Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pardubice budou soutěžit o koňské město roku

Pardubice budou soutěžit o koňské město roku

Pardubice jako město koní jsou členem evropské sítě koňských měst EURO EQUUS a už za dva roky by mohly být předsednickým městem. Dohodli se na tom zástupci čtyř měst na valné hromadě ve španělském Jerezu. Pardubice na jednání zastupovali zastupitel města a předseda Dozorčí rady Dostihového spolku a.s. Petr Beneš a ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

140524_0104_D4_Ryana(3)_Liška

Síť koňských měst EURO EQUUS je neziskovou organizací, kterou tvoří města s tradicí chovu koní a dostihů. Kromě Pardubic v ní jsou belgický Waregem, španělský Jerez de la Frontera a portugalská Golega. Evropská města usilují o propagaci chovu koní a zároveň o ochranu „koňařských“ regionů. „Kromě provozních záležitostí, jako je ekonomická situace sdružení nebo roční plán rozvojových aktivit, jsme se dohodli na registraci projektu Evropského dne koní a soutěže o koňské město roku pro příští rok. Představitelé Jerezu tento návrh podají Evropské komisi,“ řekl reprezentant Pardubic Petr Beneš. Účastníci pracovního jednání také volili nového prezidenta pro období 2014 – 2016, kterým se stala primátorka Jerezu. „Už v dalším období, tedy po roce 2016, budou ale organizaci předsedat Pardubice,“ prozradil Petr Beneš.

EURO EQUUS si zakládá na úzké spolupráci členských měst a snaží se o zachování evropského dědictví koní a o podporu podnikání prostřednictvím výcvikových středisek i zkušeností odborníku z oblasti jezdectví. „Přestože tato síť není úplně zaměřena na dostihový sport, ale spíše na chov koní, našli jsme projekt, se kterým se můžeme zapojit do soutěže o koňské město. Je jím výstava Koně v akci,“ dodal ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický s tím, že aktivní účast Pardubic v síti EURO EQUUS bude do budoucna přínosná i pro pardubické závodiště. „Měl jsem z jednání velmi dobrý pocit. Aktivně jsme se zapojili do projektů EURO EQUUSu a zcela určitě tak napomohli rozvoji jezdeckých i dostihových aktivit v Pardubicích,“ dodal ředitel Skalický.

Čtěte také:  Letní dostihový den: Novák má hattrick, Sundara Stříbrnou trofej

Činnost evropské sítě spočívá v možnostech výměny zkušeností mezi členskými městy a umožňuje svým členům připravit výcvikové projekty nebo organizovat výstavy, závody a další akce. Na výstavách se kromě starokladrubských koní mohou prezentovat i koně andalúzští, nedávno obnovené plemeno vlámských koní, lipicáni či portugalští lusitánové. „Do budoucna budeme určitě usilovat o to, aby se všechna tato plemena představila i na naší pardubické výstavě,“ uzavřel ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. EURO EQUUS
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Rozhovory s herci seriálu Znamení koně II
Následující: Za vybarvené omalovánky na dostihy v Pardubicích zdarma

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick. Vítěz loňské Velké pardubické Charme Look ...