Home > Zpravodajství > domácí sport > Paravoltiž zná jména mistrů ČR pro rok 2013

Paravoltiž zná jména mistrů ČR pro rok 2013

V jezdecké hale VFU na Palackého třídě v Brně se v sobotu 12. října uskutečnilo mistrovství České republiky v paravoltiži. Nejobsazenější byla kategorie žen s lehkým zdravotním oslabením, v níž mezi devíti účastnicemi zvítězila Soňa Černíková.

00186751l mcr paravoltiz

V rodině zůstalo i stříbro díky Markétě Černíkové. Ta získala jen o 7 setin bodu méně. Se ztrátou zhruba tří desetin pak obsadila třetí příčku Štěpánka Černá. Jediným startujícím ve stejné handicapové skupině byl mezi muži Radek Čuri, a tak měl své prvenství jisté. V porovnání s výsledky ženských protějšků by však byl až desátý.

U mentálně handicapovaných soutěžících byly velmi vyrovnané výsledky dvou nejlepších žen. Zlato zajistilo Petře Vrátné pouhých 5 tisícin bodu, které ji dělilo od Terezy Titěrové. Větší rozestup již měla Adriana Čuriová, ta obdržela od rozhodčích 6,924 bodu, což bylo o tři desetiny méně než její lepší soupeřky. Žen bylo v této soutěži sedm, zatímco muži startovali jen tři a nemuseli se obávat, že by na někoho mistrovská medaile nezbyla. Přesvědčivým výkonem si nejvyšší postavení vydobyl Tomáš Konečný. Jeho známka byla 7,118, zatímco v případě druhého Josefa Kočího sbor rozhodčích udělil jen 6,583 bodu. Třetí Jakub Kolínský si připsal 5,863 bodu.

Cvičenci s tělesným handicapem byli dva. Veronika Písaříková obstála podstatně lépe než Michal Obst a zaslouženě se tak může pyšnit mistrovským titulem.

Vyhodnocována byla také soutěž o pohár České hiporehabilitační společnosti pro rok 2013. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Tomášovi Konečnému. Za ním skončily Markéta a Soňa Černíkovy. Mezi organizacemi pak prvenství připadlo na APA VČAS Olomouc následovanou zástupci POČIN Dolní Počernice Praha a FANY Hostěnice.

V neposlední řadě proběhla soutěž skupin nazvaná „Tanec a barel“. Zúčastnily se jí čtyři celky, z nichž dva reprezentovaly APA VČAS Olomouc. Skupina označovaná jako „rošťáci“ vybojovala druhou příčku, „opičky“ pak příčku čtvrtou za zástupci TJ Orion Praha. Nejlepší ovšem byli cvičenci z FANY Hostěnice.

Čtěte také:  Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni
Předchozí: Orphee des Blins obhájila triumf, Váňa spadl
Následující: Váňa: Bude konec novým začátkem?
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...