Home > Blogy > Příběhy neobyčejných koní – Fandango

Příběhy neobyčejných koní – Fandango

Pokud někdo dokáže udělat skvělý první dojem, je to bezesporu Fandango. Tenhle nápadně krásný, sytě černý hřebec vypadá v postroji prostě úžasně. A zapřažený do černo -vínového vozíku dělá dokonale svou práci.

Fotografo-caballos-pura-raza

Hřebec s dvojí registrací, Pura Raza Espaňola (PRE) a andaluskou, se narodil roku 1999. V roce 2009 byl Mezinárodní asociací pro andaluské a lusitánské koně (IALHA) vyhlášen Andaluským závodním koněm roku a v roce 2008 se stal národním andaluským šampionem Jezdecké federace Spojených států (USEF). Soutěží ve třídě halter class, jako vozatajský kůň, i jako kůň pod sedlem.

Ačkoli je Fandango pod sedlem stejně bezproblémový jako v zápřahu, závodí nejčastěji jako vozatajský kůň. Jeho vysoký chod, skvělé prodloužení a výrazná chuť jít dopředu z něj dělají klasického koně do zápřahu.Fandango má sice úspěchy v soutěžích, ale jeho majitelé, Cara a Rocky Rothrockovi, jsou ze všeho  nejvíc pyšní na jeho mimořádně mírnou povahu. Lidé si prý často při prvním setkání myslí,  že je to valach, protože je tak klidný a mírumilovný. Jeho srst nikdy neztrácí barvu, a tak Fandango vypadá ještě černější než jiní vraníci.  Bez ohledu na roční období je vždy temně černý a na slunci se krásně leskne. Pouze asi pět procent andaluských koní jsou vraníci, převládajícím zbarvením je šedý bělouš. Rothrockovihledali do svého chovu uhlově černého hřebce několik let až našli právě Fandanga.

Na farmě Rothrock Andalusians ve městě Streator v americkém státě Illinois si Fandango užívá  všech vymožeností života závodního a chovného hřebce. Jedním z jeho nejlepších kamarádů je Devante, další místní hřebec. Když se prohání po svém výběhu na farmě, často se zastaví a zapo’zuje, i když zrovna není poblíž nikdo kdo by ho vyfotil. Zdá se, že si je dobře vědom toho, jaká je hvězda…

Předchozí: Zduchovice zahajují Hobby Cupem a VC Novoměstského pivovaru
Následující: Rudolfův pohár odstartuje hlavní část jezdecké sezony 2013
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Pospíšil: V O2 areně uvidíme jezdce, které známe jen z televize

Již podruhé se na galashow světového parkuru v O2 areně chystá Ondřej Pospíšil s hřebcem Einfachem. Díky zkušenostem z roku 2018 přizpůsobil letošní přípravy a už se nemůže dočkat skvělé atmosféry, kterou si užije jak v pozici jezdce, tak diváka. Parkurový reprezentant Ondřej Pospíšil startoval s desetiletým Einfachem při Prague ...