Home > Zpravodajství > domácí sport > Opatrný se na Ptýrově vrátí do závodního sedla

Opatrný se na Ptýrově vrátí do závodního sedla

Česká skoková jednička Aleš Opatrný se při nadcházejících závodech Skokového poháru České pojišťovny, které probíhají v Ptýrově u Mnichova Hradiště ve dnech 19. – 21. srpna, vrátí přesně po čtvrt roce do závodního sedla. Naposledy startoval 20. května při Velké ceně Ostravy. Již tehdy jej trápily vysoké horečky, přesto dokázal ve třetím kole tohoto extraligového seriálu v parkurovém skákání zabodovat. S klisnou Eileen skončil na 7. místě a získal 8 bodů do pohárového žebříčku.

To ještě netušil, že se do sedla na závodech neposadí celé tři měsíce. „Když jsem se vrátil z Ostravy, zašel jsem k doktorovi, který mi předepsal antibiotika. Bohužel se můj zdravotní stav nezlepšoval, a tak po další návštěvě lékaře následovala cesta do nemocnice, kde jsem dokonce po třech dnech krátce upadl do kómatu. Z vyšetření vyplynulo, že jsem prodělal zánět mozkových blan,“ vzpomíná Aleš Opatrný.

V posledních týdnech se jeho zdravotní stav natolik zlepšil, že mu ošetřující lékař dovolil postupný návrat do sedla. „Samozřejmě se snažím ještě šetřit síly a nic neuspěchávám. Ostatně, není ani příliš kam spěchat, jelikož mi utekla podstatná část závodů, v nichž bych mohl bodovat do Světového poháru a alespoň teoreticky pomýšlet na olympijskou kvalifikaci. V tuto chvíli mám šance zcela minimální, a tak se ani touto myšlenkou příliš nezabývám. Navíc – kvůli tomu, že jsem delší dobu nemohl jezdit, mi odešlo několik nejlepších koní. Klisna Eileen a Quorum G byli prodáni do zahraničí, Carusa si majitel odvezl a Titan si v boxu nešťastně poranil hlezno, tudíž ho čeká delší rekonvalescence,“ popisuje nepříznivou bilanci jeho stájových svěřenců. „K dispozici mám aktuálně spíše mladší koně do středního a středně těžkého skákání. Budu doufat, že některý z nich by se mohl během pár měsíců vypracovat i do těžkých soutěží, ale uvidíme – nechávám tomu aktuálně volný průběh.“

Do Ptýrova si Aleš Opatrný veze dva koně – Ahorna-T a Timpex Centa. S Timpex Centem startoval letos na jaře úspěšně ve středně těžkých soutěžích ve Zduchovicích, v Martinicích a v Brně. Ahorna-T sedlala naposledy na Ptýrově při červencovém mistrovství České republiky jeho přítelkyně Natálie Roučková a dvěma bezchybnými výkony výraznou měrou přispěla k zisku stříbrné medaile středočeskému družstvu. Po ptýrovském šampionátu dočasně přerušila sportovní kariéru, jelikož se připravuje na mateřské povinnosti. „Miminko by se nám mělo narodit na přelomu ledna a února,“ prozrazuje Aleš Opatrný.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Kdo se chce podívat na to, jak se Opatrnému bude dařit po dlouhé závodní pauze, musí zavítat na Farmu Ptýrov dříve než v neděli. „Velkou cenu Ptýrova, která se jede na výšce 150 centimetrů, ještě nejspíše vynechám, jelikož uvedení koně na tuto obtížnost nejsou připraveni a i já to beru pro sebe jako zkušební závod. Sobotní přeloženou Velkou cenu Strakonic na parkuru o úroveň nižší bych však rád absolvoval,“ plánuje jezdec. Přinejmenším má možnost zvýšit šanci na start ve finále Skokového poháru České pojišťovny, jež se koná o pět týdnů později v jeho domovském areálu v Hořovicích. „Na finále se pečlivě pořadatelsky připravujeme. Asi před dvěma týdny jsme otevřeli zcela nové kolbiště o rozměrech 75 x 80 metrů, které má špičkový pískový povrch s textiliemi a finišujeme též v budování zázemí pro diváky,“ dodává Aleš Opatrný. Zda bude mít šanci obhájit loňské prvenství v této seriálové soutěži, bude jisté až za několik týdnů. Do té doby proběhne ještě pět kvalifikací, z nichž dvě jsou naplánovány na následující víkend.

Předchozí: Jak naučit koně odpovídat na otázky.
Následující: V sobotu se běží 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP
x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...