Home > Zpravodajství > domácí sport > Panská lícha hostila mistrovství ČR ve všestrannosti mladších

Panská lícha hostila mistrovství ČR ve všestrannosti mladších

O cenné kovy a tituly mistra České republiky bojovali dětští a juniorští jezdci v v disciplíně všestrannost od 4. do 6. září v Brně na Panské líše. Mezi dětmi zvítězila Kristýna Kačírková, v juniorské kategorii se dařilo Alžbětě Vyštajnové a Elišce Orctové.

Jednalo se o první ze dvou mistrovských klání v disciplíně všestrannost. V Brně se závodilo při mistrovství České republiky v kategoriích děti a junioři (mladší, starší). V polovině září se pak pro mladé jezdce, seniory a jezdce na pony koná mistrovství v jihočeské Borové u Chvalšin.

Do soutěže dětí úspěšně vkročila Kristýna Kačírková s koněm Dantés. Vedení se ujala po páteční drezuře a první příčku si udržela až do posledního dne. Během terénní jízdy i parkuru totiž nepřidala na své konto žádné další zatížení a skončila třídenní zkoušku celkem s 47,94 trestnými body. Obdobně si vedla Barbora Vaňková, která s Lipton Sinajem taktéž obdržela trestné body pouze v drezuře. Stříbro získala s výsledkem 51,32 trestných bodů. Třetí nejlepší výkon předvedla Klára Čépeová a s koněm Devero získala bronz (63,38 trestných bodů).

Kategorie děti. Foto: Zuzana Šedá

Mezi mladšími juniory se do vedení dostala po prvním dnu Alžběta Vyštajnová. Této jezdkyni se nakonec podařilo získat zlatou medaili, rozhodlo se však o ní až v nedělním parkuru. Po drezuře totiž vedla s Elzarem, s ním se jí však nevydařila ideálně terénní jízda. Naopak s druhým koněm Darrius zajela sice šestou nejlépe hodnocenou drezuru, bezchybný projev v krosu ji však posunul na čtvrtou průběžnou příčku. Konečný postup nahoru završil parkur. Alžběta Vyštajnová s Darriusem totiž jako jediná absolvovala v neděli na parkuru bezchybnou jízdu, která ji nakonec zajistila zlatou medaili (58,22 trestných bodů). Naopak po sobotě vedoucí Vendula Rokytová a Disco Zen se pěti body na parkuru propadli na bronzové místo (60,48 trestných bodů). Stříbro si po jedné chybě ve skokové zkoušce vybojovala Helena Horáková a Maja 1 (59,72 trestných bodů).

Kategorie mladší junioři. Foto: Zuzana Šedá

Zcela s přehledem si pro zlato dojela v kategorii starších juniorů Eliška Orctová a Bonus 1. Tato dvojice vedla od první chvíle a jezdkyně si mohla dovolit na parkuru i dvě chyby, a přesto by zvítězila. Parkur však dokončila stejně jako terénní jízdu bez jediného zaváhání a s téměř desetibodovým náskokem si výsledkem 46,02 trestných bodů zajistilo nejvyšší místo na stupních vítězů. Stejně jako zbylé dvě medailistky inkasovala trestné body pouze v drezuře.  Druhou příčku si zasloužila za svůj výkon Inka Saparová a Sl. Fregata (55,0 trestných bodů) a bronzovou medaili si na krk pověsila Šárka Votavová, jež startovala s koněm Teddy Ready (58,98 trestných bodů).

Kategorie starší junioři. Foto: Zuzana Šedá

V rámci mistrovského klání se konaly také další otevřené soutěže Benjamin Cup pony, Prostata cup a Šampionát ČR veteránů. Kompletní výsledkové listiny a další informace jsou dostupné na webu pořadatele, kam se dostanete pomoci adresy www.panskalicha.cz.

ČJF děti a junioři JK Panská lícha mistrovství čr Panská lícha všestrannost
Předchozí: Americký velvyslanec navštívil pardubické závodiště
Následující: Dva vrcholy zářijového dostihového dne

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...