Home > Zpravodajství > pozvánky > Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

V sobotu 5. října 2019 se uskuteční v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem oslavy zápisu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Rozhodl o něm Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v ázerbajdžánském Baku dne 10. července tohoto roku.

„Dostat se mezi památky světového dědictví je velká prestiž, za kterou stojí poctivá a dlouholetá práce mnohých našich lidí. Toto ocenění zároveň zvyšuje zájem domácích i zahraničních návštěvníků. Krajina hřebčína je cennou lokalitou a naším cílem je uchovat její hodnoty i pro budoucí generace,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.

O zapsání krajiny kladrubského hřebčína na Seznam světového dědictví usilovala Česká republika více než deset let. Na indikativní seznam kandidátů byla krajina zařazena v roce 2007 a oficiální nominační dokumentaci pak předložila Česká republika Centru světového dědictví v lednu 2018. Hřebčín v Kladrubech nad Labem a jeho krajina tak jsou již 14. památkou v rámci České republiky a 1111. památkou v měřítku celosvětovém.

Pro veřejnost je na den oslav připraven speciální program se starokladrubskými koňmi, na který je vstup zdarma. PROGRAM:

13:00 – 14:30 SLAVNOSTNÍ PROGRAM na nádvoří národního hřebčína s vystoupením starokladrubských koní

14:30 – 15:00 ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY

15:00-17:00 volný vstup do vybraných stájí

17:00 – 17:30 KONCERT sopranistky Markéty Fassati v kostele sv. Václava a Leopolda

Akce je pořádána pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Tisková zpráva

Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. UNESCO
Předchozí: Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen
Následující: Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

VJD 2008 281

KLADRUBY NARUBY letos již počtvrté

Navštivte v sobotu 14. září 2019 Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kde se na závodišti koná již 4. ročník zábavného rodinného odpoledne KLADRUBY NARUBY. Těšit se můžete na představení starokladrubských koní, divadelní vystoupení, ukázky tradičních řemesel, jarmark, soutěže a hry pro děti. Od 13 hodin vystoupí dětská kapela DOCELA, následovat ...