Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Pardubickými šampiony jsou Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

Pardubickými šampiony jsou Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

Až do posledního okamžiku závěrečného dostihového mítinku nebylo jasné, který z jezdců se stane překážkovým šampionem pardubického závodiště. Ve hře byli čtyři žokejové, horlivě se sčítala nejen první, ale i druhá a třetí umístění. Výsledky úplně posledního dostihu dne ale rozhodly. Šampionem Pardubic se stal Jan Faltejsek. To o trenérovi bylo jasno už od dostihu druhého – zabodoval Čestmír Olehla.

Jan Faltejsek a Čestmír Olehla jsou letošními pardubickými šampiony. Foto: Šárka Votavová

Jan Faltejsek a Čestmír Olehla jsou letošními pardubickými šampiony. Foto: Šárka Votavová

O titul šampiona – jezdce se na dálku utkali žokejové Jan Faltejsek a Josef Bartoš, do hry ale mohli ještě promluvit i Jaroslav Myška či Jan Kratochvíl. Zatímco první dvojice měla vítězství sedm, druhá dvojka měla o bod méně. V posledním dostihu však nikdo z nich nezvítězil, ale Jan Faltejsek dokončil na třetím místě a rozhodl tak o svém vítězství v šampionátu. Svou roli sehrálo více druhých míst než nasbíral Josef Bartoš. Šampion byl svým vítězstvím překvapen, stejně jako šampion mezi trenéry Čestmír Olehla. Jeho svěřenci na pardubickém závodišti letos posbírali devět vítězství.

Oba si z Pardubic odvezli tak trochu netradiční ceny. Místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický jim oběma předal „koně na tyči“. Zatímco Čestmír Olehla prohlásil, že tento nový svěřenec bude mít ve stáji čestné místo, Jan Faltejsek se jej rozhodl pustit do výběhu. „Musím ho nechat trochu dospět,“ zavtipkoval. Dávku humoru oba šampioni předvedli i při čestném kolečku. A unést se nechal také moderátor Petr Městka, který tento dostih náležitě okomentoval.

Čestmír Olehla Dostihový spolek a.s. dostihy Jan Faltejsek Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Bělouš Ter Mill třináct dnů po Velké pardubické zvítězil v závěrečné steeplechase
Následující: XX. den metropolitní sezóny: 1. AGROFERT Velká národní steeplechase pro Fafintadenienta

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Galerie: Zahajovací dostihy v Pardubicích

V tradičním termínu 8. května byla zahájena dostihová sezona na závodišti v Pardubicích. Vítězkou hlavního dostihu Ceny města Pardubic – Úvodní cross country Koroka na 4500 metrů se stala Izynka, kterou dostihem vedl žokej Lukáš Matuský. Dostihové odpoledne si můžete připomenout v naší galerii, článek naleznete ZDE. Další fotografie Sandry Schulzové si můžete prohlédnout ZDE. ...