Home > Zpravodajství > pozvánky > Ostrava hostí 3. díl Skokového poháru České pojišťovny

Ostrava hostí 3. díl Skokového poháru České pojišťovny

Již třetím kvalifikačním kolem bude pokračovat ve dnech 18. – 20. května Skokový pohár České pojišťovny 2012. Hostit jej bude na kolbišti ve Staré Bělé Jezdecký klub Baník Ostrava a vrcholem se stane již 48. ročník Velké ceny Ostravy.

Jiří SkřivanJiří Skřivan

Na jejím startu diváci uvidí 25 dvojic, mezi nimiž nechybí např. vítěz loňského finále Jiří Skřivan s klisnou Kallisto, který se jistě bude snažit vyhoupnout do vedení průběžného pořadí letošního žebříčku. Má k tomu poměrně vysoké předpoklady, jelikož na startovní listině nefiguruje současný lídr tabulky, jímž se stala po vítězství ve Velké ceně Brna Hana Pokorná. Chybět bude i obhájce loňského prvenství z Ostravy Jiří Hruška s plemenným hřebcem Aristem-Z, jenž se již dříve nechal slyšet, že svoji stájovou jedničku nechá tentokrát odpočívat. Předešlý víkend s ním totiž závodil v Polsku a týden po ostravských závodech se chystá na další kolo extraligového seriálu do Ptýrova na Mladoboleslavsku. Pokud tedy Jiří Skřivan předvede alespoň standardní výkon z předešlých kol, nemělo by mu v cestě na přední příčku nic stát.

Po Velké ceně Ostravy by si mohl polepšit i aktuálně šestý Jan Štětina či jeho stájový kolega Jiří Luža. Na výraznější úspěch letos ještě stále čekají také Ludvík Jandourek a Martin Šoupal. Bez šancí rozhodně nebude ani Jan Zwinger, jemuž se vloni na travnatém kolbišti ve Staré Bělé velmi dařilo. Nejen, že vyhrál v rámcových soutěžích, co mohl, ale ještě si stihl odskočit mezi soutěžemi k přijímacím zkouškám na Ostravskou univerzitu. Od té doby se však pro něj mnoho změnilo. Po ukončení působení v Jezdeckém klubu Mustang si založil vlastní stáj a k dispozici má zcela nové koňské svěřence. „Z Trojanovic, kde mám nyní v pronájmu část stáje, si přivezu do Ostravy šest koní, z nichž jsou čtyři určeni do nižších soutěží a dva do tzv. velké túry. Jak se sedmiletým Carlettem, tak s třináctiletým Simbou 3 to pro mě bude premiéra na úrovni 140 centimetrů, tak jsem zvědav, jak se nám bude dařit. Se Simbou budu startovat dokonce úplně poprvé, jelikož ho mám ve stáji asi týden. S Carlettem jsem již závodil v Chotěbuzi a na Skokovém poháru v Martinicích, přičemž jsme na výšce 130 cm dokončili jednou bez penalizace a dvakrát se dvěma chybami,“ prozradil Jan Zwinger. Na vítězství si tentokrát příliš velké ambice nedělá. „Vždy se snažím jet naplno, ale nyní bude hodně záležet na tom, jak se stihneme sehrát během úvodních dvou dní v rámcových soutěžích. Každopádně počítám s tím, že pro bodování do poháru si asi zvolím Simbu, který má přecejen více zkušeností,“ dodal jezdec. Ten jistě bude zvědavý, jak se bude dařit Davidovi Fialkovi, jenž bude ve Velké ceně Ostravy startovat s Limitem 5 a Lordanou, s nimiž Jan Zwinger v loňském ročníku obsadil ještě pod hlavičkou Jezdeckého klubu Mustang 5., resp. 8. místo.

Čtěte také:  Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Ostravské závody čítají celkem 15 soutěží, v nichž bude rozděleno na dotacích a výhrách bezmála čtvrt milionu korun. „Navíc budou vyhodnoceni tři nejúspěšnější jezdci celých závodů, pro něž připravila společnost Poukar hodnotné šperky ze speciální jezdecké edice. Společnost Fitmin pak věnovala poukázky na své produkty ve výši 5 000 Kč,“ uvedl hlavní pořadatel Pavel Hudeček. „Těší nás, že o spolupráci na realizaci Velké ceny má zájem i řada regionálních partnerů, mezi něž patří Statek Šilheřovice, Urro service s.r.o., Golem F-M, Elra, JK Rimex, Equitum F-M, Wago-Elektro, Zahradnictví Vavřík, Copiers cz, Jan a Marie Svěrkošovi, Ing. Flisník a další. Dlouhodobě naše aktivity podporuje také město Ostrava,“ doplnil.

Diváci se mohou těšit nejen na vrcholné sportovní výkony, ale také na bohatý doprovodný program. Ukázky výcviku koní např. předvede Městská policie Ostrava, vybraní parkuroví jezdci se pak předvedou před začátkem Velké ceny, jak umí zacházet s opratěmi namísto otěží. Utkají se totiž v tradiční zábavné soutěži dvojspřeží Čechy versus Morava. Letošním partnerem Skokového poháru České pojišťovny 2012 je také cateringová společnost Perfect Catering by Filip Sajler. Ta pro hosty ostravských závodů připravila svoji specialitu WOK Bar – celodenní vaření před hosty. Podrobnosti o Skokovém poháru České pojišťovny najdete nejen na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, ale nově také na www.skokovypohar.cz, kde je připravena zcela nová verze internetové prezentace této české parkurové extraligy.

Čtěte také:  Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

 

Předběžné startovní listiny najdete ZDE.

Předchozí: Klusáci mimořádně v neděli…
Následující: Den pro zemědělství v sobotu
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...