Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubice hostí mistrovství ČR všestrannosti družstev

Pardubice hostí mistrovství ČR všestrannosti družstev

Čtyři dny trvající závody ve všestrannosti pořádá pardubický Dostihový spolek od 30. července do 2. srpna. Soutěž stupně CNC1*, která čeká na jezdce od pátku do neděle, bude vyhodnocená jako MČR 2015 kategorie družstev.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Před samotnou mistrovskou soutěží je ve čtvrtek 30. července na programu jedno z kvalifikačních kol pro mladé koně v rámci seriálu Kritérium mladých koní. Od pátku pak však bude areál patřit už jen dvojicím, které budou zápolit o další cenné kovy v rámci republikového šampionátu družstev. Třídenní klání má klasický formát závodů, tedy první den předvedou dvojice drezurní úlohu, v sobotu 1. srpna je na řadě terénní zkouška tzv. cross country a vše vyvrcholí nedělním parkurem.

Družstva jsou složena ze třech až čtyřech jezdců, přičemž se týmu započítávají tři nejlepší výsledky, nespornou výhodu tak mají celky v plném počtu čtyř jezdců, kdy se nejméně vydařená jízda družstva škrtne. Tým může být i věkově smíšený, takže jeho členem může být seniorský jezdce, mladý jezdec či dokonce junior.

Prvenství přijedou obhajovat dva držitelé zlatých medailí z loňského šampionátu družstev: Veronika Příhodová a Roman Falta, kteří startují za Východočeskou oblast ČJF. Kompletní trojice vicemistrů roku 2014 Antonín Vrtek, Lubomír Vrtek a Pavel Vereš také dorazí do Pardubic také, ti jezdí v barvách Severomoravské oblasti ČJF.

Na jezdce čekají v areálu dostihového závodiště v Pardubicích nové skoky, z nichž největší pozornost bude asi poutat překážka postavená po vzoru letadla Bleriot, s kterým Jan Kašpar uskutečňoval své první letecké pokusy. Nově přibyly i další překážky například „Květinový vůz“ nebo „Kulečníkový stůl“.

Čtěte také:  Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Kromě mistrovské soutěže je ještě vypsáno o úroveň vyšší CNC2* a dále čtyři soutěže nižších obtížností. Pořadatel eviduje na sto třicet přihlášených, kteří odstartují do pátečních drezur v 9.00 hodin. Začátek sobotního programu je stanoven také v 9.00 hodin a parkur začne v neděli 2. srpna od 10.00 hodin. Více informací najdete na webu pořadatele: www.pardubice-racecourse.cz.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. KMK mistrovství čr Pardubice všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Český skokový pohár 2015 se přesouvá do Zduchovic
Následující: Nestůjte frontu u pokladny a kupte si vstupenku online

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice

Křišťálový pohár města Pardubic i Stříbrnou trofej podporovanou sázkovou kanceláři ovládly modrožluté barvy stáje prezidenta Jockey Clubu ČR. Čtyřletou klisnu Cheminée i devítiletého hnědáka Anakinga k vítězství dovedl žokej Jan Faltejsek. Oba koně připravuje Pavel Tůma. V jedničkových proutkách – Křišťálovém poháru dlouho s velkým náskokem utíkal polský Trim, Faltejsek s Cheminée si jej ...