Home > Zpravodajství > domácí sport > Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

P r a h a, 17. prosince 2018 – Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena. K úspěchu velkolepé akce významně přispěli i čeští jezdci, kteří se představili ve výtečném světle.

Kamil Papoušek, foto:Tomáš Holcbecher

Kamil Papoušek, foto:Tomáš Holcbecher

V hlavním závodě týmů, kterým vyvrcholila celoroční série Global Champions League, se blýskla Anna Kellnerová, jež si připsala jedinou chybu. Přesto domácí ekipa Prague Lions o jediný bod nepostoupila ze čtvrtfinále po zaváhání největší hvězdy týmu, švédského olympijského medailisty z Ria a mistra Evropy z Göteborgu Pedera Fredriksona, jemuž před jednou z překážek odmítl kůň poslušnost.

„Bylo mi to líto, protože ten kůň v životě zastavil jenom dvakrát. Byla to strašná náhoda, že se to stalo tady, protože je to neuvěřitelný jezdec a neuvěřitelný kůň,“ prohlásila Kellnerová. Závod a prémie ve výši 2,7 milionu eur (v přepočtu přes 70 milionů korun) se nakonec staly kořistí týmu Madrid in Motion před Valkenswaardem United a Paris Panthers.

Kellnerová si spravila náladu v pětihvězdičkové samostatné soutěži CSI5* Empresa Media. Parkur s výškou překážek 150 cm prošla se Silverstonem G bezchybně, čistě zvládla i rozeskakování a čas ji umístil na vynikající pátou pozici mezi nejlepšími jezdci světa.

„Zařadila bych tento úspěch na stejnou úroveň jako vítězství, kterého jsme s Prague Lions dosáhli v Global Champions League v Miami,“ porovnávala 22letá Kellnerová, již nadchla atmosféra v O2 aréně. „To bylo něco neuvěřitelného. Nikdy jsem nezažila takovou podporu a pozitivní energii. Byla jsem z toho dojatá,“ přiznala česká jezdkyně.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Dalšího českého jezdce Aleše Opatrného vyřadila z rozeskakování až chyba na úplně poslední překážce.

Prestižní Super Grand Prix vyhrála Edwina Topsová-Alexanderová, manželka a svěřenkyně zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse. Jediná žena v šestnáctičlenném startovním poli se od diváků dočkala ovací ve stoje. „Účast na takových závodech je pro jezdce poctou. Je to opravdu unikátní a každopádně milník v našem sportu,“ chválila vítězka pražskou akci.

Zcela v české režii proběhla soutěž CSI2* s výškou překážek 140/145 cm. Zvítězil Kamil Papoušek s Loki před Ondřejem Zvárou na Chaccolanovi a Markem Klusem v sedle Carisona.

Další český triumf zajistila juniorská jezdkyně Sára Vingrálková, jež ovládla dvoufázový závod CSI2* s výškou překážek 130 cm. Dařilo se i dalším českým jezdcům, Valentýna Kuková s Chicago-Ra skončila pátá, Ondřej Zvára s koněm Cardiff Dwerse Hagen šestý a Kateřina Kučerová v sedle Anabel Van´t Kathof sedmá.

 

Teprve šestnáctiletá juniorská jezdkyně Sára Vingrálková s Kas-Sini přidala navíc skvělou třetí příčku v nedělní Grand Prix CSI2* Bohemia Energy s výškou překážek 145 cm. Se svým osmiletým koněm projela kurz parkuru bez zaváhání a s přehledem zvládla i rozeskakování bez trestných bodů. V posledním dni závodů se ještě dařilo Kamilovi Papouškovi s koněm Great Feeling, který skončil na třetím místě v soutěži 135 cm, která se jela s rozeskakováním. Čtvrté místo patřilo Filipovi Doležalovi na koni Exclusive Demeter.

„Je úžasné, jak naši jezdci využili unikátní možnost předvést se mezi světovou elitou a ještě navíc na domácí půdě,“ ocenila výkony domácích reprezentantů prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá. „Doprovodný program navíc nabídl skvělou příležitost prezentovat veřejnosti i další disciplíny jezdectví. Během čtyř dní měli fanoušci možnost vidět, jak nádherný a pestrý je jezdecký sport. Dík za to patří organizátorovi akce Czech Equestrian Team a celému organizačnímu týmu,“ doplnila Plachá.

Čtěte také:  Global Champions startuje. Pražští lvi míří do Dauhá bez Kellnerové

Celkově navštívilo O2 arenu přes 31 tisíc diváků a podle pořadatelů překonala akce veškerá očekávání. „I proto jsme se dohodli na opětovné organizaci této soutěže příští rok. Chceme pokračovat v úspěšně započaté tradici,“ slíbil ředitel závodů Jan Tops, že za rok se parkurová elita do Prahy vrátí.

Anna Kellnerová Global Champions League Global Champions Prague PlayOffs Kamil Papoušek Madrid in Motion Paris Panthers Peder Fredrikson Prague Lions Sára Vingrálková Valkenswaardem United
Předchozí: Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně
Následující: Když si srdce vybere samo: IGOR a Zdeňka Koláříková

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...