Home > Zpravodajství > pozvánky > Pardubické loučení s dostihovou sezonou

Pardubické loučení s dostihovou sezonou

V sobotu 27. října bude zakončena letošní pardubická dostihová sezóna posledním mítinkem. Program nabídne sedm překážkových dostihů, hlavním bodem je tradiční Závěrečná steeplechase České asociace steeplechase – Cena Orphee Des Blins, na počest vítězky Velké pardubické.

Orphee Des BlinsOrphee Des Blins vítězka Velké pardubické 2012

 

Na startu hlavního dostihu se sejde jedenáct zkušených překážkářů, dostih bude mít i zahraniční účast v podobě trojice slovenských koní.

Favority budou CHARME LOOK(ž.Mátl), LOVE THE WIN(ž.Myška) a RENARD ARGENTÉ(ž.Boyer) a o vítězství by mohli bojovat i LIRAIN(ž.Bartoš) a STATUS QUO(ž.Havelka).
CHARME LOOK zde vyhrál suverénně v září dostih III. kategorie, minule měl ale v roli jednoho z favoritů v Ceně Vltavy pád hned v úvodu dostihu. STATUS QUO byl v témže dostihu v září čtvrtý a v Ceně Vltavy získal pěkné třetí místo.
LOVE THE WIN loni zvítězil v Ceně České asociace steeplechase, letos se mu ale zatím příliš nedařilo, snad se nyní prosadí.
RENARD ARGENTÉ běhá spolehlivě a sbírá umístění, v září zde byl čtvrtý za výbornými Cherwick, Nikas a Age Of Luck a porazil velmi dobrého Speranzu.
LIRAIN byl v Pardubicích v květnu druhý za Grizlim, další dva dostihy nedokončil, nedávno v Ceně Labe ztratil jezdce po překonání Irské lavice.
Překvapit by mohli IMBIR(ž.Novák) nebo MAUGLÍ(Liška), který začátkem září bojoval o vítězství ve Velké netolické steeplechase s Frasinim a porazil Terebesze a Gecosse.
Dalšími startujícími budou MODENA(ž.Stromský) a slovenští VALIANT(ž.Brečka), BODYGUARD(Kocman) a NASAIRÉE(Stančík).
Solidní obsazení mají i rámcové dostihy, ti nejlepší již po gala programu při Velké pardubické samozřejmě odpočívají a tak uvidíme i celou řadu nováčků, tím nejzajímavějším bude SKARABEUS, který patří na rovině ke špičkovým koním.
První dostih bude odstartován již ve 12:00 hodin.

Čtěte také:  Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

Tipy: I. MEDULA – DUMÁGO – HOLLYBEAR
II. SKARABEUS – TRIVERO – NONITO
III. ALFREDO – DOBBY – DANUBIUS
IV. ESO – AGDAR – AL JAZ
V. MARL BORA – KSIEŽNA VEGAS – ČMAŇA
VI. CONCORD – ELDORADO – GLOVER
VII. CHARME LOOK – RENARD ARGENTÉ – LIRAIN

Předchozí: Češi v Ebbsu opět rekordně
Následující: Konec dostihové sezony v Pardubicích se blíží
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...