Home > Zpravodajství > domácí sport > Paradrezurní jezdci změří síly při mistrovství ČR v Hradištku

Paradrezurní jezdci změří síly při mistrovství ČR v Hradištku

Stejně jako v předešlých letech, i letos se uskuteční v Hradištku u Sadské mistrovství ČR v  paradrezuře. Hlavní domácí závod v této disciplíně se uskuteční od 3. do 4. října v areálu TJ Equus Kinsky. Připraveny jsou soutěže jednotlivců i družstev.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Jezdci jsou dle svého handicapu rozděleni do pěti skupin: Ia, Ib, II, III a IV.  Soutěže se jedou jako tříkolové, přičemž po vzoru tradičních drezurních mistrovství, i v paradrezuře se o vyvrcholení postará nedělní volná sestava na hudbu – tzv. kür.  Do třetího kola postoupí všichni jezdci, kteří dokončí předešlé části soutěže. Pokud však startují s více koňmi, do neděle si mohou vzít pouze jednoho. Všechna tři kola jsou hodnocena třemi rozhodčími. Pořadatel si navíc přizval Suzane Petty z Velké Británie, která je hlavní rozhodčí těchto nadcházejících závodů. Spolu s ní budou o výkonech rozhodovat Pavla Loudová a Miloslav Perníček.

Paradrezura byla též jednou z disciplín, která měla své zástupce i na mistrovství Evropy. Ve francouzském Deauville reprezentovaly úspěšně Českou republiku Kateřina Lesová a Anastasja Vištalová. A právě Anastasja Vištalová zvítězila v loňském mistrovství České republiky, tehdy však sedlala svého koně Jambo. Na evropském šampionátu se však představila s Domique. V loňském roce získala uvedená česká reprezentantka v sedle Jamba celkově 65,13 %, přičemž v nedělním freestyle obdržela 66 %. Celkově druhý skončil Lukáš Hnát s koněm Mon Aer (63,79 %) před třetím Jiřím Giograsem s Lancelotem (62,25 %).

Čtěte také:  Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Zároveň s mistrovstvím České republiky proběhne tradiční „Cena Zuzky“.  Jedná se o soutěž pro začínající jezdce nebo ty účastníky, jejichž handicap není klasifikovatelný. Loni se v této dvoukolové soutěži nejvíce dařilo Barboře Voslářové s Jumperem, kteří zvítězili se ziskem 65,38 %. Cena Zuzky v sobotu i v neděli zahájí soutěžní program v 9.30 hodin. Mistrovská klání budou následovat vždy od 10.30 hodin. Nedělní slavnostní ceremoniál, který celý šampionát uzavře, by měl začít již od 13.00 hodin.

ČJF Hradištko u Sadské mistrovství čr paradrezura parajezdectví
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Na startu Velké pardubické bude dvaadvacet koní i několik zajímavých jmen ze zahraničí
Následující: Paravoltižní mistrovství ČR hostí po dvou letech Brno

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jan Štětina vítězem parkurové Velké ceny Prahy. ČSP dál vede Chýle

Český skokový pohár má za sebou čtvrtý mítink, který se konal v Hradištku u Sadské. V napínavém finále Velké ceny Prahy se podařilo jen dvěma jezdcům zopakovat bezchybný výkon ze základního parkuru. Tím šťastnějším byl Jan Štětina v sedle Zenta-S. Jan Štětina. Foto: Zenon Kisza Čtvrté kolo domácí parkurové extraligy ...