Home > Zpravodajství > domácí sport > Parkurové závody odstartovaly jezdeckou sezonu v Suché

Parkurové závody odstartovaly jezdeckou sezonu v Suché

Sezonu 2016 v areálu Stáje Manon otevřely parkurové jezdecké závody, které se konaly třetí dubnovou sobotu. Na jezdce a koně si pořadatel připravil čtyři soutěže – Hobby soutěž do 80cm a parkury stupňů „Z“, „ZL“ a „L**“.

IMG_7696cp800

Zahajovací soutěží dne byla Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu – tedy 73 sekundám – byla domácí Eva Horáková s Alangou. Jejich odchylka od limitu byla 0,08 sekundy a na překážkách si nepřičetly žádný trestný bod. O 0,84s se od limitu odchýlila Kateřina Fialová a Lucky 10 (JK Staré Ždánice) a to ji vyneslo druhou příčku. Na třetím místě dokončila Lydie Burešová a Sailor 1 (JK Stáj Machovi).

51 účastníků čítala startovní listina druhé soutěže – parkuru stupně „Z“. Zde byla nejblíže limitovanému času opět domácí dvojice – tentokrát Hana Kremlíková s Afroditou 4. JPS Vanice reprezentovala druhá dvojice v cíli, Zdeněk Strádal a Le Mans 1. Třetí byla Pavla Fuchs a Garocky z JK Sloupnice.

Třetí soutěž, parkur stupně ZL, měl návazné rozeskakování, tzn. Každá dvojice, která dokončila první fázi bez chyby, pokračovala do fáze druhé, kde rozhoduje nejen čisté konto na překážkách, ale i čas. Bez chyb  a nejrychleji byla v cíli Ing. Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 reprezentující JK Hřebčín Suchá. Stříbrnou pozici obsadil Jan Šimon s Westem 1 (JK Pablo Slatiňany o.s.) a bronzovou domácí Vanda Tmějová s Hosmanem.

Čtěte také:  Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Vrcholem jezdeckých závodů byl parkur stupně „L**“, který se jel, stejně jako předchozí soutěž, s návazným rozeskakováním. Do něj se probojovalo osm dvojic a sedm jich dokončilo bezchybně – rozhodoval tedy čas. Nejrychleji absolvovala druhou fázi Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans (JK Hřebčín Suchá) a zaslouženě si odvezla stužku pro vítěze. Druhé místo obsadil Jiří Skřivan a Flying Star 1 (Stáj Manon), třetí Pavla Benešová a Asteres (JK Vysoké Mýto).

Parkurové závody na Suché budou pokračovat 7. května, kdy se bude závodit až do stupně „S*“. Již nyní se na Vás těšíme!

Autor: Michaela Javůrková

Výsledky: vysledkyhobby, vysledkyZ, vysledkyZL, výsledkyL

Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Karlovarské závodiště 30. dubna zahájí 117. sezónu
Následující: Český skokový pohár startuje 15. sezonu v Martinicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...