Home > Zpravodajství > domácí sport > Orphee des Blins znovu ovládla Velkou Pardubickou s Českou Pojišťovnou

Orphee des Blins znovu ovládla Velkou Pardubickou s Českou Pojišťovnou

Očekávaný triumf 12leté hnědky ovšem letos rozhodně nebyl dominantní. Svěřenkyně Gregorze Wroblewského dle svého zbyku odvodila celých 6900 metrů, ale v závěru se musela popasovat s tvrdým nástupem Al Jaze.

Opakovaný start a nebezpečný taxis

Slavný dostih letos byl kvůli nesrovnalostem na startu zahájen až na druhý pokus a hned od začátku celému poli jako obvykle vévodila Orphee de Blins. Ta také jako první překonávala obávaný taxisův příkop. Na něm skončily naděje trojice Zulejka – Nikas – Amaragon.

Orphee des Blins. Foto: Sandra Schulzová

Orphee des Blins. Foto: Sandra Schulzová

Orphee ve vlastním tempu a boj Martiny Rúžičkové

Zatímco dvojnásobná šampionka pokračovala ve vlastním tempu na špici, statečně bojoval Rubín, jehož žokejka Martina Rúžičková usilovala o premiérové dokončení Velké Pardubické. Zkušený 12letý hnědák valach měl dobrý průběh dostihu a zdálo se, že by dokonce mohl pomýšlet na umístění v první pětce. Nakonec se však nevešel ani do první desítky.

Probuzení Klause a nečekaný útok Al Jaze

Zástupce stáje Wrbna Racing – Klaus zažil dobrý závod. Dlouho se vezl na předních pozicích, aby po polovině dostihu začal ustupovat do pozadí. Ale zřejmě šlo o taktický manévr zkušeného Jaroslava Myšky, který po abosolvování anglického skoku znovu zamířil kupředu. Tam ovšem nečekaně vyrazil i Al Jaz. 8letý svěřenec Jana Blechy se jako jediný nakonec dokázal udržet s obhájkyní vítězství a nejen to – v cílové rovině se zdálo, že Al Jaz 124.ročník slavného dostihu vyhraje. Ovšem v tu chvíli královna Orphee ukázala bojovné srdce šampiónky a zkompletovala čistý hattrick. Po boji o 3/4 délky.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Pravděpodobně poslední dostih kariéry absolvovala dvojice Tiumen-Josef Váňa. Ostřílená dvojice dokončila závod na 16.pozici za frenetického potlesku zaplněných tribun.

Ovací se dočkala i Martina Rúžičková. Ta konečně spatřila finiš Velké Pardubické a završila tak svou bohatou kariéru. Ona i její svěřenec Rubín mohou spokojeně odejít do dostihové důchodu.

Doběh 4.dostihu 124.Velké Pardubické s Českou Pojišťovnou:

1. Orphee des Blins

2. Al Jaz

3. Klaus

4. Universe of Gracie

5. Kasim

6. Zarif

7. Trezor

8. Gauner Danon

9. Sherardo

10. Pareto

11. Soros

12. Sisi Merble

13. Cardam

14. Moula

15. Rubín

16. Tiumen

17. Lambro

Zdroj: www.pardubice-racecourse.cz

Josef Váňa Martina Růžičková Orphee des Blins Rubín Tiumen Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Foto: Pardubická rovinová sobota
Následující: Rámcový program před Velkou pardubickou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk. Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o ...