Home > Zpravodajství > domácí sport > Panská lícha hostí mezinárodní všestrannost i Světový pohár v drezuře

Panská lícha hostí mezinárodní všestrannost i Světový pohár v drezuře

V roce 2014 přivítá Jezdecký areál Panská lícha v Brně nejen již 16. ročník Světového poháru v drezuře CDI-W, CDI3*, CDIP, CDIY, ale bude také podruhé organizovat mezinárodní závody ve všestrannosti na úrovni CCI1* a další významné akce.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Jako první uspořádá ve dnech 6. až 8. června 2. ročník mezinárodních závodů ve všestrannosti CCI1*, o dva týdny později 20. až 22. června již 16. ročník Velké ceny Brna, Světového poháru v drezuře CDI-W/CDI3*-Y-P. Dále pak ve dnech 25. až 27. července mistrovství ČR v drezuře, 29. až 31. srpna kvalifikační kolo 3. ročníku Donau Bohemia Trophy, 5. až 7. září mistrovství ČR družstev a veteránů ve všestrannosti a 19. až 21. září finále Českého drezurního poháru.

Od 6. do 8. června se podruhé v historii uskuteční na Panské líše mezinárodní závody ve všestrannosti, jediné mezinárodní závody v této velice atraktivní jezdecké disciplině pořádané v roce 2014 v České republice. První ročník musel být z důvodu velkých dešťů a záplav přesunut. Nakonec se však závody velice vydařily a i přes to, že počasí v původním termínu nepřálo, náhradní termín byl ve znamení slunečných dnů. „Novým stavitel je pan Zdeněk Ságl, který od února pracuje na profilu crosové trati. Přistavěli jsme šest zbrusu nových skoků a trať bude zcela odlišná od té loňské. Dbáme především na bezpečnost a příjemný profil trati. Kromě mezinárodních závodů bude současně probíhat 2. ročník Visegrad Cup, do kterého jsou zařazeny pořadatelé ze Slovenska, Česka a Maďarska. Součástí bude také předkolo Zlaté podkovy a kvalifikace KMK. Program bude nabitý. V pátek zahájíme drezurní úlohou, v sobotu cross a v neděli parkur,“ uvedla hlavní organizátorka akce Lenka Sekaninová.

Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

Pouhé dva týdny po mezinárodních závodech ve všestrannosti se příznivci jezdectví mohou těšit na 16. ročník Světového poháru – Velké ceny Brna v drezuře CDI-W/CDI3*-Y-P. Kromě nejvyšší úrovně Grand Prix se senioři představí také v tzv. malé rundě, mladí jezdci a pony jezdci ve svých mistrovských kategoriích. Nedělní finále bude v soutěžích pony volná sestava, volná sestava mladí jezdci, volná sestava Intermediate I (malá runda) a volná sestava Grand Prix. „Finále Grand Prix Speciál jsme v letošním roce přesunuli do sobotního programu. Brněnský Světový pohár bude kvalifikačním závodem pro Světové hry v Normandii 2014, je jedním ze 16 kvalifikačních kol ročníku 2014 – 2015 Světového poháru. Opět se budou sbírat cenné body do žebříčku Světového poháru ve volné sestavě Grand Prix a do světového žebříčku v Grand Prix, které bude na programu v pátek a sobotu,“ upřesnila Lenka Sekaninová. Pro letošní ročník se organizátorům podařilo nasmlouvat čtyři rozhodčí tzv. pětihvězdičkové (dříve olympijské rozhodčí) a tři rozhodčí tzv. čtyřhvězdové. Můžeme se tak těšit na francouzského rozhodčího Jean-Michel Roudiera, který v roce 2012 rozhodoval na olympijských hrách v Londýně, na australskou známou rozhodčí Mary Seefried, rakouského Thomase Langa, holandského Eddy de Wolffa van Westerrode a další. Doufejme, že se nejvyšší úrovně Grand Prix zúčastní významní světoví jezdci stejně jako v loňských ročnících a také čeští jezdci. Největší konkurence českých jezdců však bude určitě v tzv. „malé rundě“. Detailní informace najdete na adrese www.panskalicha.cz.

ČJF drezura JK Panská lícha všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku
Následující: J&T Banka CSI3*-W Olomouc: Kampaň Hledáme rodiče
x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...