Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomoucký jezdecký areál se připravuje na Světový pohár

Olomoucký jezdecký areál se připravuje na Světový pohár

Do Světového poháru a olympijské kvalifikace v parkurovém skákání v Olomouci Lazcích zbývají ještě bezmála čtyři měsíce, ale areál tamního Equine Sport Centra se již na tuto hlavní jezdeckou událost roku 2015 pečlivě připravuje. Vyroste v něm např. již brzy nová příjezdová cesta na parkoviště i sektor pro rodiny s dětmi.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

„V těchto dnech dokončujeme kompoziční plány celého areálu. Po zkušenostech z loňského prvního ročníku závodů J&T Banka‎ CSI3*W Olomouc jsme se mj. rozhodli rozšířit tribuny pro diváky, jelikož v neděli byly ochozy zcela zaplněné. Dále plánujeme v nejbližších týdnech vybudovat novou příjezdovou cestu na parkoviště nacházející se v zadní části areálu. V roce 2014 totiž v nejvytíženějších časech kolabovala doprava v Lazecké ulici, a tak letos návštěvníci přijíždějící od centra města, kterých je většina, budou moci mnohem komfortněji zaparkovat,“ prozradila ředitelka Equine Sport Centra Veronika Michálková.

Organizátoři nejvýznamnější parkurové akce v České republice ovšem nespoléhají jen na to, že si do Olomouce najdou cestu výhradně příznivci jezdeckého sportu z řady evropských zemí. FEI Světový pohár – J&T Banka‎ CSI3*W Olomouc 2015 nabídne od 10. do 14. června po všechny čtyři soutěžní dny také bohatý doprovodný program pro celé rodiny.

„Zásadně rozšíříme veřejné služby. Pro tu odborněji zaměřenou část veřejnosti chceme dát výraznější příležitosti k nákupům veškerého vybavení pro jezdce i pro koně. Pro rodiny s dětmi a další ‚laické‘ diváky pak připravujeme tzv. oddychovou zónu. Dětem budou určeny různé atrakce, ale také sektor s odborným dohledem, kde si budou moci sami vytvářet různé upomínkové předměty. Velkým lákadlem sobotního dne se stane vystoupení mini koní, kteří následně budou k dispozici v dětském koutku, kde si je zájemci budou moci pohladit nebo se s nimi třeba vyfotografovat,“ uvedla majitelka areálu Barbora Valštýnová.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

„To je ovšem zajím jen zlomek připravovaných zajímavostí. Další podrobnosti o programu budeme průběžně publikovat na internetových stránkách naší akce s adresou www.csi-olomouc.cz a samozřejmě i v dalších tiskových materiálech,“ dodala Barbora Valštýnová.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zimní Jezdecký pohár pokračuje druhým skokovým kolem
Následující: Pořadatelé navrhují postoupení vysílacích práv

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...