Home > Zpravodajství > domácí sport > Ondřej Pospíšil: V O2 areně uvidíme jezdce, které známe jen z televize

Ondřej Pospíšil: V O2 areně uvidíme jezdce, které známe jen z televize

Již podruhé se na galashow světového parkuru v O2 areně chystá Ondřej Pospíšil s hřebcem Einfachem. Díky zkušenostem z roku 2018 přizpůsobil letošní přípravy a už se nemůže dočkat skvělé atmosféry, kterou si užije jak v pozici jezdce, tak diváka.

Foto: Josef Malinovský

Parkurový reprezentant Ondřej Pospíšil startoval s desetiletým Einfachem při Prague PlayOffs již vloni a chybět nebude ani během druhého ročníku této jedinečné akce. „Na premiéru pražské Global Champions mám jen samé hezké vzpomínky. Všichni byli zvědaví, jak to bude probíhat. Očekávání se naplnila ještě více, než jsme doufali,“ říká Ondřej Pospíšil.

„Startovat budu opět na svém nejlepším koni, desetiletém Einfachovi. Druhý listopadový víkend jsme absolvovali závody ve Wroclavi, kde jsme dokončili Grand Prix s dvěma chybami. Z nich určitě nejsem zklamaný, šlo především o tréninkový výjezd, aby si kůň zvyknul na menší halu a šel parkur na úrovni dvou hvězd,“ prozrazuje podrobnosti o přípravných závodech v Polsku.

Po roce se Ondřej Pospíšil vrátí do největší české multifunkční haly vyzbrojen cennými zkušenostmi. „Když jsme do kolbiště v O2 areně vstoupili poprvé, byl to šok – pro mě i pro koně. Naše výkony mohly být určitě lepší, ale i tak jsem byl spokojený. Přípravu jsem oproti loňsku trochu pozměnil, tak doufám, že se nám podaří být lepší než posledně.“

Nezaměnitelná atmosféra pražské galashow světového parkuru zapůsobila minule nejen na české jezdce, ale i na největší světové hvězdy. „Překvapilo mě, že se řada zkušených jezdeckých dvojic v O2 areně vlivem jedinečného prostředí s elektrizující atmosférou předvedla úplně jinak, než u nich bývá zvykem. Kombinace obrovského tlaku na výsledek, světel, hudby a tisícovek diváků udělala své. Bylo znát, že mnoho jezdců a koní to zaskočilo,“ vzpomíná Ondřej Pospíšil.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Podle něj se organizátorům podařilo připravit velkolepou sportovní událost, která přitahuje pozornost nejen z řad fanoušků této disciplíny, ale i mezi širokou veřejností. „Minulý rok jsem si stíhal perfektně užívat všechny soutěže kategorie CSI5* jako divák, a právě proto se do O2 areny těším i letos. Nemůžu se dočkat, až budu opět na místě pohromadě s těmi nejlepšími jezdci světa a sledovat sport, který vídáme většinou jen v televizi.“ Největší inspiraci ovšem Ondřej nesbírá od světových es. „Klobouk dolů před všemi top jezdci, co do Prahy dorazí. Nicméně mým dlouhodobým vzorem je Aleš Opatrný. Je to kluk, který se s těmi všemi může srovnávat. A navíc mi umí vždy dobře poradit,“ dodává.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se koná v libeňské multifunkční hale od 21. do 24. listopadu. Podrobné informace o programu a předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions Prague PlayOffs O2 Arena Parkur Prague Prague PlayOffs skoky
Předchozí: Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur
Následující: Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...