Home > Zpravodajství > domácí sport > Parkurová Grand Prix Olomouce v italských barvách. Závěr patřil Čechům

Parkurová Grand Prix Olomouce v italských barvách. Závěr patřil Čechům

Světoznámý italský stavitel Uliano Vezzani pět dnů připravoval parkury pro závody Světového pohár J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. V hlavní soutěži se dařilo dvěma jeho krajanům. Vítězství vybojoval Emanuel Camilli. Na závěr však hrála dvakrát česká hymna.

Emanuele Camilli. Foto: Josef Malinovský

První nedělní soutěží mítinku J&T BANKA CSI3*-W Olomouc bylo finále Gold Tour do 145 centimetrů, jehož rozeskakování se účastnilo čtrnáct dvojic. Sebejistou, klidnou, a přesto nejrychlejší jízdu předvedla na olomouckém kolbišti německá reprezentantka a dvojnásobná vítězka Grand Prix Olomouc Jörne Sprehe v sedle desetiletého hřebce Bankimoon. Další medailové pozice obsadili stříbrný Ital Antonio Alfonso s klisnou Dream van Generhese a bronzový Rakušan Dieter Köfler. Nejlepší z českých dvojic se po bezchybném rozeskakování stal Jan Štětina s Benitem S, patřilo jim skvělé čtvrté místo.

Vyvrcholením celého pětidenního mezinárodního mítinku se stala J&T BANKA Grand Prix Olomouc FEI World Cup s výškou překážek do 160 centimetrů, jíž se mezi čtyřiceti startujícími účastnilo i šest českých dvojic. Italský stavitel parkuru Uliano Vezzani připravil v základním kole opravdu náročný kurz, skrz jeho nástrahy se do rozeskakování probojovalo pouhých šest jezdců, mezi nimi i Jakub Štěrba v sedle devítiletého hřebce Warness. Ten startoval v rozeskakování jako první, v němž jednou chyboval, a tak si odnesl s časem 40,08 také čtyři trestné body. Dekorovaný byl jako pátý nejlepší. Další česká dvojice, která se zúčastnila slavnostního dekorování, dokončila základní kolo se čtyřmi trestnými body a byl jím Rudolf Doležal a Quattro Cento na sedmé příčce. O medailové pozice se podělily Itálie a Severní Makedonie. S bronzem se musel spokojit i přes nejrychlejší čas Luka Zaloznik na koni Chablou, inkasovali navíc také smolnou chybu na poslední překážce. Stříbro získala bezchybná italská dvojice Clementina Grossi a Zquasimodo R. Vítězství v letošní Grand Prix Olomouc FEI World Cup získal rovněž reprezentant Itálie, Emanuele Camilli na desetiletém valachovi Jakko.

Krátce po skončení Velké ceny program pokračoval juniorskou Grand Prix. Jediné dvojici z šestnácti přihlášených se podařilo dokončit základní kolo bezchybně, a tak se olomoucká aréna v této soutěži nedočkala rozeskakování. Prvenství patřilo české reprezentantce Anně Helebrantové na koni Epo van de Achterhoek Z. Druhou příčku obsadila Sára Vingrálková s hřebcem Oscar des Fontaines a také bronz zůstal v České republice, připadl Marianě Michlíčkové na klisně Idee van de Achterhoek.

Šestadvacet startovních dvojic se zúčastnilo finále Bronze Tour, poslední soutěže v rámci 6. ročníku závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Polovina z nich pokračovala po bezchybném úvodu do druhé fáze. V té zajela nejrychleji Tina Šalková s náskokem pouhých pět setin sekundy před druhou Marianou Michlíčkovou s koněm Cornet’s Boy. Třetí příčku pak obsadila Katarina Brhlová a Illusion. Kompletní výsledky a další informace najdete na webu www.csiolomouc.cz.

Tisková zpráva

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc J&T Banka CSI3*W Parkur skoky
Předchozí: Vítězství v červnové kvalifikaci obhájil Ange Guardian
Následující: Jezdecké hry pro děti otevřou prázdninový program

Obhájce Marek Klus bude mít ve Velké ceně Olomouce silnou konkurenci

Ve čtvrtek 11. července startují sedmé závody letošního seriálu Českého skokového poháru. Hostí je Equine Sport Center v Olomouci. Zázemí areálu tradičně láká k účasti početné pole startujících. Ve Velké ceně bude obhajovat prvenství Marek Klus. Český skokový pohár se přehoupl do druhé poloviny sezony 2019. Ve dnech 11. až ...