Home > Zpravodajství > domácí sport > Panská lícha se chystá na mistrovství ČR v drezuře

Panská lícha se chystá na mistrovství ČR v drezuře

Při letošním v pořadí již třetím mistrovství České republiky se představí drezurní jezdci všech věkových kategorií – tedy děti, starší i mladší junioři, mladí jezdci a senioři. Republikový šampionát v drezuře se koná od 25. do 27. července 2014 v brněnském areálu JK Panská lícha.

Šárka Charvátová. Foto: Josef Malinovský

Šárka Charvátová. Foto: Josef Malinovský

Jezdci ve věku 12 až 14 let patřící do kategorie dětí předvedou své svěřence v dvoukolové soutěži, přičemž do prvního kola nastoupí v sobotu 26. července. Druhé kolo, které je zároveň vyvrcholením dětského mistrovství ČR, je pak vypsáno na neděli. Dalším dvoukolovým mistrovstvím je soutěž družstev. Účastníci ve zbývajících kategoriích totiž poměří své síly v tříkolových soutěžích. Družstva nominovaná jednotlivými oblastmi jsou tříčlenná, z čehož první jezdec absolvuje úlohu vyšší úrovně Prix St. Georges (2009), zatímco druhý a třetí jezdci mají na programu úlohu JD (2009). V prvním a druhém kole předvádějí dvojice stejnou úlohu. Výkony v podání členů družstev můžeme vidět v pátek a v neděli. Bude zajímavé sledovat, zda prvenství z loňského mistrovství ČR obhájí družstvo jihočeské oblasti, nebo zda se například oblasti Praha podaří dosáhnout na zlato, když v roce 2013 postavila družstva hned dvě a obě se zařadila na 2. a 3. místo právě za vítězné družstvo z jižních Čech.

Divácky nejzajímavější částí budou nedělní třetí kola, jelikož mladší i starší junioři, mladí jezdci a senioři budou předvádět se svými koňmi volné sestavy na hudbu – tzv. küry. Jednou z favoritek mezi mladými jezdci by měla být obhájkyně loňského titulu a letošní účastnice mistrovství Evropy v italském Arezzu Barbora Dvorníková. Ta před rokem s Why Not zvítězila s náskokem téměř 4 procent!

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V hlavní seniorské kategorii se v pátek a v sobotu pojedou úlohy Intermediate I (2009). Závěrečné třetí kolo, které bude vrcholem i celého šampionátu, nejlepší čeští drezurní jezdci a koně předvedou volnou sestavu stejné kategorie. V loňském roce byli příznivci drezury až do posledního kola svědky napínavého boje, kdy se Šárka Charvátová se Saint Tropezem a Fabrizio Sigismondi s Aproposem střídali po každém z kol na vedoucí pozici, aby na závěr Fabrizio Sigismondi předvedl o necelé 1,5 % lepší volnou sestavu na hudbu a stal se vítězem celého mistrovství České republiky 2013 v seniorské kategorii. Uvidíme, zda se tentokrát uskuteční opět obhajoba Fabrizia Sigismondiho, nebo Šárka Charvátová potvrdí svoji formu z nedávných mezinárodních závodů konaných taktéž na Panské líše, kdy zvítězila ve všech třech úlohách, v nichž startovala. Podrobnější informace o závodech najdete na www.panskalicha.cz.

drezura JK Panská lícha mistrovství čr Panská lícha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně: Divize G – Westernová plemena
Následující: Frenštátská Cena přehoupne ČSP 2014 do 2. poloviny

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...