Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Parkurová extraliga pokračuje ve Strakonicích

Parkurová extraliga pokračuje ve Strakonicích

Po měsíční přestávce se za týden vrátí již se svým sedmým kolem parkurová extraliga Skokový pohár České pojišťovny 2011 včetně dvou rámcových seriálů Dance and Jump Czech Junior Cup pro jezdce do 21 let a Equiservis Amateur Tour určeným pro neprofesionální jezdce. Závodit se bude od pátku 29. do neděle 31. července na malebném kolbišti Pod hradem ve Strakonicích, které se nachází v těsné blízkosti řeky Otavy.

Velké vody po vydatných deštích s předešlých dnů se však pořadatelé neobávají. „U nás s tím naštěstí problémy nemáme, jelikož jsme kousek nad jezem a ten se v případě vyššího průtoku spouští. Ještě se nám nestalo, že by se řeka vylila do kolbiště,“ uvedl hlavní organizátor závodů Stanislav Polák.

  Vodu z Otavy si přesto mnozí jezdci vyzkoušejí každoročně na vlastní kůži. Jedním z hlavních bodů doprovodného programu je totiž soutěž zvaná Kůň a kajak. „Účastníci této vložené soutěže nejprve překonají na koni 8 překážek s výškou do 120 centimetrů, sesednou, doběhnou k lodi a v ní absolvují vytyčenou dráhu kolem bójky. Nakonec musejí ještě po svých doběhnout do cíle. A jelikož jde především o to, dobře se pobavit, stalo se tradicí, že jezdci navíc tuto soutěž absolvují v maskách. Aby byl zachován soutěžní duch, na vítěze čeká jako hlavní cena notebook,“ prozradil Stanislav Polák.

Tato programová vložka bude zařazena do programu v neděli po poledni a předcházet bude samotné Velké ceně Strakonic na stupni obtížnosti T* – tedy s výškou překážek 150 centimetrů. Závodit se ovšem bude na místním kolbišti již od pátečního dopoledne. Na úvod jsou připraveny dvě dvoufázové soutěže 100/110 cm a 110/120 cm zařazené do seriálu Equiservis Amateur Tour, z nichž 15 nejlepších postoupí do sobotního kvalifikačního finále. Páteční program uzavře soutěž S* (130 cm) zařazená do Dance and Jump Czech Junior Cupu, do něhož budou moci mladí jezdci sbírat body i v sobotních soutěžích L**, S** a ST**, resp. v nedělní S**. Začátky soutěží budou v pátek v 10.00 hodin, v sobotu a v neděli již v 8.00 hodin. „Časy u rámcového programu se mohou ještě mírně změnit v závislosti na konečném počtu přihlášených jezdců, pevný čas však je u začátku Velké ceny Strakonic, která se uskuteční v neděli od 15.00 hodin,“ upřesnil Stanislav Polák.

Předchozí: MČR 2011 Ptýrov: Jediná žena porazila mužskou konkurenci!
Následující: blíží se Středoevropský pohár
x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecký tým Prague Lions je po polovině série Global Champions League stále v TOP 10

Družstvo Prague Lions si v osmém kole prestižní parkurové série Global Champions League 2018, které se uskutečnilo v portugalském letovisku Cascais (Estoril), připsalo 7 bodů za 15. místo a po polovině seriálu se drží mezi 19 celky na 9. příčce. Celkem mají Pražští lvi 103 bodů, což je jen o ...