Home > Zpravodajství > pozvánky > Pardubické loučení s dostihovou sezonou

Pardubické loučení s dostihovou sezonou

V sobotu 27. října bude zakončena letošní pardubická dostihová sezóna posledním mítinkem. Program nabídne sedm překážkových dostihů, hlavním bodem je tradiční Závěrečná steeplechase České asociace steeplechase – Cena Orphee Des Blins, na počest vítězky Velké pardubické.

Orphee Des BlinsOrphee Des Blins vítězka Velké pardubické 2012

 

Na startu hlavního dostihu se sejde jedenáct zkušených překážkářů, dostih bude mít i zahraniční účast v podobě trojice slovenských koní.

Favority budou CHARME LOOK(ž.Mátl), LOVE THE WIN(ž.Myška) a RENARD ARGENTÉ(ž.Boyer) a o vítězství by mohli bojovat i LIRAIN(ž.Bartoš) a STATUS QUO(ž.Havelka).
CHARME LOOK zde vyhrál suverénně v září dostih III. kategorie, minule měl ale v roli jednoho z favoritů v Ceně Vltavy pád hned v úvodu dostihu. STATUS QUO byl v témže dostihu v září čtvrtý a v Ceně Vltavy získal pěkné třetí místo.
LOVE THE WIN loni zvítězil v Ceně České asociace steeplechase, letos se mu ale zatím příliš nedařilo, snad se nyní prosadí.
RENARD ARGENTÉ běhá spolehlivě a sbírá umístění, v září zde byl čtvrtý za výbornými Cherwick, Nikas a Age Of Luck a porazil velmi dobrého Speranzu.
LIRAIN byl v Pardubicích v květnu druhý za Grizlim, další dva dostihy nedokončil, nedávno v Ceně Labe ztratil jezdce po překonání Irské lavice.
Překvapit by mohli IMBIR(ž.Novák) nebo MAUGLÍ(Liška), který začátkem září bojoval o vítězství ve Velké netolické steeplechase s Frasinim a porazil Terebesze a Gecosse.
Dalšími startujícími budou MODENA(ž.Stromský) a slovenští VALIANT(ž.Brečka), BODYGUARD(Kocman) a NASAIRÉE(Stančík).
Solidní obsazení mají i rámcové dostihy, ti nejlepší již po gala programu při Velké pardubické samozřejmě odpočívají a tak uvidíme i celou řadu nováčků, tím nejzajímavějším bude SKARABEUS, který patří na rovině ke špičkovým koním.
První dostih bude odstartován již ve 12:00 hodin.

Čtěte také:  Ange Guardian bude obhajovat vítězství v červnové kvalifikaci

Tipy: I. MEDULA – DUMÁGO – HOLLYBEAR
II. SKARABEUS – TRIVERO – NONITO
III. ALFREDO – DOBBY – DANUBIUS
IV. ESO – AGDAR – AL JAZ
V. MARL BORA – KSIEŽNA VEGAS – ČMAŇA
VI. CONCORD – ELDORADO – GLOVER
VII. CHARME LOOK – RENARD ARGENTÉ – LIRAIN

Předchozí: Češi v Ebbsu opět rekordně
Následující: Konec dostihové sezony v Pardubicích se blíží
x

Mohlo by vás zajímat

Parkurová Grand Prix Olomouce v italských barvách. Závěr patřil Čechům

Světoznámý italský stavitel Uliano Vezzani pět dnů připravoval parkury pro závody Světového pohár J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. V hlavní soutěži se dařilo dvěma jeho krajanům. Vítězství vybojoval Emanuel Camilli. Na závěr však hrála dvakrát česká hymna. Emanuele Camilli. Foto: Josef Malinovský První nedělní soutěží mítinku J&T BANKA CSI3*-W Olomouc bylo ...