Home > Zpravodajství > domácí sport > Opatrný, Šínová a Kellnerová skokovými mistry ČR z Ptýrova

Opatrný, Šínová a Kellnerová skokovými mistry ČR z Ptýrova

Po třech závodních kolech si pro mistrovské tituly ČR v parkurovém skákání dojeli v neděli 12. července na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště Aleš Opatrný (jednotlivci), Michaela Šínová (ženy) a Anna Kellnerová (mladí jezdci) a v družstvech Středočeši.

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Stavitel kurzů Frédéric Cottier důkladně prověřil sportovní formu všech dvojic a cesta k titulu pro ně nebyla vůbec snadná.  Náročnost soutěží postupně gradovala, o čemž svědčilo málo bezchybných parkurů během finálové neděle. V nejtěžší kategorii jednotlivců do nedělního parkuru na stupni T** (150 cm) vstupoval s bezchybným kontem Aleš Opatrný a obhájce titulu Jiří Hruška. Ani jeden nebyl jedním z třech jezdců, kteří dokončili 3. kolo bezchybně. Jedno shození v závěrečném trojskoku a bod za čas však Aleši Opatrnému s klisnou Berlinou stačil k zisku dalšího mistrovského titulu. „Stavitel každý den náročnost kurzů stupňoval a dnes to byl absolutní vrchol celého mistrovství. Hlavně konec byl opravdu těžký. Myslím, že spousta koní takovýto parkur vidělo poprvé v životě. Měl jsem štěstí, že jsme měli jen jednu chybu a ostatní inkasovali víc,“ zhodnotil náročnost mistrovského závodu na Ptýrově Aleš Opatrný.

Zuzana Zelinková si s Calerim II dojela mezi jednotlivci pro stříbro, a to po bezchybném druhém i třetím kole. V neděli inkasovala pouze jeden bod za překročený čas. Již z pátku si však nesla zatížení pěti body z nejsnadnější části tříkolové soutěže. S osmi trestnými body z nedělní části získal bronz Jiří Hruška se Sapril Aristem Z.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Pro další titul si dojela i Anna Kellnerová. Potřetí v řadě za sebou vystoupila na stupínek pro vítěze, kde si na krk pověsila zlatou medaili. Stejně jako v loňském roce, i tentokrát ovládla kategorii mladých jezdců s Bacara de la Ferme Blanche. Tentokrát však Anna Kellnerová nenastupovala do neděle z vedoucí pozice, bezchybná jízda v třetím kole ji však zajistila vítězství.

Anna Kellnerová. Foto: Josef Malinovský

Anna Kellnerová. Foto: Josef Malinovský

„Bylo to hodně napínavé, ale nakonec to dopadlo pro mě dobře. Byla jsem moc ráda, že to mám za sebou, a že mi výsledek stačí na medaili. – Čekala jsem pak už jen, jak pojedou poslední startující. Ivaně Hronové, která dva dny skákala naprosto úžasně, jsem vítězství moc přála. Bylo mi to líto, když jí poslední parkur nevyšel. – Mnohem raději bych byla, kdybychom šly společně do rozeskakování a až tam se rozhodlo. Samozřejmě, že jsem z vítězství nadšená, ale zároveň přeji úspěch i svým soupeřům,“ prozradila Anna Kellnerová. Stříbro po rozeskakování o zbývající medaile získala Tina Šalková s Torem 1 a bronz si zasloužila Kateřina Málková s Chintou.

V kategorii žen se uskutečnila dvě rozeskakování, přičemž Michaela Šínová bojovala proti Veronice Jelínkové o zlato. Obě jezdkyně chybovaly až ve třetím kole na parkuru ST**. V rozeskakování se lépe představila Michaela Šínová a s koněm Casidi si dojela pro svoje první zlato. „Velkou výhodou bylo, že jsem s Casidim absolvovala již několik Velkých cen při Českém skokovém poháru. To nám pomohlo,“ popsala vítězka.  Se stříbrem se po dvou chybách v rozeskakování musela spokojit Veronika Jelínková s koněm Forever a bronz získala Kateřina Bardonová s Logistikou MM.

Michaela Šínová. Foto: Josef Malinovský

Michaela Šínová. Foto: Josef Malinovský

Změny na předních příčkách byly i v kategorii družstev, kde se konala pouze dvě kola. Posobotě vedoucí Západočeši (Jan Štětina, Luděk Smaha, Jiří Luža, Jaroslav Jindra) nakonec přišli o medailové pozice a skončili pátí. Naopak vpřed se posunuli Středočeši, konkrétně Sergej Motygin (Extreme Chaos), Přemysl Adam (Cachas), Ondřej Potluka (Land Master) a Tomáš Veselý (Šípek 1). Ti nastupovali z dělené čtvrté pozice s pěti trestnými body. Stejný výsledek si donesli i v kole druhém, což nakonec stačilo na zlatou medaili. O zbylé dvě sady cenných kovů se rozeskakovaly týmy severní Morava 1 a severní Čechy 1, které měly po druhém kole shodně 12 trestných bodů. V rozeskakováníse lépe představilo družstvo severních Čech a stříbro putovalo k Nikole Bielíkové, Ondřeji Pospíšilovi, Veronice Turečkové a Janu Chýlemu. Bronz získala severní Morava 1, jejíž členy byli Jiří Hruška, Marek Hentšel, Tina Šalková a Josef Kincl.

Čtěte také:  Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Zatímco čtvery sady medailí ve skocích jsou mezi seniory a mladými jezdci rozdány, mladší kategorie o ně budou bojovat již nadcházející týden ve dnech od 16. do 19. července v Martinicích u Březnice. Záznam ptýrovského mistrovství odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu od 12.50 hodin. Martinický šampionát dětí a juniorů budete moci sledovat živě na www.ctsport.cz v neděli od 9.00 hodin.

Aleš Opatrný Anna Kellnerová Farma Ptýrov mistrovství čr Parkur Ptýrov skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Josef Váňa ml. si ze Světlé Hory odváží hattrick a zlomený kotník
Následující: Radek Nesvačil v elitní konkurenci vozatajů devátý

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

GC PlayOffs se vrátí do Prahy i v roce 2020. Prodej vstupenek již brzy

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií GCL a LGCT se v Praze uskuteční od 19. do 22. listopadu 2020. Prodej vstupenek začne již 10. prosince. Finále prestižní světové série Global Champions se uskuteční v pražské O2 ...