Home > Zpravodajství > domácí sport > Páteční čtyřspřežení v Lysé vyhrál Petr Vlašic

Páteční čtyřspřežení v Lysé vyhrál Petr Vlašic

Vítězství nejen v závěrečném kole seriálové soutěže Jump and Drive Winter Tour 2015 v kategorii čtyřspřeží, ale i celkové vítězství získal Petr Vlašic. Pátek 20. března byl v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu celý zasvěcen právě spřežení.

Petr Vlašic zvítězil v kategorii čtyřspřeží nejen v pátek, ale i celkově. Foto: Kateřina Návojová

Desítka účastníků soutěže čtyřspřeží se postarala o napínavý závěr závodního dne. Do finálového kola v nejnáročnější kategorii spřežení nastupoval z nejvyšší příčky žebříčku Petr Vlašic. Na Josefa Hroudu si držel jen dvoubodový náskok a vzhledem k dvojnásobnému bodovému zisku velmi záleželo na každé jízdě. Petr Vlašic si však o nejlepší místo již výrazně řekl prvním kolem, kde podal nejlepší výsledek a do druhé jízdy nastupoval v pozici lídra. V něm se hodně účastníků zlepšilo a jezdilo velmi dobrá kola, avšak Petr Vlašic měl dostatečný náskok. I přestože podruhé nezajel tak rychle a inkasoval i trestné vteřiny za shození, celkový součet časů mu stačil na vítězství v posledním kole. „Bylo pro mě důležité porazit Josefa, i kdyby byl jen o místo horší než já, stačilo by mi to. Tak jsem si hlídal hlavně jeho,“ popsal vítěz. „Mně zde kurs trasy vyhovoval. Koně jsou těžšího typu a nejsou tak rychlí, takže potřebuji jezdit techničtější kurzy. Mým cílem je jezdit halové závody, tak se snažíme, aby to šlo co nejlépe,“ doplnil. Finálovou čtyřku vítěze tvořili koně Iboja, Bubin, Filip 11 a Ferda 8.

Druhé místo v Lysé nad Labem získal Jiří Nesvačil junior, což ho v celkovém žebříčku posunulo až na druhou pozici. Třetí celkově skončila Kateřina Sklenská, která nasbírala stejný počet bodů jako Josef Hrouda, který před finále figuroval průběžně na druhém místě. V případě rovnosti bodů však rozhodoval vyšší příděl z finálové soutěže, a v ní se Kateřině Sklenské dařilo více.

Vyvrcholení seriálu měly na programu i soutěže jednospřeží a dvouspřeží. V obou kategoriích se vedoucím jezdcům před finále podařilo celkové vítězství udržet, jistotu měl však jen Václav Coufalík. Ten mezi dvojspřežími potvrdil svoji dobrou formu během celé halové sezony a i v Lysé nad Labem si dojel s dvojicí koní Linda 36 a Lybiepro první místo. O celkovém vítězi tak nebylo pochyb.

Zato v jednospřeží si pro páteční vítězství dojel Aleš Klička s Oktávou 1 a vedoucí jezdec žebříčku Pavel Drbohlav musel čekat, zda mu i druhá finálová příčka bude na celkové vítězství stačit. Přitom Pavel Drbohlav nastupoval se svými dvěma koňmi do druhého kola finále s nejlepšími výsledky a na soupeře si držel slušný náskok. V obou případech si však výrazně pohoršil a nakonec skončil druhý. To mu na celkové vítězství v seriálu stačilo. Druhou pozici celkově obsadil Jiří Ziegler a díky 20 bodům z finále se do elitní trojky dostal i Aleš Klička.

Během dne se uskutečnily ještě dvě hobby soutěže, které však měli jediného vítěze. Tím se jak v hobby jednospřeží, tak i hobby dvojspřeží stal Michal Kořínek.

V sobotu se pokračuje v Lysé nad Labem nejen odpoledními skokovými soutěžemi, ale o dopolední program se postará disciplína voltiž. Začátek je naplánován jako předešlé dny na 9.00 hodin. Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.

Jezdecký festival Jump and Drive Winter Tour Lysá nad Labem spřežení
Předchozí: Zimní Jezdecký pohár ve skocích vyvrcholil v Lysé
Následující: Poníci zahnali divočáka na útěk

Národní hřebčín míří na Světové jezdecké hry do amerického Tryonu

Poprvé v historii se na jezdeckých závodech v USA představí čtyřspřeží starokladrubských koní z České republiky. Reprezentovat bude pod vedením Jiřího Nesvačila jun. z Národního hřebčína. Světové jezdecké hry se konají 10. – 24. září 2018 v americkém Tryonu v Severní Karolíně. Přípravy na akci probíhají průběžně od začátku roku. ...