Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubické závodiště pomohlo české účasti v Cheltenhamu

Pardubické závodiště pomohlo české účasti v Cheltenhamu

Šestiletá hnědka Delight My Fire míří do Cheltenhamu. Účasti české reprezentantky na prestižním dostihovém mítinku napomohl i Dostihový spolek, kterému se podařilo s cheltenhamským pořadatelem vyjednat výhodnější podmínky pro její start. Klisnu při cestě na britské ostrovy doprovodí další ze svěřenců trenéra Radima Bodláka Taurito švédského majitele.

Deligth My Fire a Niklas Lovén po poslední pardubickém vítězství. Foto: Sandra Schulzová

Deligth My Fire a Niklas Lovén po poslední pardubickém vítězství. Foto: Sandra Schulzová

 

Podle majitelky velmi úspěšné klisny Delight My Fire Jany Preclíkové se nápad vycestovat do Cheltenhamu narodil po rozhovoru trenéra Radima Bodláka pro média. V rozhovoru totiž padla i možnost zahraničních startů. „Našemu konečnému rozhodnutí zkusit start v Cheltenhamu přispěl i fakt, že nám hodně pomohl Dostihový spolek a jeho ředitel Martin Korba. Vyjednal pro nás výborné podmínky a pomáhá nám s celou realizací,“ říká Jana Preclíková. Dostihovému spolku se podařilo vyjednat finanční podporu na cestovní náklady pro koně, ale třeba i ustájení zdarma. „Bude to pro nás velká zkušenost. Dříve už čeští zástupci v Anglii startovali a nevedli si špatně. Chceme se s Deli také dobře předvést a třeba i otevřít cestu dalším českým koním,“ dodává majitelka. V sedle klisny budu opět žokej Niklas Lovén, který už majitelku Janu Preclíkovou přesvědčil, že jsou s klisnou dobrý tým. „Jako majitelka mám samozřejmě obavy, jako před každým jejím dostihem. Ale ona je velká bojovnice a určitě to nevzdá.“

Deligt My Fire bude v Anglii už za týden a bude se na dostih připravovat. Pár dnů po ní se na cestu vydá i Jana Preclíková s vnučkou. „Odlétáme ve středu před dostihem. Bude to pro nás velký zážitek. Byli jsme s koňmi ve Wroclawi, v Meranu i v Malmo, ale anglický dostihový sport, to je něco jiného,“ těší se Jana Preclíková.

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Napětí a atmosféra očekávání panuje i v Dostihovém spolku. „Podobně jako paní majitelka chápeme i my start Deligt My Fire v Cheltenhamu jako příležitost předvést tam český dostihový sport v dobrém světle a třeba i tím naopak nalákat zahraniční konkurenci k nám. Budeme celému realizačnímu týmu držet palce, aby vše vyšlo jak má,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba a nevylučuje, že někdy v budoucnu bude připraven pomoci i dalším českým reprezentantům v rámci Crystal Cupu.  

Delight My Fire letos startovala šestkrát, z toho třikrát zvítězila, dvakrát byla druhá a jednou šestá. V pěti případech měla v sedle právě Niklase Lovéna. Podobnou bilanci měla i v roce 2015, kdy z šesti startů také tři proměnila ve vítězství.

Cheltenham Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice
Předchozí: Adventní víkend v Národním hřebčíně
Následující: Hledaného poníka pomohl najít všímavý kolemjdoucí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...