Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubická sezona začíná

Pardubická sezona začíná

V tradičním termínu bude ve čtvrtek 8. května zahájena letošní pardubická dostihová sezóna. Celkem uvidíme devět překážkových dostihů, hlavním bodem programu „Italského dne“ je Úvodní cross country Koroka pro pětileté a starší koně na 4500 metrů.

Vítěz Úvodní cross country Koroka v roce 2013 - Zarif a Josef Váňa ml. Foto: Hana Vytopilová

Vítěz Úvodní cross country Koroka v roce 2013 – Zarif a Josef Váňa ml. Foto: Hana Vytopilová

Nebývale početná a zajímavá pole startujících slibují napínavé boje o vítězství, zvláště hlavní dostih má skvělé obsazení, šanci na úspěch zde má většina startujících a mezi šestnácti uchazeči bude těžké hledat největší favority.

ZARIF (ž.Váňa, ml.) je loňským vítězem tohoto dostihu, zvítězil zde i v červnu, ale ve druhé polovině sezóny se již neprosazoval. Odpočinutý po zimní přestávce může opět bojovat o vítězství.

SHAMAN (Matuský) je loňským vítěze Poplerova memoriálu. AL JAZ(Sovka) zde loni dvakrát zvítězil, v zářijové kvalifikaci byl druhý a byl dohlášen na poslední termín do Velké pardubické. Tam však jeho účinkován skončilo na Irské lavici, když po jejím překonání ztratil jezdce.

TROPIC DE BRION (ž.Faltejsek) má vítězství a umístění z loňských startů ve Francii, ve Velké pardubické běžel skvěle a podal výborný výkon, z boje o přední místa vypadl až před cílovou rovinkou a dostih dokončil šestý.

RUBÍN (ž.Kašný) podal loni výborný výkon v Ceně Labe, když šel celý dostih ve velkém stylu ze špice a až v závěru jej porazil francouzský Sarika.

Slovenský CARDAM (ž.Brečka) se v předchozích letech specializoval na pardubické krosové „sprinty“, Cenu Válečníka a Poplerův memoriál, první dostih předloni vyhrál, v obou se pak několikrát umístil jako druhý.

KASIM (ž.Novák) byl loni čtvrtý ve Velké pardubické, když předtím vyhrál v Lysé Memoriál Evy Palyzové, PUNTARENAS(Rigo) bojoval o vítězství v Ceně Vltavy a umístil se těsně třetí.

UNIVERSE OF GRACIE (ž.Kousek) a BORDERLAND (ž.Stromský) byli loni současně čtvrtí v Ceně Labe. TUDUL (ž.Myška) loni zvítězil v Bratislavě a v Pardubicích potom nedokončil Cenu Vltavy, jeho matka je sestrou slavného Tiumena.

FOLIE D´OCEAN (ž.Boyer) má z loňska tři umístění ve Francii, jejím majitelem je mistr světa F1 Mika Häkkinen.

Překvapit může i nadějná SISI MERBLE (Liška), která běhá velice spolehlivě. Dalšími jsou SUN BELINA (ž.Andrés), SHERARDO (Kratochvíl) a STEP DANCER (Kubík).

Všichni startující jsou zkušenými překážkáři a většina má i dostatek zkušeností s pardubickou dráhou, mnozí mají ve své sbírce řadu pěkných umístění nebo i vítězství v menších dostizích.

V rámcových dostizích jsou největšími hvězdami AGE OF JAPE (ž.Andrés), NADAL (Sovka), NEVERLAND (ž.Váňa, ml.), GEJZIR (ž.Boyer) a na dráhu se po roční odmlce vracející ZULEJKA (ž.Bartoš), KARLSBAD (ž.Boyer), ARABIAN GEM (ž.Váňa, ml.), HEGNUS (ž.Bartoš) a další.

Atraktivními nováčky pak budou loňský vítěz Českého derby MISTER AVIATION (Matuský), skvělý vytrvalec ATACK (Rigo), ROBINSON (Kubík) nebo BARATEUS (ž.Bartoš), kteří se představí v dostizích přes proutěné překážky.

První dostih bude odstartován v 13:00 hodin, start Úvodní cross country Koroka je pak naplánován na 17:05 hodin a poběží se jako předposlední.

Permanentky na sezonu 2018 jsou v prodeji

Dostihový spolek a.s. zahájil prodej poukázek na permanentní vstupenky na sezonu 2018. K dispozici jsou hned tři varianty, které je možné koupit online prostřednictvím webových stránek dostihového závodiště. Stejně jako v letošní sezoně bude možné i pro rok 2018 zakoupit permanentky celoroční, kvalifikační i tzv. pětivstupové. A dobrou zprávou je, že i ...