Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci

Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci

Další dobrovolnická akce zaměřená na úklid pastviny divokých koní se uskuteční zítra od 9:30 hodin v Milovicích. Brigádu pořádá společnost Česká krajina, která na čtyřicetihektarové pastvině chrání ohrožené druhy rostlin a živočichů prostřednictvím přirozené pastvy divokých koní a zpětně šlechtěných praturů.

Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci. Foto: Česká krajina

Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci. Foto: Česká krajina

„Pastvinu jsme v minulých dvou letech uklízeli opakovaně. Ale jak zvířata spásají travnaté porosty a křoviny, odkrývají další místa, kde se nacházejí černé skládky nebo nebezpečné předměty ještě z dob existence vojenského prostory jako jsou kusy želez, dráty a podobně,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Účast na úklidu již potvrdili dobrovolníci nejenom z Milovic, ale také z dalších míst Středočeského kraje, Vysočiny nebo Jižních Čech. „Chtěl bych všem, kdo nám zítra přijdou pomoci, moc poděkovat. Bez přispění dobrovolníků bychom sami pastvinu nezvládli uklidit,“ doplnil Dalibor Dostál. S úklidem budou pomáhat rovněž pracovníci Správy městských lesů Benátky nad Jizerou, kteří poskytnou potřebnou techniku a prostředky na sběr a odvoz odpadků. „Díky patří také členům vojenského klubu Military Experience, kteří v lednu z vlastní iniciativy provedli úklid druhé, stodvacetihektarové pastviny u Benátek nad Jizerou,“ navázal Dalibor Dostál.

Každý z dobrovolníků by si měl vzít vlastní rukavice, protože na pastvině budou sbírat i rezavé železo, střepy a další druhy odpadků.

Ochranářská organizace na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Čtěte také:  Premiéra Global Champions v New Yorku. Diváci do arény poplují po řece

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním dárcovské zprávy ve tvaru DMS KRAJINA na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30 korun, na péči o zvířata a rezervace jde 28,50 korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, JK Jewels, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou.

Zdroj: www.ceska-krajina.cz

Divoký kůň Exmoorský pony Milovice Návrat divokých koní
Předchozí: Sny jsou od toho, aby se plnily, říká ředitel Dostihového spolku Martin Korba
Následující: Dámy v sedlech se zítra sjedou do Slatiňan

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Světoznámé rezervaci hrozí katastrofa. Kvůli zpoždění úředníků musí utratit třetinu vzácných zvířat

Největší hrozbě za dobu své existence čelí populární rezervace divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů v bývalém vojenském prostoru Milovice. Kvůli dalšímu odkladu rozšíření, které je schválené od roku 2016, musí ochránci do konce srpna evakuovat nebo utratit 31 zvířat. Tedy přibližně třetinu současného počtu. „Šlo by o největší ...