Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ondřej Zvára a Aleš Opatrný závodili v Sopotech na CSIO5*

Ondřej Zvára a Aleš Opatrný závodili v Sopotech na CSIO5*

Od čtvrtka 4. června 2015 do neděle 7. června 2015 závodili čeští skokoví jezdci Ondřej Zvára a Aleš Opatrný v polských Sopotech na mezinárodních závodech CSIO5*. Aleš do Polska odjel se 3 koňmi, Ondřej se 2.

Ve čtvrtek byly na programu tři soutěže. Oba jezdci měli v každé ze soutěží po jednom koni. V zahajovací soutěži s výškou překážek 140 cm zapisovali Ondřej a Cardiff Dwerse Hagen Z pouze 1 trestný bod za překročení času (31. místo ze 70 startujících), Aleš s Curley Sue 39 jednou shodili (59. místo).

Ondřej Zvára a Cento Lano. Ilustrační fotografie: Herve Bonnaud

Ondřej Zvára a Cento Lano. Foto: Herve Bonnaud

V dvojfázové soutěži na výšce 145 cm se startoval pouze Aleš s Berlinou. Po čistém prvním kole postoupili do druhé fáze soutěže, kde již nasbírali 12 tr.b. a obsadili konečnou 37. příčku mezi 61 startujícími.

81 dvojic nastoupilo do hlavní čtvrteční soutěže s překážkami na výšce 150 cm. Čistý výkon předvedli Aleš a Acovaro (19. místo), Ondřej a Cento Lano zapsali jedno shození (39. místo).

Páteční program začal již v 8 hodin dvojfázovou soutěží na výšce 140 cm. Aleš Opatrný postoupil po bezchybném prvním kole s Curley Sue 39 do druhé fáze. Jejich čas patřil k nejrychlejším, bohužel však dvakrát chybovali a obsadili konečné 29. místo.

Druhou dopolední soutěží v pátek byl parkur na výšce 150 cm. Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z zajeli čistě (17. místo), Aleš s Acovarem dokončili s 5 trestnými body na 33. místě.

Čtěte také:  Náves před hřebčínem se vrací k původní kráse

Hlavním bodem pátečního programu byl Pohár národů. Vítězi se stali zástupci Německa, český tým v Polsku nestartoval.

Sobotní úvodní soutěží byl tzv. parkur na „rychlost a obratnost“ s výškou 150 cm, kde se za každé shození připočítávají k dosaženému času 4 vteřiny navíc. Aleš Opatrný s Berlinou dosáhli po přičtení 4 trestných vteřin na čas 69.59, na vítěze ztratili přes 10 vteřin a skončili na 26. místě.

Aleš Opatrný a Curley Sue 39. Foto: Herve Bonnaud

Aleš Opatrný a Curley Sue 39. Foto: Herve Bonnaud

Do hlavní sobotní soutěže s výškou překážek 160 cm nastoupili pouze Ondřej Zvára a Cento Lano. Na start šli až jako čtvrtí od konce. V základním kole neudělali chybu a postoupili do rozeskakování. V tom se již jedné chybě nevyhnuli a obsadili 21. příčku. Mezi 61 startujícími skvělý výsledek.

V neděli 7. června 2015 byly na programu pouze dvě soutěže. Vrcholem celého čtyřdenního klání byla Grand Prix, dvoukolová soutěž na výšce 160 cm, nad kterým převzal záštitu polský prezident. Obě české dvojice, Aleš Opatrný – Acovaro a Ondřej Zvára – Cento Lano, postoupily do druhého kola. Výborně zajeli Aleš s Acovarem, když nechybovali a skončili těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Ondřej s Cento Lanem jednou chybovali a byli klasifikováni na 19. příčce.

Kompletní výsledky ZDE.

Aleš Opatrný Cento Lano Ondřej Zvára skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Americká trojkoruna se po 37 letech dočkala nového držitele
Následující: Bělouš Khalshani největší hvězdou Zlatého poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...