Home > Zpravodajství > domácí sport > Papoušek v pátek opět vévodil ČSP v Hořovicích

Papoušek v pátek opět vévodil ČSP v Hořovicích

Stejně jako ve čtvrtek, i v pátek 26. září si dojel Kamil Papoušek pro prvenství v nejvyšší soutěži dne v rámci čtvrtého závodního dne během finálových závodů Českého skokového poháru 2014 v Hořovicích. Podobně jako předešlý den předvedl z počátku soutěže rychlou jízdu, na kterou nikdo nedokázal odpovědět.

Kamil Papoušek navázal na čtvrteční vítězství. Foto: Kateřina Návojová

Kamil Papoušek navázal na čtvrteční vítězství. Foto: Kateřina Návojová

Tentokrát se mu podařilo dosáhnout v soutěži stupně ST** (140 cm) na nejrychlejší čas společně s bezchybnou jízdou v sedle koně Bel Canto Hradiště, a to z úplně první startovní pozice. Vzhledem k tomu, že má jezdec v plánu startovat s tímto koněm i v sobotní Velké ceně, pro kterou se tato páteční soutěž brala jako generálka, může teoreticky dosáhnout na zlatý hořovický hattrick.

Dlouhou dobu se nikomu z velmi zkušených jezdců nedařilo probojovat nástrahami základního parkuru a bojovat tak v následném rozeskakování o nejvyšší příčky. Právě druhým postoupivším do tohoto boje byl opět Kamil Papoušek, a to v sedle Lansinka. S ním nakonec dokončil na třetí pozici, neboť se mezi něj povedenou jízdou dostal na druhé místo Jiří Luža a Land Rebel-S.

Do následného rozeskakování se nakonec probojovalo dvanáct dvojic, z toho tři jezdci se dvěma koňmi – vedle již zmíněného Kamila Papouška to byl Jiří Luža a také Josef Pařenica. Právě tento jezdec bude společně s dalšími bojovat o poslední body v rámci Českého skokového poháru a moc doufá, že se udrží v elitní finálové čtyřce. Vedle samotné atraktivity finále na úspěšné jezdce čekají i hodnotné ceny, vedle vysoké finanční odměny si vítěz odnese např. i sedlo Kentaur. Šanci probojovat se do finále má více jezdců a pouze jediný má účast naprosto jistou. Tím je čtyřnásobný vítěz letošních pohárových Velkých cen Aleš Opatrný.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Junioři měli poslední šanci bojovat o finále právě v pátek, kdy se uskutečnilo finále hořovického kola. V něm nastoupil plný počet 50 kvalifikovaných jezdců a mnoho bezchybných výkonů vidět nebylo. „Parkur se mi jel velmi dobře, překvapilo mě tolik chyb soupeřů. Už předchozí dny jsem zjistila, že je potřeba lépe cválat a pak vše vychází. Nejinak tomu bylo dnes,“ zhodnotila vítězka Marie Hrudková. „Moc mě to těší, Great Fun je skvělý kůň. Mám ho teprve chvíli a tohle bylo naše druhá soutěž stupně S a zcela první dvouhvězdové,“ doplnila jezdkyně. Ta v sedle tohoto koně předváděla všechny dny vydařené výkony a ani jednou na parkuru nechybovali. Do rozeskakování se nakonec probojovalo ze soutěž L**/S** (120/130 cm) devět dvojic. Druhá skončila Anna Julie Skřivánková s Cinderellou 2 před třetím Václavem Nágrem s D.Amelusinou R 22. Junioři tak mají před sebou již jen nedělní finále, kde si vítěz taktéž odnese sedlo Kentaur. Hodnotné ceny však čekají i na další umístěné.

V pátek se konalo také první kolo soutěže družstev Kap Jumping, kde nastoupilo deset čtyřčlenných týmů. V napínavé soutěži nakonec pětice družstev dosáhla na bezchybný výkon a právě oni se podívají do sobotního vyvrcholení. U jednoho družstva dokonce nemusel nastoupit ani třetí jezdec, neboť první tři jezdci předvedli suverénní výkony s nulou na kontě. Jednalo se o tým „ptáků“, jak je trefně pojmenoval hlasatel Aleš Suchánek, neboť družstvo tvořili Jiří Papoušek, Kamil Papoušek, Jiří Skřivan a Michal Kukačka. Úspěšný byl i nejmladší tým Kateřiny Málkové, Andrey Halíkové, Francescy Kolowrat-Krakowské a Ondřeje Málka.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Úvodní soutěží třetího dne hořovického klání byla soutěž ve dvoufázovém skákání 125/130 centimetrů. Z šesti desítek dvojic celé dvě postupovaly do druhé fáze a necelá polovina pak zopakovala bezchybný výkon. Nejrychlejší čas z nich měl Milan Klár s Rapsodie 1.

V sobotu zahajuje soutěžní program od 8.30 hodin dílčím finále Euiservis Amateur Tour. Poté bude následovat soutěž Kolowrat Teamu na stupni obtížnosti ST* a následně již vše bude směřovat přes druhé kolo týmové soutěže k Velké ceně Hořovic, jež rozhodne o definitivním složení finálové čtveřice. Vše bude možné opět sledovat živě prostřednictvím stránek www.ceskyskokovypohar.cz a www.equitv.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Diráno 1 v roli pronásledovaného favorita?
Následující: Svatováclavská cena zimní královny patří zástupkyni českého chovu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...