Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pardubice budou v roce 2019 evropským městem koní

Pardubice budou v roce 2019 evropským městem koní

Ve španělském městě Jerez de la Frontera se konalo jednání valné hromady sdružení Euro Equus, jehož členem je i město Pardubice. Delegáti dali zelenou nejen přípravám Evropského dne koní, ale také rozhodli o statutu evropského města koní. Pardubice se tímto titulem budou pyšnit v roce 2019.

150508_0191_D5_Betpak Dala_Spáčil

Klíčovým bodem jednání, kterého se účastnili náměstek primátora města Pardubic Jan Řehounek a místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický, ale byla příprava programu Evropského dne koní. Ten se v členských městech sítě Euro Equus bude konat na podzim, v Pardubicích konkrétně 12. září v rámci dostihového mítinku se IV. kvalifikací na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

„Probírali jsme detaily programů, v Pardubicích to bude například propojení dostihů s ukázkami starokladrubáků a dalších plemen koní, budeme prezentovat členská města Euro Equusu – včetně ochutnávek jejich regionálních produktů. Sdružení EURO EQUUS se také stalo partnerem kvalifikačního dostihu,“ přibližuje Evropský den koní na pardubickém závodišti náměstek primátora Jan Řehounek, který je zároveň i členem představenstva Dostihového spolku a.s.

Také ve všech dalších členských městech připravují program zaměřený na koně, propagaci jezdeckého sportu, ale i podporu cestovního ruchu.

Valná hromada také rozhodla o tom, že statut evropského města koní v roce 2016 připadne portugalskému městu Golega a o rok později belgickému Waregemu a v roce 2018 štafetu převezme španělský Jerez. Pardubice se evropským městem koní stanou v roce 2019 a po nich už přijde na řadu polská Wroclav. Právě ta se na stala nejnovějším členem sítě Euro Equus, která sdružuje města s „koňskou tématikou“. Wroclav ke členství navrhl pardubický Dostihový spolek a.s.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

S polským závodištěm ve Wroclawi úzce spolupracujeme, máme s ním velmi dobré vztahy a proto jsme navrhli, aby bylo toto polské město do sítě Euro Equus rovněž přijato. Nyní byla tato naše iniciativa oficiálně dokončena a Wroclaw je nejmladším členem sdružení – což nás samozřejmě těší,“ popisuje historii přijetí Wroclawi místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Zdroj: www.pardubice-racecourse.cz

Dostihový spolek a.s. EURO EQUUS Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Závodní sezóna ve Staré Roli odstartovala
Následující: Kvalifikace nebo odveta za loňskou Velkou pardubickou?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...