Home > Zpravodajství > domácí sport > Opatrný, Šínová a Kellnerová skokovými mistry ČR z Ptýrova

Opatrný, Šínová a Kellnerová skokovými mistry ČR z Ptýrova

Po třech závodních kolech si pro mistrovské tituly ČR v parkurovém skákání dojeli v neděli 12. července na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště Aleš Opatrný (jednotlivci), Michaela Šínová (ženy) a Anna Kellnerová (mladí jezdci) a v družstvech Středočeši.

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Stavitel kurzů Frédéric Cottier důkladně prověřil sportovní formu všech dvojic a cesta k titulu pro ně nebyla vůbec snadná.  Náročnost soutěží postupně gradovala, o čemž svědčilo málo bezchybných parkurů během finálové neděle. V nejtěžší kategorii jednotlivců do nedělního parkuru na stupni T** (150 cm) vstupoval s bezchybným kontem Aleš Opatrný a obhájce titulu Jiří Hruška. Ani jeden nebyl jedním z třech jezdců, kteří dokončili 3. kolo bezchybně. Jedno shození v závěrečném trojskoku a bod za čas však Aleši Opatrnému s klisnou Berlinou stačil k zisku dalšího mistrovského titulu. „Stavitel každý den náročnost kurzů stupňoval a dnes to byl absolutní vrchol celého mistrovství. Hlavně konec byl opravdu těžký. Myslím, že spousta koní takovýto parkur vidělo poprvé v životě. Měl jsem štěstí, že jsme měli jen jednu chybu a ostatní inkasovali víc,“ zhodnotil náročnost mistrovského závodu na Ptýrově Aleš Opatrný.

Zuzana Zelinková si s Calerim II dojela mezi jednotlivci pro stříbro, a to po bezchybném druhém i třetím kole. V neděli inkasovala pouze jeden bod za překročený čas. Již z pátku si však nesla zatížení pěti body z nejsnadnější části tříkolové soutěže. S osmi trestnými body z nedělní části získal bronz Jiří Hruška se Sapril Aristem Z.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Pro další titul si dojela i Anna Kellnerová. Potřetí v řadě za sebou vystoupila na stupínek pro vítěze, kde si na krk pověsila zlatou medaili. Stejně jako v loňském roce, i tentokrát ovládla kategorii mladých jezdců s Bacara de la Ferme Blanche. Tentokrát však Anna Kellnerová nenastupovala do neděle z vedoucí pozice, bezchybná jízda v třetím kole ji však zajistila vítězství.

Anna Kellnerová. Foto: Josef Malinovský

Anna Kellnerová. Foto: Josef Malinovský

„Bylo to hodně napínavé, ale nakonec to dopadlo pro mě dobře. Byla jsem moc ráda, že to mám za sebou, a že mi výsledek stačí na medaili. – Čekala jsem pak už jen, jak pojedou poslední startující. Ivaně Hronové, která dva dny skákala naprosto úžasně, jsem vítězství moc přála. Bylo mi to líto, když jí poslední parkur nevyšel. – Mnohem raději bych byla, kdybychom šly společně do rozeskakování a až tam se rozhodlo. Samozřejmě, že jsem z vítězství nadšená, ale zároveň přeji úspěch i svým soupeřům,“ prozradila Anna Kellnerová. Stříbro po rozeskakování o zbývající medaile získala Tina Šalková s Torem 1 a bronz si zasloužila Kateřina Málková s Chintou.

V kategorii žen se uskutečnila dvě rozeskakování, přičemž Michaela Šínová bojovala proti Veronice Jelínkové o zlato. Obě jezdkyně chybovaly až ve třetím kole na parkuru ST**. V rozeskakování se lépe představila Michaela Šínová a s koněm Casidi si dojela pro svoje první zlato. „Velkou výhodou bylo, že jsem s Casidim absolvovala již několik Velkých cen při Českém skokovém poháru. To nám pomohlo,“ popsala vítězka.  Se stříbrem se po dvou chybách v rozeskakování musela spokojit Veronika Jelínková s koněm Forever a bronz získala Kateřina Bardonová s Logistikou MM.

Michaela Šínová. Foto: Josef Malinovský

Michaela Šínová. Foto: Josef Malinovský

Změny na předních příčkách byly i v kategorii družstev, kde se konala pouze dvě kola. Posobotě vedoucí Západočeši (Jan Štětina, Luděk Smaha, Jiří Luža, Jaroslav Jindra) nakonec přišli o medailové pozice a skončili pátí. Naopak vpřed se posunuli Středočeši, konkrétně Sergej Motygin (Extreme Chaos), Přemysl Adam (Cachas), Ondřej Potluka (Land Master) a Tomáš Veselý (Šípek 1). Ti nastupovali z dělené čtvrté pozice s pěti trestnými body. Stejný výsledek si donesli i v kole druhém, což nakonec stačilo na zlatou medaili. O zbylé dvě sady cenných kovů se rozeskakovaly týmy severní Morava 1 a severní Čechy 1, které měly po druhém kole shodně 12 trestných bodů. V rozeskakováníse lépe představilo družstvo severních Čech a stříbro putovalo k Nikole Bielíkové, Ondřeji Pospíšilovi, Veronice Turečkové a Janu Chýlemu. Bronz získala severní Morava 1, jejíž členy byli Jiří Hruška, Marek Hentšel, Tina Šalková a Josef Kincl.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

Zatímco čtvery sady medailí ve skocích jsou mezi seniory a mladými jezdci rozdány, mladší kategorie o ně budou bojovat již nadcházející týden ve dnech od 16. do 19. července v Martinicích u Březnice. Záznam ptýrovského mistrovství odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu od 12.50 hodin. Martinický šampionát dětí a juniorů budete moci sledovat živě na www.ctsport.cz v neděli od 9.00 hodin.

Aleš Opatrný Anna Kellnerová Farma Ptýrov mistrovství čr Parkur Ptýrov skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Josef Váňa ml. si ze Světlé Hory odváží hattrick a zlomený kotník
Následující: Radek Nesvačil v elitní konkurenci vozatajů devátý

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...