Home > Zpravodajství > krátké novinky > Olympionik David Svoboda jede do Lysé

Olympionik David Svoboda jede do Lysé

V neděli 23. září poctí svou návštěvou výstavu Kůň 2012 v Lysé nad Labem olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.  David bude při této příležitosti uveden do Dvorany slávy výstavy Kůň 2012.

David Svoboda s trenérem

David Svoboda s trenérem

České jezdectví se sice v klasické disciplíně do Londýna neprobojovalo, ale svůj dílek slávy si mohli příznivci koní prožít díky zlaté medaili Davida Svobody v moderním pětiboji. Po přesvědčivém vítězství v šermu ale slabším plavání bylo jasné, že na parkuru bude hodně záležet.

Fanoušci pětiboje měli v paměti Svobodovo vystoupení v Pekingu. Za čtyři roky se však hodně změnilo. Armádní středisko moderního pětiboje zakoupilo pětibojařům čtyři koně a mnozí z českých jezdců se v průběhu čtyř sezón s Davidem Svobodou utkalo na našich kolbištích.

Středisko jezdeckého sportu našeho moderního pětiboje je v Poděbradech, kde se o české reprezentanty starají manželé Kopečtí. Robert Kopecký (foto) doprovázel Davida i celý český tým jako reprezentační trenér do Londýna…

-vll-

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen
David Svoboda Moderní pětiboj
Předchozí: Výstava Kůň 2012 v plném proudu + FOTOGALERIE
Následující: Jezdci SPČP se zapíšou někomu do života
x

Mohlo by vás zajímat

Olympiáda na pardubickém dostihovém závodišti

Moderní pětiboj na vlastní způsob. Takový bude doprovodný program srpnového dostihového mítinku na pardubickém závodišti. V době, kdy budou vrcholit soutěže moderních pětibojařů na olympiádě v Rio de Jaineru, budou běhat, střílet a skákat i fanoušci dostihů. To vše v rámci Olympijského parku Pardubice 2016. Moderní pětiboj je na programu olympijských her už ...