Home > Zpravodajství > domácí sport > Osmé kolo ČSP v Opavě se blíží. Na startu nebude chybět lídr seriálu

Osmé kolo ČSP v Opavě se blíží. Na startu nebude chybět lídr seriálu

Ve čtvrtek 8. srpna odstartuje v Opavě – Kateřinkách už osmé kolo letošního ročníku seriálu Českého skokového poháru. Nabídne opět kompletní škálu túr, tak jak je znají pravidla. Vrcholem bude Kofola Velká cena Opavy, do níž nastoupí i lídr bodování.

Opava se stane během druhého srpnového víkendu dějištěm osmého kola Českého skokového poháru 2019. Čtyřdenní program startuje ve čtvrtek 8. srpna, ale vrcholy v podobě dílčích finálových soutěží Czech Junior Cupu a U25 a také Kofola Velké ceny Opavy, přijdou až v samotném závěru mítinku.

Foto: Kateřina Návojová

Do Velké ceny je nahlášena dvacítka dvojic. Nechybí vedoucí jezdec aktuálního pořadí Jan Štětina, který až ze západních Čech veze Guuse S a Fantastica. Z TOP4 se do Slezska chystá také Rudolf Doležal, který bude sedlat klisnu Electric Lady a také Ondřej Pospíšil, jenž bude závodit se svou stájovou jedničkou Einfachem a také s holštýnským valachem Confliktem.

Ve skvělé formě se na nedávném mistrovství České republiky v parkurovém skákání předvedl Marek Klus ve dvojici s hřebcem Carebisem, s ním pojede právě v Opavě o další body do pohárové tabulky. V Opavě se představí také Marek Hentšel, jenž dorazí z Ostravy a přiveze s sebou belgického hřebce jménem Trend D´Elsendam Z. Výhodu domácího prostředí se jistě bude snažit využít Jiří Hruška. Do hlavní soutěže s překážkami do 145 centimetrů nahlásil dvě klisny – Oridu M a Arven.

Čtěte také:  Registana musela být uspána

O pět centimetrů nižší parkur čeká na jezdce ve věku do 25 let, kteří mají pro svou kategorii rovněž vypsanou speciální túru. Diváci se mohou těšit na kompletní špičku žebříčku. V přihláškách nechybí aktuálně nejlepší jezdec, respektive jezdkyně, Natálie Ulčová. Do Opavy dorazí také další tři jezdci z nejvyšších pater bodování. Těmi jsou Miroslava Škanderová, Nina Kaločová a Jiří Tměj. Co nejvyšší bodový zisk bude cílem také Kateřiny Kubrické, Lucie Kumarové či Natálie Kovářové.

V neděli 11. srpna se před Kofola Velkou cenou Opavy uskuteční seriálová soutěž U25 pro jezdce do 25 let, ale také dílčí finále Czech Junior Cupu. V této soutěži pro jezdce do 18 let naopak účastníci, kteří jsou v žebříčku na nejvyšších pozicích, Opavu vynechají, a tak se otvírá prostor pro další. Bodovat mohou třeba Natálie Cielecká, Tina Laryšová, Kateřina Matušková nebo Tereza Vysoudilová.

Do celoročního finále Českého skokového poháru zbývají, včetně Opavy, už jen čtyři závody. V srpnu se bude skákat ještě v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se pojede Velká cena za umělého osvětlení. V září pak zamíří účastníci do Frenštátu pod Radhoštěm a poslední předfinálové kolo se pojede v Martinicích, kde se v neděli 22. září odehraje i finále. Boj o body se tak bude přiostřovat a jejich zisk z Opavy bude pro pozice v žebříčcích velmi významný.

Kompletní informace o Českém skokovém poháru najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude také možné v neděli 11. srpna sledovat živý on-line přenos.

Čtěte také:  Karlovarské závodiště hostilo vrcholnou událost sezóny: Oaks a Lázeňskou míli

Tisková zpráva

Amateur Tour Český skokový pohár Opava Parkur skoky U25
Předchozí: Vezl 18 dětí v přepravníku na koně
Následující: No Time To Lose se vrací, ve třetí kvalifikaci vyzve Ange Guardiana

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Patnácté kolo GC hostí Valkenswaard, místo, kde byla série založena

Ve dnech 9. až 11. srpna proběhne v nizozemském Valkenswaardu už patnácté kolo letošního ročníku parkurové série Global Champions. Z řad členů týmu Pražských lvů tentokrát dorazí trojice jezdců: Marco Kutscher, Marc Houtzager a Niels Bruynseels. Valkenswaard patří mezi špičkové evropské areály. Je domovem zakladatele Global Champions Jana Topse, a ...