Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubická anketa: Josef Bartoš, žokej

Pardubická anketa: Josef Bartoš, žokej

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Bartoš:

Jaká je vaše nejoblíbenější překážka v Pardubicích? Proč?
Nejoblíbenější překážka je Taxisův příkop. Skáče se jednou za rok a v největším dostihu, je to obrovská výzva a překonáním této překážky přichází skvělý vnitřní pocit, který neumím popsat.

Jaká je vaše nejméně oblíbená překážka v Pardubicích? Proč?
Asi Irská lavice z druhé strany. Nemají jí rádi spíše koně, většinou zbytečně před překážkou zabrzdí a uklouznou. Už několikrát tato překážka ovlivnila celý dostih.

Jaký je váš největší zážitek z Pardubic?140628_0723_D4_Basso_Bartoš
Pokaždé je velkým zážitkem, pokud se mi daří v říjnu při dostizích kolem Velké pardubické a samozřejmě i v ní samotné. Takže největším zážitkem je pro mě hattrick při Velké pardubické v roce 2006 (Jack de Troau Land, Sixteen a Decent Fellow).

Co považujete za největší úspěch své dostihové kariéry?
Dvě vítězství ve Velké pardubické. Dále především to, že jsem působil jako první žokej u trenéra Josefa Váni a nyní u italského trenéra Paolo Favera. Úspěchem v dostihovém sportu je dlouhodobě dobrá výkonnost v sedle, určitě to není vítězstvím v jednom dostihu.

Čeho byste chtěl v letošním roce dosáhnout?
Chtěl bych vyhrávat dostihy a být šampionem. Především si přeji co nejméně zranění, abych mohl ještě dlouho dělat překážkového žokeje. Hrozně rád bych jezdil Velkou národní, ale to je v mé pozici asi nemožné.

Čtěte také:  Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Těšíte se na sezonu a do Pardubic? 🙂
Sezóna už mi začala v lednu v Itálii. V Čechách se těším především do Pardubic, tam je to u nás o třídu výše, než na jiných závodištích.

Příště: Pavel Kašný, žokej

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy Josef Bartoš Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Pořadatelé navrhují postoupení vysílacích práv
Následující: Zapojte se do soutěže „Díky, trenére“

One comment

  1. Už jsem měl obavu, že otázky jsou špatně nastaveny a nutí jezdce odpovídat stylem „nemám“ nevím “ .. Pepa ukázal, že je třída nejen jezdecká a já se konečně dočetl něco zajímavého 🙂 ..Více…

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

TAXIS GLADIATOR RACE se stal největším závodem v rámci seriálu Gladiator Race

Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE přilákal do Pardubic rekordní počet běžců. Během pouhých dvou dnů se na tratě vydalo na 2400 závodníků. Hlavní závod, do kterého vyběhl v elitní vlně i kůň jménem Veles, odstartoval vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl. Start anglického plnokrevníka Velese byl pro návštěvníky ...