Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubickými šampiony jsou Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

Pardubickými šampiony jsou Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

Až do posledního okamžiku závěrečného dostihového mítinku nebylo jasné, který z jezdců se stane překážkovým šampionem pardubického závodiště. Ve hře byli čtyři žokejové, horlivě se sčítala nejen první, ale i druhá a třetí umístění. Výsledky úplně posledního dostihu dne ale rozhodly. Šampionem Pardubic se stal Jan Faltejsek. To o trenérovi bylo jasno už od dostihu druhého – zabodoval Čestmír Olehla.

Jan Faltejsek a Čestmír Olehla jsou letošními pardubickými šampiony. Foto: Šárka Votavová

Jan Faltejsek a Čestmír Olehla jsou letošními pardubickými šampiony. Foto: Šárka Votavová

O titul šampiona – jezdce se na dálku utkali žokejové Jan Faltejsek a Josef Bartoš, do hry ale mohli ještě promluvit i Jaroslav Myška či Jan Kratochvíl. Zatímco první dvojice měla vítězství sedm, druhá dvojka měla o bod méně. V posledním dostihu však nikdo z nich nezvítězil, ale Jan Faltejsek dokončil na třetím místě a rozhodl tak o svém vítězství v šampionátu. Svou roli sehrálo více druhých míst než nasbíral Josef Bartoš. Šampion byl svým vítězstvím překvapen, stejně jako šampion mezi trenéry Čestmír Olehla. Jeho svěřenci na pardubickém závodišti letos posbírali devět vítězství.

Oba si z Pardubic odvezli tak trochu netradiční ceny. Místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický jim oběma předal „koně na tyči“. Zatímco Čestmír Olehla prohlásil, že tento nový svěřenec bude mít ve stáji čestné místo, Jan Faltejsek se jej rozhodl pustit do výběhu. „Musím ho nechat trochu dospět,“ zavtipkoval. Dávku humoru oba šampioni předvedli i při čestném kolečku. A unést se nechal také moderátor Petr Městka, který tento dostih náležitě okomentoval.

Čestmír Olehla Dostihový spolek a.s. dostihy Jan Faltejsek Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Bělouš Ter Mill třináct dnů po Velké pardubické zvítězil v závěrečné steeplechase
Následující: XX. den metropolitní sezóny: 1. AGROFERT Velká národní steeplechase pro Fafintadenienta

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...