Home > Zpravodajství > Fotogalerie > Plemenní hřebci přilákali do Mnětic stovky návštěvníků

Plemenní hřebci přilákali do Mnětic stovky návštěvníků

Tradiční akcí pořádanou na začátku připouštěcí sezony v Equinním reprodukčním centru v Pardubicích – Mněticích je předváděcí den plemenných hřebců. První ze dvou přehlídek plemeníků se uskutečnila v sobotu 5. března 2016 od 12 hodin.

Návštěvníkům bylo předvedeno celkem dvanáct hřebců. Osm hřebců působících na zdejší stanici v připouštěcí sezoně 2016 – Mineral, Dylano, Tarzan, Empire, Dařbuján, Caruso, Russel – II a Artist – L. Po dohodě s majitelkou hřebců stáje Arcus byli předvedeni hřebci Cento Lano Arcus, Cardiff Dwerse Hagen Z, Quimero-M a Koriandr.

Program akce byl rozdělen na dvě části. V té první se předvedli všichni plemenní hřebci v hale na ruce, někteří také ve volnosti. V drezurní ukázce byl ještě v hale předveden hřebec Dylano. Druhá část programu proběhla netradičně venku. Po půlhodinové přestávce se diváci přesunuli k malé jízdárně, kde byli vybraní hřebci předvedeni ve skoku pod sedlem. Hřebci skákali ve dvojicích: Artist – L a Cardiff Dwerse Hagen Z, Dařbuján a Empire, Caruso a Quimero – M. Na závěr se divákům předvedl pod sedlem Cento Lano Arcus, který kvůli tréninkové pauze neskákal.

Druhý předváděcí den plemenných hřebců je nachystán na příští sobotu 12. března od 12 hodin.

Kompletní informace o hřebcích na www.muller-equine.cz. Fotogalerii z akce připravila Sandra Schulzová.

Cento Lano Mnětice plemenní hřebci předvádění přehlídka koní
Předchozí: Povolání u koní: VETERINÁŘ
Následující: Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Přehlídka starokladrubských koní určených k prodeji

V sobotu 19. března 2016 proběhne v Národním hřebčíně přehlídka koní určených k prodeji. V nabídce najdete jak starokladrubské bělouše, tak vraníky. Začínáme dopoledním programem v Kladrubech nad Labem na hlavním nádvoří hřebčína od 9:30 a pokračujeme odpoledne od 13:00 ve výcvikovém středisku ve Slatiňanech. Občerstvení zajištěno. Seznam koní určených ...