Home > Zpravodajství > domácí sport > Olomoucký Světový pohár v parkurech se záštitou primátora i hejtmana

Olomoucký Světový pohár v parkurech se záštitou primátora i hejtmana

Mezinárodní skokové závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc 2015 již tzv. stříhají metr. Do jejich zahájení zbývají sotva tři měsíce, a tak přípravy nabírají na obrátkách. Pořadatelé se mohou také pochlubit záštitami nejvyšších představitelů města i kraje.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Akci zaštítil jak primátor statutárního města Olomouce – doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., tak hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Je pro nás velkou ctí, že pan primátor i pan hejtman převzali nad našimi závody záštitu. Dokazuje to význam celé sportovní události, která bude mít jistě pozitivní dopad v prezentaci města i celého kraje – a to nejen v České republice, ale i po celém světě,“ uvedla majitelka areálu Barbora Valštýnová. Připomněla tak skutečnost, že prvního ročníku se zúčastnilo bezmála 150 jezdců a 250 koní z 13 zemí. On-line přenosy pak sledovali diváci z 31 států světa. Tisíce dalších si nenechali ujít příležitost vidět sportovní výkony jezdců a koní na vlastní oči z ochozů kolbiště.

Letošní ročník bude navíc mnohem více dostupný jezdeckým fanouškům v reálu i prostřednictvím médií. Nejen, že se zvýší kapacita tribun a diváci budou mít na nich současně větší pohodlí. Organizátoři stále zdokonalují i zázemí areálu a v neposlední řadě myslí na ty, kteří se do Olomouce nebudou moci vypravit osobně. „Již v těchto dnech můžeme přislíbit výrazný kvalitativní posun v televizním vysílání. Nejen, že bude opět z nedělní Grand Prix realizován přímý přenos na sportovní kanál České televize ČT Sport, ale diváci budou moci přes i-Vysílání České televize streamovat sportovní klání po celé čtyři dny na webu www.ctsport.cz. Přenosy budou bez teritoriálního omezení, což znamená, že budou dostupné pro zájemce ze všech států světa,“ prozradila Barbora Valštýnová.

Čtěte také:  Nečekaný přínos. Divocí koně pomáhají s adaptací krajiny na změny klimatu

Televize však nebude jediné médium, které se bude závodům J&T Banka CSI3*-W Olomouc 2015 intenzivně věnovat. „Plánujeme speciální přílohu regionálního Deníku, ale také reklamní kampaně, soutěže a zpravodajství na regionálních i celoplošných rozhlasových stanicích. Olomoucký Světový pohár v parkurech by zkrátka opravdu měl být hodně vidět a slyšet,“ dodala provozovatelka Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích. Podrobnosti o akci najdete na www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dostihový spolek majitelské prémie podporuje, jejich výplata je ale v rukou Jockey Clubu
Následující: Další velký pokrok v medializaci jezdeckého sportu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...