Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Opavskou cenu Kofoly vyhrála v Olomouci Kubrická

Opavskou cenu Kofoly vyhrála v Olomouci Kubrická

Skvělou formu si na olomouckém kolbišti, kde se konají skokové závody v rámci přesunuté Velké ceny Opavy, udržela Kateřina Kubrická. Po vítězství v Middle Europe Jumping Cupu začátkem srpna přidala na své konto další velmi cenné prvenství, a to v Ceně Kofoly konané v sobotu 13. září. Také v této soutěži se bojovalo o body do Českého skokového poháru, a to za zrušenou Velkou cenu Ostravy.

Kateřina Kubrická s Šejnou 1. Foto: Kateřina Návojová

Kateřina Kubrická s Šejnou 1. Foto: Kateřina Návojová

„Přišlo mi to opravdu náročné, nebyl to jednoduchý parkur,“ byla první reakce vítězky. Její slova potvrzují i výsledky soutěže na stupni obtížnosti T* (145 cm), neboť pouze dva jezdci dokončili základní kolo bezchybně. Jako první se to podařilo právě Kateřině Kubrické, která s Šejnou 1 předvedla velmi pěkný a plynulý parkur. V závěru soutěže pak bezchybný výkon předvedl ještě Josef Pařenica, avšak v sedle nepohárového koně. A zrovna tento jezdec bojuje o finálovou čtyřku z aktuálně páté pozice.

„Nejobtížnější částí parkuru pro mě byl nájezd na triplbar a po něm ihned trojskok. Triplbar nebyl umístěn na těžké distanci, to je spíš můj problém. Trojskok byl těžký v tom, že jeho úvodní skok byl široký oxer, ten hodně koní zpomalil a neměli pak dostatečné tempo na další dva kolmé skoky,“ zhodnotila Kateřina Kubická. Právě v trojskoku přišlo mnoho shození, u několika jezdců to byla jediná chyba na parkuru – jako například u Aleše Opatrného s Curley Sue. Druhým problematickým místem byla pasáž v úvodní části ze skoku tři na čtvrtý kolmý skok s logem Český skokový pohár. Distanc na šest cvalových dopředu přinesla opravdu hodně chyb.

Čtěte také:  Národní šampionát střídá Letní všestrannost

„Ve finále mi již parkur nepřišel těžký, tam to bylo spíš o nervech,“ doplnila vítězka. „Nevěřila jsem, že Josef Pařenica shodí. Od začátku jsem byla tak jako tak rozhodnutá jet v klidu a snažit se o bezchybnou jízdu, protože jsem stejně věděla, že v případě chyby je čas Aleše Opatrného nedostižný,“ řekla Kateřina Kubická. „Pozor bylo třeba dát u dvojskoku složeného ze dvou kolmých skoků, já jsem pak ještě hodně řešila poslední skok,“ doplnila. Nakonec se jí podařilo pokořit všechny nástrahy, včetně posledního skoku, a v cíli se mohla radovat. Jako jediná dokončila obě kola bezchybně a o vítězce Ceny Kofoly, kde se jelo o pohárové body za Velkou cenu Ostravy, bylo rozhodnuto. Druhé místo po sebe získal Aleš Opatrný s Curley Sue, který bojovat s jednou chybou ze základního kola. Ve finále předvedl výbornou jízdu hodnou nejlepšího českého jezdce, a jak již bylo řečeno, jeho čas byl opravdu nedostižný. O více jak dvě vteřiny později se do cíle dostal nakonec třetí Igor Šulek a Wavo Aramis.

V rámci druhého závodního dne se uskutečnilo celkem pět soutěží, vedle Ceny Kofoly ještě dvě otevřené a dvě uzavřené. V Equiservis Amateur Tour svoji formu potvrdila vedoucí jezdkyně žebříčku Dana Pinkavová a na olomouckém kolbišti s náskokem zvítězila v sedle Lassy 2 v soutěži stupně ZL (110 cm). Druhou uzavřenou soutěží byla kvalifikace Czech Junior Cupu, kde stejně jako v pátek předvedla nejlepší výkon Nina Kaločová a Ebony. Tentokrát se jednalo o soutěž hodnocenou na styl. Na své páteční vítězství se podařilo navázat i Martinu Řezníčkovi, který opět zajel nejrychleji parkur stupně S* (125 cm), byť v sobotu to bylo v sedle koně Le Carela. Netradičně se při Českém skokovém poháru jela soutěž Speed and Music, kdy se hodnotilo dle stupnice „C“ a jezdcům se za každou chybu připočetly 4 vteřiny. Druhé místo obsadila Darja Tellingerová a Lucius 1 startující za pořadatelský klub Opava – Kateřinky. Ta byla zároveň vítězkou poslední nezmíněné soutěže jedoucí se na obtížnosti L* (115 cm).

Čtěte také:  Cena Masise v režii favoritky Near To Be Rich

V neděli zahajuje finálový den v osm hodin, a to jedinou otevřenou soutěží stupně S*. Po ní následuje finále Equiservis Amateur Tour na parkuru stupně ZL (110 cm), poté se uskuteční finále Czech Junior Cupu a celé závody vyvrcholí Creditas Velkou cenou Opavy na parkuru stupně T* (145 cm). Během víkendu se tak podruhé pojede o body do extraligového seriálu, který po tomto víkendu již hodně napoví o nejlepší čtyřce pro hořovické finále. Další aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Ve fotosoutěži vládly ženy, ta nejlepší vyhrává zážitek od Taxisova příkopu
Následující: Zarif naháněl Orphee, Růžičková splnila a Matuský je žokejem!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ptýrov ožije srpnovou noční Velkou cenou eLED.cz

Český skokový pohár pokračuje již od středy 8. srpna osmým kvalifikačním kolem Českého skokového poháru. Jeho dějištěm se stane Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště. Již tradičním vrcholem tohoto mítinku bude v sobotu noční Velká cena eLED.cz. Domácí parkurová extraliga pomalu, ale jistě spěje ke svému závěru. Po ptýrovském mítinku se ...