Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Opatrný favoritem pro VC Litomyšle

Opatrný favoritem pro VC Litomyšle

V sobotní generálce před Velkou cenou Litomyšle, kterou vyvrcholí v neděli od 15.00 hodin program závodů Skokového poháru České pojišťovny v Suché u Litomyšle, se nejvíce dařilo Alešovi Opatrnému. Ačkoliv zvítězil v sedle Casala, pro bodování v extraligové soutěži se rozhodl zvolit Nobela, s nímž jednou chyboval.

Aleš Opatrný Casal 1Aleš Opatrný – Casal 1

Stavitel Václav Drbal s technickým delegátem Robertem Smékalem si pro jezdce připravili velmi zajímavý kurz nabízející i dvě technické pasáže. Nejprve po triplebaru s číslem 6 si jezdci museli vybrat, zda distanci do levotočivého oblouku před dvojkombinací složené ze dvou úzkých kolmých skoků projedou na šest, či sedm cvalových skoků. Podobnou volbu měli i mezi překážkami s čísly 8 a 9, kdy pro změnu bylo možné zvolit pět, nebo šest cvalových skoků. Právě první z uvedených úseků se stal osudným Opatrnému s Nobelem, který inkasoval na skoku 7B. „S Nobelem jsem dnes nejel zcela naplno – již jsem počítal s tím, že jej přihlásím v neděli do poháru. Pevně tak doufám, že zítra chybovat nebude a snad se, podobně jako při minulém kole v Ptýrově, probojuji do finálového parkuru s oběma koňmi,“ uvedl Aleš Opatrný, jenž ve Velké ceně Litomyšle zvítězil již třikrát. V roce 2002 s ABC Hamburk Wepol, v roce 2007 s Lecarinem a o rok později s Titanem RS. V patnáctileté historii tohoto závodu je tudíž jednoznačně nejúspěšnějším jezdcem. Na paty mu v tomto směru šlape jen Jaroslav Jindra se dvěma prvenstvími z let 2005 a 2006 s Contenderem.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Aleš Opatrný - NobelAleš Opatrný – Nobel

Z jezdců umístěných na předních příčkách průběžného pořadí Skokového poháru České pojišťovny 2012 se v sobotní generálce na stupni obtížnosti ST** (140 cm) podařilo dosáhnout bezchybného výsledku v základním kole i následném rozeskakování pouze Jiřímu Skřivanovi. Nikoliv však se stájovou jedničkou Kallisto, nýbrž se Zemblou. S Kallisto inkasoval v obou zmíněných technických pasážích – nejprve na skoku 7A a následně i po druhé distanci na překážce číslo 9. Do spokojenosti měl daleko i Jiří Hruška. S Espri inkasoval v druhé části dvojskoku s číslem 3, s Mr. Voxem Agromarket H+B shodil v této dvojkombinaci dokonce dvakrát a k tomu ještě přidal další dvě chyby. Bez penalizace nezůstali ani jiní dříve úspěšní jezdci – Hana Pokorná, Jan Studnička a Martin Šoupal. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, do jaké míry páté kvalifikační kolo zamíchá stavem žebříčku.

Aleš Opatrný ovšem nebyl jediným jezdcem, který v sobotu zazářil. Neméně spokojená musela být Anna Kellnerová, jež nenašla přemožitele v rámcovém seriálu Kolowrat Junior Cup. Ten měl na programu hned dvě stylové soutěže, a to z toho důvodu, že v jedné nesmí startovat více než 25 dvojic. Startovní pole tak bylo rozděleno na dvě části a v obou z nich byla ohodnocena komisaři Oldřichem Sojkou a Vladimírem Hruškou nejlépe právě zmíněná jezdkyně. „Jsem opravdu moc šťastná, že jsem dostala od rozhodčích takto vysoké známky. Zejména jsem byla mile překvapena ze známky 9 s Kashmirem. Byly to navíc moje úplně první stylové soutěže,“ spokojeně konstatovala Anna Kellnerová. Ta již se svými koňskými svěřenci pravidelně dosahuje velmi kvalitních výsledků na mezinárodních kolbištích.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Anna Kellnerová - KashmirAnna Kellnerová – Kashmir

Na stejném stupni obtížnosti, jako startovali dopoledne junioři, se závodilo již ráno, kdy z 25 bezchybných výkonů měla nejrychlejší čas Stanislava Kopecká s Jaqueline. Ještě o 10 centimetrů méně měřily výšky překážek v kvalifikačním finále Equiservis Amateur Tour tradičně zařazeném na samotný závěr sobotního dne. Sportovní štěstí se v napínavém rozeskakování přiklonilo k Tereze Urbánkové s Vabantosem.

Tereza Urbánková s VabantosemTereza Urbánková s Vabantosem

 

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

 

První fotogalerii najdete v Klubovně zde.

 

 

Předchozí: Výstava koní a závody v Žilině u Nového Jičína
Následující: Mokrou Suchou ovládla Hana Pokorná
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...