Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomoucký Světový pohár v parkurech čeká nápor. Dorazí na tři sta koní

Olomoucký Světový pohár v parkurech čeká nápor. Dorazí na tři sta koní

Na tři sta koní z šestnácti zemí dorazí do Olomouce na mezinárodní parkurové závody Světového poháru J&T BANKA CSI3*-W. Organizátor letos rozšířil program o jeden závodní den a novou Elite Tour. Ta otevřela dveře novým jezdcům v seniorské kategorii.

Ilustrační fotografie: Jan Andrash / ESC

První parkury vyrostou na kolbišti Equine Sport Centra v Olomouci ve středu 19. června. Celkem potrvá mítink pět dní do neděle 23. června a nabídne čtyři seniorské túry, soutěže pro mladé koně, juniory a mladé jezdce ve věku do pětadvaceti let. Nejobtížnější kurzy čekají na seniory v rámci Diamond Tour, která vyvrcholí nedělní Grand Prix bodovanou do Světového poháru. Navíc úspěch v této soutěži pomůže účastníkům na cestě na letošní evropský šampionát případně i na olympijské hry, jež v roce 2020 hostí Tokio.

Do tříhvězdové úrovně je nahlášeno více než sto dvacet jezdců s více než dvěma stokami koní. Řada z nich se do Olomouce vrací každoročně. Stálicí je Němka Jörne Sprehe, která dokázala Grand Prix FEI World Cup vyhrát už dvakrát, v letech 2016 a 2018. Také její krajané Andreas Brenner a Thomas Holz se olomouckému publiku představí už poněkolikáté. Početnou ekipu posílá Italská národní federace. Vrací se třeba Davide Kainich, který v Olomouci závodil v minulosti opakovaně. V polských barvách nastoupí mimo jiné Maksymillian Wechta, Jaroslaw Koziarowski nebo Michal Kazmierczak. Prakticky kompletní reprezentace dorazí ze Slovenska. Na startovních listinách najdeme Roberta Pála, Igora Šulka, Radovana Šilla nebo Radovana Cibere. Mezi zástupce exotických zemí, kteří zařadili olomoucký mítink do svého kalendáře, patří Abdullah Alsharbatly ze Saudské Arábie, korejští jezdci Boseon Kim a Manjun Kwon nebo Novozélanďan Richrad Gardner, který není mezi účastníky J&T BANKA CSI3*-W žádným nováčkem. Nad tribunami bude vlát i vlajka Ruska, Rumunska, Řecka, Makedonie, Nizozemí, Slovinska nebo Švýcarska.

Čtěte také:  Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Fanoušky budou nejvíce zajímat výkony domácích želízek v ohni. Těšit se mohou na člena národního týmu Ondřeje Zváru, který se loni probojoval do rozeskakování Grand Prix. Stejně tak si nenechá ujít účast Marek Klus, jemuž se také v hlavní soutěži v roce 2018 dařilo. Skončil tehdy s Carisonem druhý před Ondřejem Zvárou s Quimerem M. Dále dorazí Rudolf Doležal, Jan Štětina, Vladimír Tretera či Zdeněk Žíla. Celkem v českých barvách odstartuje na padesát jezdců.

Juniorské CSIJ přilákalo k účasti patnáct startujících. Převládají domácí barvy. Česká republika bude mít v Olomouci celou špičku závodící v této věkové kategorii. Junioři si mohou v Grand Prix splnit kvalifikaci na mistrovství Evropy. Představí se Sofie Najmanová, Mariana Michlíčková, Linda Portychová, Valentýna Kuková či Sára Vingrálková. Své reprezentanty vysílá i Rakousko, Polsko, Německo a Slovensko.

V rozpisu soutěží nechybí European Youngster Cup, jehož vrcholem je Velká cena, která slouží jako přímá kvalifikace do finále. To se bude konat v Salzburku v prosinci letošního roku. Navíc i mladí jezdci v kategorii U25, pro které je European Youngster Cup určený, mohou v Olomouci získat vstupenku na evropský šampionát. O postup do Salzburku budou usilovat Češky Tina Šalková, Kateřina Kučerová, Sofie Najmanová a Valentýna Poláchová. Konkurovat jim budou jezdci ze Slovenka, Rakouska a Polska.

Hvězdný italský stavitel Uliano Vezzani připraví pro účastníky celkem čtyřiadvacet parkurů. Podrobnosti o programu najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

Čtěte také:  Ignacius Reilly vítězem Velké dubnové ceny

Tisková zpráva

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc J&T Banka CSI3*W Parkur skoky Světový pohár
Předchozí: 91. Karlovarská dvojnásobná míle
Následující: GCL ve Stockholmu vedou New York Empire. Prague Lions jsou patnáctí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích

V návaznosti na oznámení termínů mistrovství České republiky a mezinárodních závodů pod hlavičkou České jezdecké federace finalizoval nový kalendář i Český skokový pohár. Domácí parkurová extraliga začne 7. června v Suché u Litomyšle. Český skokový pohár bude mít v sezoně 2020 celkem jedenáct kol v deseti destinacích. Odložení startu seriálu ...