnost je maximálně do parkurů 125 centimetrů. Pro jezdce s nejvyšší dosáhnutou výkonností stupně ST je otevřena Little Tour. Ta se bude jezdit na parkurech 115 až 120 centimetrů vysokých. Nejtěžší dvě kategorie jsou otevřené pro všechny účastníky, tedy Medium a Big Tour. V nenáročnější kategorii budou jezdci bodovat na parkurechs výškou překážek od 135 do 140 centimetrů, na jezdce přihlášené v medium tour budou čekat soutěže 125 až 130 centimetrů vysoké.

Čtěte také:  Maher to dokázal! Šampion GCT zvítězil i v pražské Super Grand Prix

Aby jezdec mohl startovat ve finále, které proběhne na české půdě v olomouckém areálu, je třeba získat kvalifikaci. Tu jezdec získá po absolvování alespoň dvou soutěží během jednoho závodního víkendu v rámci dané kategorie. Díky kvalifikaci jezdci postupují do předfinálových bojů, které se uskuteční ve dnech 31. července a 1. srpna. Z těchto soutěží postoupí elitní padesátka jezdců do nedělního finále, které v Olomouci proběhne 2. srpna. „Jsme moc rádi, že se do tohoto seriálu zapojili i pořadatelé z Maďarska. Pevně doufáme, že se tamním jezdcům projekt zalíbí a dorazí i na druhé kvalifikační závody, které se u nás konají zhruba měsíc před Světovým pohárem J&T Banka CSI3*W Olomouc. Pevně věříme, že se podobně jako slovenským jezdcům u nás zalíbí, řeknou si to mezi sebou a budou se k nám podobně jako východní sousedé pravidelně a v hojném počtu vracet,“ uvedla manažerka Equine Sport Centra Olomouc Veronika Michálková.

V roce 2014 do finále postoupilo 40 nejlepších jezdců, z nichž se na parkuru stupně ST** (140 cm) při finále Big Tour nejvíce dařilo Kateřině Kubrické s Šejnou 1. Rozeskakovali se celkem čtyři jezdci, nejblíže vítězce měla slovenská jezdkyně Yanina Haranina a Levisto Lord. Třetí příčku obsadil Marek Klus a Al Cambero, tento jezdec zároveň nenašel přemožitele v medium tour, kde sedlal koně Crado von Wichtenstein. V Little Tour nikdo nestačil na dvojici Jan Zwinger a Al Grana a v hobby tour se radovala domácí olomoucká jezdkyně Leona Chladníčková a Cinderella Z. Místo mladých koní se konala kategorie dětí, kde se ve finále nejlépe předvedla Sára Vingrálková a Bohemia Wild Boy.

Čtěte také:  Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

K získání kvalifikace do finálových bojů v Olomouci mají jezdci tři příležitosti. Ta první v maďarském Bábolnu je doslova nadosah, neboť se tam závodí již ve dnech 9. – 11. dubna. Kompletní informace o seriálu naleznete na stránkách ESC Olomouc s adresou: www.escolomouc.cz. Bližší informace o Světovém poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc hledejte na adrese: www.csi-olomouc.cz.

Central Europe Jumping Cup ESC Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji
Následující: Drsné námluvy u divokých koní. Hřebec si vybojoval náklonnost prvních klisen

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion W změnil majitele

Explosion W, vítěz sobotní Super Grand Prix na Prague PlayOffs, byl prodán. Na svém facebookovém profilu o tom informoval jeho jezdec Ben Maher. Novými majitelkami desetiletého valacha se staly Pamela Wright a Charlotte Rossetter. Bývalý majitelé, manželé Moffittovi vlastnící Poden Farms, souhlasili s prodejem po četných nabídkách. Prioritou bylo zachování ...