Home > Zpravodajství > domácí sport > Opatrný favoritem pro VC Litomyšle

Opatrný favoritem pro VC Litomyšle

V sobotní generálce před Velkou cenou Litomyšle, kterou vyvrcholí v neděli od 15.00 hodin program závodů Skokového poháru České pojišťovny v Suché u Litomyšle, se nejvíce dařilo Alešovi Opatrnému. Ačkoliv zvítězil v sedle Casala, pro bodování v extraligové soutěži se rozhodl zvolit Nobela, s nímž jednou chyboval.

Aleš Opatrný Casal 1Aleš Opatrný – Casal 1

Stavitel Václav Drbal s technickým delegátem Robertem Smékalem si pro jezdce připravili velmi zajímavý kurz nabízející i dvě technické pasáže. Nejprve po triplebaru s číslem 6 si jezdci museli vybrat, zda distanci do levotočivého oblouku před dvojkombinací složené ze dvou úzkých kolmých skoků projedou na šest, či sedm cvalových skoků. Podobnou volbu měli i mezi překážkami s čísly 8 a 9, kdy pro změnu bylo možné zvolit pět, nebo šest cvalových skoků. Právě první z uvedených úseků se stal osudným Opatrnému s Nobelem, který inkasoval na skoku 7B. „S Nobelem jsem dnes nejel zcela naplno – již jsem počítal s tím, že jej přihlásím v neděli do poháru. Pevně tak doufám, že zítra chybovat nebude a snad se, podobně jako při minulém kole v Ptýrově, probojuji do finálového parkuru s oběma koňmi,“ uvedl Aleš Opatrný, jenž ve Velké ceně Litomyšle zvítězil již třikrát. V roce 2002 s ABC Hamburk Wepol, v roce 2007 s Lecarinem a o rok později s Titanem RS. V patnáctileté historii tohoto závodu je tudíž jednoznačně nejúspěšnějším jezdcem. Na paty mu v tomto směru šlape jen Jaroslav Jindra se dvěma prvenstvími z let 2005 a 2006 s Contenderem.

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Aleš Opatrný - NobelAleš Opatrný – Nobel

Z jezdců umístěných na předních příčkách průběžného pořadí Skokového poháru České pojišťovny 2012 se v sobotní generálce na stupni obtížnosti ST** (140 cm) podařilo dosáhnout bezchybného výsledku v základním kole i následném rozeskakování pouze Jiřímu Skřivanovi. Nikoliv však se stájovou jedničkou Kallisto, nýbrž se Zemblou. S Kallisto inkasoval v obou zmíněných technických pasážích – nejprve na skoku 7A a následně i po druhé distanci na překážce číslo 9. Do spokojenosti měl daleko i Jiří Hruška. S Espri inkasoval v druhé části dvojskoku s číslem 3, s Mr. Voxem Agromarket H+B shodil v této dvojkombinaci dokonce dvakrát a k tomu ještě přidal další dvě chyby. Bez penalizace nezůstali ani jiní dříve úspěšní jezdci – Hana Pokorná, Jan Studnička a Martin Šoupal. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, do jaké míry páté kvalifikační kolo zamíchá stavem žebříčku.

Aleš Opatrný ovšem nebyl jediným jezdcem, který v sobotu zazářil. Neméně spokojená musela být Anna Kellnerová, jež nenašla přemožitele v rámcovém seriálu Kolowrat Junior Cup. Ten měl na programu hned dvě stylové soutěže, a to z toho důvodu, že v jedné nesmí startovat více než 25 dvojic. Startovní pole tak bylo rozděleno na dvě části a v obou z nich byla ohodnocena komisaři Oldřichem Sojkou a Vladimírem Hruškou nejlépe právě zmíněná jezdkyně. „Jsem opravdu moc šťastná, že jsem dostala od rozhodčích takto vysoké známky. Zejména jsem byla mile překvapena ze známky 9 s Kashmirem. Byly to navíc moje úplně první stylové soutěže,“ spokojeně konstatovala Anna Kellnerová. Ta již se svými koňskými svěřenci pravidelně dosahuje velmi kvalitních výsledků na mezinárodních kolbištích.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Anna Kellnerová - KashmirAnna Kellnerová – Kashmir

Na stejném stupni obtížnosti, jako startovali dopoledne junioři, se závodilo již ráno, kdy z 25 bezchybných výkonů měla nejrychlejší čas Stanislava Kopecká s Jaqueline. Ještě o 10 centimetrů méně měřily výšky překážek v kvalifikačním finále Equiservis Amateur Tour tradičně zařazeném na samotný závěr sobotního dne. Sportovní štěstí se v napínavém rozeskakování přiklonilo k Tereze Urbánkové s Vabantosem.

Tereza Urbánková s VabantosemTereza Urbánková s Vabantosem

 

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

 

První fotogalerii najdete v Klubovně zde.

 

 

Předchozí: Výstava koní a závody v Žilině u Nového Jičína
Následující: Mokrou Suchou ovládla Hana Pokorná
x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči opět pomáhali koním

V sobotu 26. října vyjížděli hasiči na pomoc dvěma koním – nejprve v Karlovarském a poté v Pardubickém kraji. Zvednout koně zpět na nohy pomáhali hasiči dopoledne u Březové na Sokolovsku. Kůň spadl do terénní prohlubně a nedokázal sám vstát. Zvíře se podařilo s použitím techniky postavit, na místě ho zkontroloval veterinář. ...