Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Dostihový spolek pro letošní rok upravuje schéma překážkových mítinků. Před čtyři kvalifikační soboty na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou přidává páteční mítinky s rovinovými dostihy a proutkami. U některých dostihů uvažuje také o snížení startovného. To vše má jediný cíl – umožnit více koním běhat odpovídající dostihy a současně si na Pardubickém závodišti vychovávat novou generaci třeba i pro Velkou pardubickou.

Zaznělo tu, že jsme první pořadatel dostihů, který se současnou situací českého turfu začal v takovém rozsahu zabývat. Jsem rád, že se valné hromady účastnil i nový prezident Jockey Clubu ing. Josef Bečvář, protože překážkový sport nutně potřebuje řešit především ekonomiku,“ shrnul jednání valného shromáždění asociace z pohledu pardubického pořadatele dostihů Jiří Janda, mimo jiné správce dostihové dráhy v Pardubicích.

Česká asociace steeplechase je chovatelsko-majitelský svaz, který sdružuje především chovatele, majitele, trenéry a jezdce překážkových dostihů. Mimo jiné schvaluje překážková závodiště a jejich dráhy či propozice překážkových dostihů v České republice. Je řádným členem Jockey Clubu ČR. Na lednovém valném shromáždění se uskutečnila také volba výboru asociace, pozici předsedy obhájil Josef Váňa st.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Zdroj: Dostihový spolek, a.s.

Dostihový spolek a.s. dostihy Jockey Club Pardubice Pardubické závodiště
Předchozí: Tiumen byl postřelen
Následující: V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...