Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubická anketa: Josef Bartoš, žokej

Pardubická anketa: Josef Bartoš, žokej

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Bartoš:

Jaká je vaše nejoblíbenější překážka v Pardubicích? Proč?
Nejoblíbenější překážka je Taxisův příkop. Skáče se jednou za rok a v největším dostihu, je to obrovská výzva a překonáním této překážky přichází skvělý vnitřní pocit, který neumím popsat.

Jaká je vaše nejméně oblíbená překážka v Pardubicích? Proč?
Asi Irská lavice z druhé strany. Nemají jí rádi spíše koně, většinou zbytečně před překážkou zabrzdí a uklouznou. Už několikrát tato překážka ovlivnila celý dostih.

Jaký je váš největší zážitek z Pardubic?140628_0723_D4_Basso_Bartoš
Pokaždé je velkým zážitkem, pokud se mi daří v říjnu při dostizích kolem Velké pardubické a samozřejmě i v ní samotné. Takže největším zážitkem je pro mě hattrick při Velké pardubické v roce 2006 (Jack de Troau Land, Sixteen a Decent Fellow).

Co považujete za největší úspěch své dostihové kariéry?
Dvě vítězství ve Velké pardubické. Dále především to, že jsem působil jako první žokej u trenéra Josefa Váni a nyní u italského trenéra Paolo Favera. Úspěchem v dostihovém sportu je dlouhodobě dobrá výkonnost v sedle, určitě to není vítězstvím v jednom dostihu.

Čeho byste chtěl v letošním roce dosáhnout?
Chtěl bych vyhrávat dostihy a být šampionem. Především si přeji co nejméně zranění, abych mohl ještě dlouho dělat překážkového žokeje. Hrozně rád bych jezdil Velkou národní, ale to je v mé pozici asi nemožné.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

Těšíte se na sezonu a do Pardubic? 🙂
Sezóna už mi začala v lednu v Itálii. V Čechách se těším především do Pardubic, tam je to u nás o třídu výše, než na jiných závodištích.

Příště: Pavel Kašný, žokej

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy Josef Bartoš Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Pořadatelé navrhují postoupení vysílacích práv
Následující: Zapojte se do soutěže „Díky, trenére“

One comment

  1. Už jsem měl obavu, že otázky jsou špatně nastaveny a nutí jezdce odpovídat stylem „nemám“ nevím “ .. Pepa ukázal, že je třída nejen jezdecká a já se konečně dočetl něco zajímavého 🙂 ..Více…

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...